Skocz do zawartości

Stożek i jego wpływ na przepływomierz


samochodzik

Rekomendowane odpowiedzi

a tak w skrocie czemu jest duzo lepszy?

 

Pare lat temu na scoobynet był test stożków, między innymi były testowne Blitz, HKS, K&N i właśnie Apexi. Okazało się że Apexi zatrzymuje najwięcej zanieczyszczeń. Poza tym Apexi ma w środku taki gadżet który nakierunkowuje strumień powietrza tak żeby nie szkodził przepływomierzowi, to właśnie była największa zaleta Apexi wedlug scoobynet, najmniej szkodził przepływomierzowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a tak w skrocie czemu jest duzo lepszy?

 

Pare lat temu na scoobynet był test stożków, między innymi były testowne Blitz, HKS, K&N i właśnie Apexi. Okazało się że Apexi zatrzymuje najwięcej zanieczyszczeń. Poza tym Apexi ma w środku taki gadżet który nakierunkowuje strumień powietrza tak żeby nie szkodził przepływomierzowi, to właśnie była największa zaleta Apexi wedlug scoobynet, najmniej szkodził przepływomierzowi.

 

to teraz pozostala ostateczna decyzja, Apexi, czy zmiana rury od FMIC na taka ktora wspolgra z seryjnym filtrem :?:

 

co wybrac :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochodzik, nie kupuj K&N, kup Apexi :arrow: http://www.nie-ASO.pl/katalog/index.php? ... cts_id=237

 

jest dużo lepszy od K&N.

 

Jezeli stożek jest w komorze silnika niczym nawet nie obudowany ,nieważne jakiej firmy to zamiast pomagać to pogarsza osiągi niestety sprawdzone.Natomiast w gt99-00 skraca sie drastycznie życie przepływomierza.Jeżeli jest możliwość to proponuje zainstalowanie orginalnej obudowy z sportowym wkładem typu gąbkowego pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w skrocie czemu jest duzo lepszy?

 

Pare lat temu na scoobynet był test stożków, między innymi były testowne Blitz, HKS, K&N i właśnie Apexi. Okazało się że Apexi zatrzymuje najwięcej zanieczyszczeń. Poza tym Apexi ma w środku taki gadżet który nakierunkowuje strumień powietrza tak żeby nie szkodził przepływomierzowi, to właśnie była największa zaleta Apexi wedlug scoobynet, najmniej szkodził przepływomierzowi.

 

na tej stronie byl ten test, niestety juz go usuneli badz mi nie dziala

 

http://www.mkiv.com/techarticles/filters_test/2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochodzik, nie kupuj K&N, kup Apexi :arrow: http://www.nie-ASO.pl/katalog/index.php? ... cts_id=237

 

jest dużo lepszy od K&N.

 

Jezeli stożek jest w komorze silnika niczym nawet nie obudowany ,nieważne jakiej firmy to zamiast pomagać to pogarsza osiągi niestety sprawdzone.Natomiast w gt99-00 skraca sie drastycznie życie przepływomierza.Jeżeli jest możliwość to proponuje zainstalowanie orginalnej obudowy z sportowym wkładem typu gąbkowego pzdr

 

stozek jest kompletnie obudowany...

 

WRC fan teraz prosba do ciebie jako czlowieka ktory ma wszystkie zdjecia na dysku, wrzuc fote gt w ktorym jest FMIC i standardowa puszka filtra powietrza, lub wyslij mi na email lk@impall.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zainstalowanie orginalnej obudowy z sportowym wkładem typu gąbkowego pzdr

 

A w czym wkład gąbkowy będzie lepszy od bawełnianego i seryjnego? Czy oczyszcza powietrze równie skutecznie jak seryjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zainstalowanie orginalnej obudowy z sportowym wkładem typu gąbkowego pzdr

 

A w czym wkład gąbkowy będzie lepszy od bawełnianego i seryjnego? Czy oczyszcza powietrze równie skutecznie jak seryjny?

równie skutecznie i dodatkowo ma bardziej optymalny przepływ niż seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu trzeba stożek częściej myć np. co 5 tyś. i obowiązkowo nawilżać olejkiem.

Sporo osób po prostu tylko myje a nie nawilża, a tylko wtedy filtr działa prawidłowo.

Dość często za mocno nawilżony stożek potrafi zabrudzić przepływkę drobinami oleju...

 

Ja powróciłem do serii papierowej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochodzik, nie kupuj K&N, kup Apexi :arrow: http://www.nie-ASO.pl/katalog/index.php? ... cts_id=237

 

jest dużo lepszy od K&N.

 

Miałem w moim VTi stożek apexi, jakoś wykonania jest profi, nie widziałem lepszego.

tu widać jak jest dobry:

filtry.jpg

Jest to filtr suchy czyli nie nasącza się go, przez co jest bezpieczny dla przepływek w porównaniu np do K&N gdzie olejek może ją uszkodzić.

Sam filtr kosztuje tam gdzie ja kupowalem czyli: http://garazraceteam.pl/sklep/ za sam filt 210zl a za zestaw uniwersalny 400zl

wystepuja w takich rozmiarach

160mm / 85mm

Universal Power Intake (Standard Type)

160mm / 75mm

Universal Power Intake (Standard Type)

160mm / 65mm

Universal Power Intake (Standard Type)

140mm / 75mm

Universal Power Intake (Standard Type)

oraz jako zestawy uniwersalne

Adaptor (80mm / 43mm)

Uni Power Intake (Standard with Adaptors)

Adaptor (75mm / 90mm)

Uni Power Intake (Standard with Adaptors)

Adaptor (70mm / 43mm)

Uni Power Intake (Standard with Adaptors)

Wiem że do Imprez też są gotowe zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie po moze 700km padł nowiutki przeplywomierz... nawet nie zdazylem zalozyc seryjnego filtra :cry:

 

jako ze seryjna puszke po przeanalizowaniu bedzie ciezko zmiescic razem z FMIC zeby nie powiedziec niemozliwe, to pojawia sie pytanie czy zmieniac na szybko stozek na Apexi, czy wywalic FMIC :?: :?:

 

marcin@... mam nadzieje ze w nie-ASO zostal jeszcze jeden przeplywomierz... bo w srode mialem zamiar jechac na wakacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co ja zamontowałem k&n Typhoon i od jakis 5000km jest wszystko ok nie ma falowania obrotow ani zadnych innych problemow z ktorymi sie borykacie, ale z tego co pamietam przeplywka w gt jest narazona na zewnetrzne uszkodzenia typy wode itp ktora dostaje sie prze boczne wloty na masce o ile sa one odkryte bo gdzies widziałem zasloniete od srodka plastikiem.....

wiec moze to i to ma wpływ na zywotnosc przepływki.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...