Skocz do zawartości

Wysokość Legacy


Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

kilka razy zdarzyło mi się już parkować koło "zwykłego" Legacy i OBK, w tej samej budzie co moja. Mój egzemplarz był wysokości OBK. Zastanawiam się czy ktoś grzebał przy zawiasie , czy była jeszcze inna podwyższona wersja (czy czasem Hubertus nie był też trochę wyższy??) , a może to tylko kwestia nowych amorów?? Każdy kto patrzy na moje auto mówi , że wyższe niż reszta Legasiów.

Czy ja mam "prawie Outback" ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.subaru.de/kundenservice/pros ... k96_97.pdf

Subaru Deutschland naszym przyjacielem w takich razach jest... Wedle tego prospektu - normalny Legac kombi 149 cm, a OBK - 155. Różnica, która "na oko" powinna być dostrzegalna.

Szukam w prospektach jakichś innych wersji Legacy... :roll:

 

Edit: nie znalazłem, a więc przynajmniej na rynku niemieckim chyba nie było :roll: Możliwe rozwiązanie zagadki - jeśli często parkujesz "pod chmurką" i blisko trawnika, to często podlewany... wciąż rośnie... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiS, no właśnie, nawet ostatnio gdzieś widziałem prospekt, w którym był rysunek przedniej zawiechy, że jest wyższa. I wydaje mi się , że to był Hubertus, ale w moim roczniku nie było takiej wersji.No a teraz tego pdfa nie mogę znaleźć...

U mnie prześwit jest właśnie 155...ale to nie OBK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Opomiarowałem auto. Wysokość mierzyłem na płaskim, od podłoża do progu (miejsca zaczepu lewarka) , narzędzie metalowa miarka Varicolor marki Topex :)- wyniki - wysokość 20 cm. Wysokość tyłu przy chlapaczu - 30cm. Wysokość tyłu przy haku- 34 cm.

Profil opon 195/65/15. Opony wyższe niż standardowe-różnica wynosi ok 2cm. Odejmując to wynika z tego, że na standardowych kołach wysokość mojego auta to 18cm.

Co Wy na to?? Może ja coś źle liczę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odejmując to wynika z tego, że na standardowych kołach wysokość mojego auta to 18cm.?

No ja bym powiedział że niziutki jest :mrgreen:

 

Chyba że o prześwit chodzi, no ale to też nie mierzy się do progu, tylko do najniższego punktu podwozia (no, nie licząc kół...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też nie mierzy się do progu, tylko do najniższego punktu podwozia

no to nie mam niższego punktu (dyfer tylny pewnie troche niżej,osłona silnika)...chyba żeby liczyć chlapacze...

no i pewnie to "troche nizej" da 16 zamiast 18 cm... no zreszta nie wiem - u mnie na przyklad tłumik wyraznie ogranicza przeswit i z teoretycznego 18 czy iles, robi sie 15

 

 

chyba też sobie muszę pomierzyć czy mam 18 cm czy jak :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam, to mierzyliśmy w OBK II odległość podłoża do listwy progowej i wyszło ok 20cm.

no to mniej wiecej tak jak u mnie :)

 

no i pewnie to "troche nizej" da 16 zamiast 18 cm... no zreszta nie wiem - u mnie na przyklad tłumik wyraznie ogranicza przeswit i z teoretycznego 18 czy iles, robi sie 15

 

 

chyba też sobie muszę pomierzyć czy mam 18 cm czy jak

no właśnie poprzez porównanie wysokości podłoże-próg w innych egzemplarzach miałbym jasną wiedzę na temat tego , czy moje auto jest faktycznie wyższe, czy tylko oczami mojej , spaczonej marzeniami o OBK, wyobraźni to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Opomiarowałem auto. Wysokość mierzyłem na płaskim, od podłoża do progu (miejsca zaczepu lewarka) , narzędzie metalowa miarka Varicolor marki Topex :)- wyniki - wysokość 20 cm. Wysokość tyłu przy chlapaczu - 30cm. Wysokość tyłu przy haku- 34 cm.

Profil opon 195/65/15. Opony wyższe niż standardowe-różnica wynosi ok 2cm. Odejmując to wynika z tego, że na standardowych kołach wysokość mojego auta to 18cm.

Co Wy na to?? Może ja coś źle liczę??

 

OK, wiec podam jeszcze pozostale wyniki: 33 cm i 41 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...