Skocz do zawartości

Sprawdzenie VIN, Subaru Impreza 2.0D


Ajmodzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy tutaj na forum, a także w tematach związanych z subaru.
Moją przygodę chciałem zacząć od czegoś ciekawego, jako dziecko grywałem w jakieś gierki rajdowe i dlatego wpadło mi w oko subaru impreza.
No i znalazłem ostatnio bardzo fajną ofertę na właśnie takie subaru, niestety to 2.0D, z 2010 roku. Czytałem dużo, że silniki boxera Diesela bardzo się psuły, ale tylko do 1 połowy 2010roku. 

Auto ma ledwie 80k przebiegu, także miałem nadzieję, że chociaż do 150k km mi przeżyje.

 


I właśnie tu problem, czy jest jakaś możliwość sprawdzić dokładny miesiąc wyprodukowania silnika w tym o to subaru, nie zaglądając pod maskę?? np. znając VIN? 
Jeśli tak to prosiłbym o jakieś info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety te silniki psuły się również w późniejszych rocznikach. Serio odpuść sobie diesla. Po co masz się zrazić do bardzo fajnej marki wybierając auto z najbardziej problematycznym i najdroższym w naprawach silnikiem.
Kup benzynę, w dłuższej perspektywie wyjdzie taniej od diesla nawet mimo wyższej ceny zakupu. I ciesz się napędem i fajną społecznością.

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ajmodzik Problem z tym dieslem skończył się jak zaczeli do niego wkładać skrzynie CVT. Odpuść tego klekota. Był tu taki jeden, pytał bo Legaś się spodobał jego dziewczynie, mimo naszych porad żeby odpuścił. Jednak kupił, skończyło się tak jak ostrzegaliśmy że pół roku później założy temat co wsadzić zamiast diesla... Tematów o tym jest multum, można, da się, nawet ktoś wsadził 1.9TDi. Wszystko jest na forum.

Nie łudź się że Twój egzemplarz faktycznie ma 80 tyś, bo może tak nie być, mimo że z Polskiego salonu, serwisowany. To zawsze można jechać skorygowac licznik przed przeglądem.

Podobno wymiana dwumasy na czas zmniejsza ryzyko awarii. A też podobno poprawione roczniki to dopiero 2012+ Ale tam też zdarzała się awaria. W mojej ocenie ten silnik jest tak samo zły jak V10 VW/Audi. Stawiam go na 2 miejscu najgorszych diesli świata.

Edytowane przez ewemarkam
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 21:53, Ajmodzik napisał(a):

Witam, jestem nowy tutaj na forum, a także w tematach związanych z subaru.
Moją przygodę chciałem zacząć od czegoś ciekawego, jako dziecko grywałem w jakieś gierki rajdowe i dlatego wpadło mi w oko subaru impreza.
No i znalazłem ostatnio bardzo fajną ofertę na właśnie takie subaru, niestety to 2.0D, z 2010 roku. Czytałem dużo, że silniki boxera Diesela bardzo się psuły, ale tylko do 1 połowy 2010roku. 

Auto ma ledwie 80k przebiegu, także miałem nadzieję, że chociaż do 150k km mi przeżyje.

 


I właśnie tu problem, czy jest jakaś możliwość sprawdzić dokładny miesiąc wyprodukowania silnika w tym o to subaru, nie zaglądając pod maskę?? np. znając VIN? 
Jeśli tak to prosiłbym o jakieś info.

 

Jeden przejedzie 250tyś, a drugi zacznie stukać po 120tyś. Silnik z 2010r ma wzmocniony wał. Od 2011r pojawiły się również wzmocnienia bloku(więcej tulejek ustalających między połówkami bloku i mocniejsza piąta panewka główna). Do końca produkcji nie było żadnych zmian, który faktycznie zwiększyłyby wytrzymałość silnika.  Większość bloków wytrzymuje okolice 200tyś. Ostatnio rozbierałem z 2013r 210tyś km i był popękany blok. Chodził do końca, ale był głośny. 
Sam mam Legacy 5 z dieslem i jeździ się tym bardzo przyjemnie. Spalanie ok. 7L/100km z cyklu mieszanym. Impreza jest lżejsza i całkiem szybko jeździ w tym silnikiem. 

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...