Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

właśnie ta Sodasteam dość popularna, bo wszędzie ją widzę i się zastanawiałem czy taki marketing mają czy faktycznie czymś się wyróżnia na tle innych producentów

 

2 godziny temu, lukasdraz napisał(a):

nie nosić jej zgrzewkami ze sklepu.

nie noszę, przywożą mi pod drzwi;)

 

moja pierwsza myśl że jak przestanę kupować butelkowane to jak ja będę czyścił łańcuch rowerowy, bo dotychczas, buteleczka trochę benzyny, czy innego odtłuszczacza i łańcuch na noc, a tak co:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, radekk napisał(a):
8 godzin temu, lukasdraz napisał(a):

nie nosić jej zgrzewkami ze sklepu.

nie noszę, przywożą mi pod drzwi

Mi też przynosili do domu ale i tak trzeba było potem z tymi zgrzewkami się bujać po domu.

 

Sodastream ma tą przewagę że nie musisz wymieniać naboi w sklepach typu Media Markt za okolo 40 zł. Są osoby które za połowę ceny nabijają Twoja butlę albo wymieniają Ci na miejscu. Ja sam w sklepie osiedlowym mam punkt wymiany za 20 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lukasdraz napisał(a):

Choćby na Morenie przy Central Parku. Wcześniej wynienialem w sklepie na Przymorzu. Zobacz na olx bo tam się ogłaszają ludzie i są podane miejsca gdzie można wymienić.

Ja jeżdżę na Elbląską ;)

 

Ale może mam coś bliżej, bo tam nie można przyjechać z ulicy, trzeba zrobić zakup na ich stronie najpierw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Aga napisał(a):

Ja jeżdżę na Elbląską ;)

 

Ale może mam coś bliżej, bo tam nie można przyjechać z ulicy, trzeba zrobić zakup na ich stronie najpierw. 

Tu macie listę punktów dostawcy z którego ja korzystam.

 

Gdynia Cisowa ul. Morska 455 sklep Filtry do wody- Delta Pomorze

Pon-piatek 8:00-18:00

 

- Gdynia Leszczynki ul. Działdowska 29 sklep spożywczy Dla Ciebie 

Pon-sob 6:00-21:00 niedz. 9:00-20:00

 

- Gdynia Pogórze ul Porębskiego 2 a sklep odido( dawniej Żarłoczek)

Czynne pon-sob 6:00-21:00 niedz. 9:00-18:00

 

- Gdynia WITOMINO DELIKATESY "BARTEK" ul. Narcyzowa 1/16a 

Czynne pon-sob 6:30-19:00 niedziela 9:00-19:00

 

- Gdańsk Przymorze ul. Jagiellońska 36E Sklep monopolowy całodobowy KRISTO 

Czynne codziennie 24h

 

- GDAŃSK UJEŚCISKO UL. PIOTRKOWSKA 49 

Do dyspozycji 8:00-20:00 (możliwość zmiany godziny proszę dzwonić)

Tel. 517 x950 x840

 

- Gdańsk Orunia ul. Granitowa 1 sklep spożywczo przemysłowy Ola - 3

Czynne pon-sob 6:00-21:00

 

- Gdańsk Morena ul. Matuszewskiego 27B sklep spożywczo monopolowy Michał

Czynne pon-sob 7:00-22:00 niedziela 7:00-21:00 

 

- Gdańsk Zaspa ul. Rzeczypospolitej 21B sklep spożywczo monopolowy ERBE

Czynne codziennie 24h

 

Wymiana Gdańsk Oliwa ul. Stary Rynek Oliwski 8 sklep monopolowy FIKS

Czynne i pon-niedziela od godz. 10:00 - 00:00

 

  • Dzięki! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lukasdraz napisał(a):

Sodastream ma tą przewagę że nie musisz wymieniać naboi w sklepach typu Media Markt za okolo 40 zł. Są osoby które za połowę ceny nabijają Twoja butlę albo wymieniają Ci na miejscu. Ja sam w sklepie osiedlowym mam punkt wymiany za 20 zł za sztukę.

niby są kompatybilne, przynajmniej Phillips z Sodasteam można stosować zamiennie.

 

Właśnie byłem ciekaw jak to wychodzi cenowo, bo tak na szybko licząc żeby jakoś taniej to chyba nie wychodzi, saturator między 3-5 stów, nabój do nabici co te 60 l, to powiedzmy przy 1000 l (tyle zakładam dla 2 osób/rok co i tak jest raczej sporo na wyrost) ok tysiaka, to za tą cenę butelkowanej kupię pewnie między 600-700 l w zależności od ceny, więc raczej po ponad roku-2 latach zwraca się inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile taka przyjemność, bo zakładam że pewnie mniej niż 500 zł nie będzie, po jakimś czasie tez musisz napełnić. Zwrot następuje po ok 2 latach, jak nic się nie zepsuje zaraz po gwarancji. Wiec raczej nie kwestia oszczędności, chyba że ma się wiekszą rodzine, często przychodzą znajomi, itp. Dla 1-2 osób może okazać się droższe niż zakup wody w sklepie, tyle że chociaż redukujemy ilość odpadów plastikowych, wiec teoretycznie.

Może trafie jakąś promocje to zakupie. Tej Sodasteam widzę 3 modele, terra, art, duo, któryś ma większy sens, coś lepszego, czy brać najtańszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, radekk napisał(a):

A ile taka przyjemność, bo zakładam że pewnie mniej niż 500 zł nie będzie, po jakimś czasie tez musisz napełnić. Zwrot następuje po ok 2 latach, jak nic się nie zepsuje zaraz po gwarancji. Wiec raczej nie kwestia oszczędności, chyba że ma się wiekszą rodzine, często przychodzą znajomi, itp. Dla 1-2 osób może okazać się droższe niż zakup wody w sklepie, tyle że chociaż redukujemy ilość odpadów plastikowych, wiec teoretycznie.

Może trafie jakąś promocje to zakupie. Tej Sodasteam widzę 3 modele, terra, art, duo, któryś ma większy sens, coś lepszego, czy brać najtańszy?

Ja mam podstawowy Terra z 2 butelkami i uważam że starcza, woda wychodzi taka sama.

Przy sodastream możesz bawić się jeszcze z różnymi syropami smakowymi typu Pepsi, Mirinda itp. Mi osobiście Pepsi srednio podchodzi ale Mirinde można porównać do oryginalnej ;)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, radekk napisał(a):

A ile taka przyjemność, bo zakładam że pewnie mniej niż 500 zł nie będzie, po jakimś czasie tez musisz napełnić. Zwrot następuje po ok 2 latach, jak nic się nie zepsuje zaraz po gwarancji. Wiec raczej nie kwestia oszczędności, chyba że ma się wiekszą rodzine, często przychodzą znajomi, itp. Dla 1-2 osób może okazać się droższe niż zakup wody w sklepie, tyle że chociaż redukujemy ilość odpadów plastikowych, wiec teoretycznie.

Może trafie jakąś promocje to zakupie. Tej Sodasteam widzę 3 modele, terra, art, duo, któryś ma większy sens, coś lepszego, czy brać najtańszy?

Jednorazowo do 500 się  zmieści  a później napełnienie  tej butli 8L po wyczerpaniu  to koszt około 50 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lukasdraz napisał(a):

Ja mam podstawowy Terra z 2 butelkami i uważam że starcza, woda wychodzi taka sama

Też uważam, że wystarcza, aczkolwiek uważam również, że woda z tego wynalazku dość szybko się rozgazowuje (nie wiem, jak z innych modeli), także zrobienie napoju w ich butelce na zapas = picie bez gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radekk napisał(a):

Może trafie jakąś promocje to zakupie.

https://allegro.pl/oferta/zestaw-sodastream-terra-promo-pack-czarny-12710089500?f=0&utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=http%3A%2F%2Fpepper.pl+(PL)&tduid=fdde295376839ce4d6a971928830c602

 

Tu masz teraz w fajnej cenie.

 

2 godziny temu, Zyzol napisał(a):

Też uważam, że wystarcza, aczkolwiek uważam również, że woda z tego wynalazku dość szybko się rozgazowuje (nie wiem, jak z innych modeli), także zrobienie napoju w ich butelce na zapas = picie bez gazu.

Jak robie z jakimś syropem to trochę więcej daję jej gazu na początku i w miarę ok jest. Ale ogólnie 95% to piję czystą gazowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek mieliśmy prezentację Thermomixa TM6 :rolleyes:

Była lemoniada, sorbet, bułeczki, sałatka brokułowa i zupa tajska. Generalnie wszystko smaczne. 82428DF0-A206-4743-A46D-9E2BAB707C0B.jpeg

 

F3001C4B-F07A-48B5-9BDC-4CABEC952A38.jpeg

 

A7545B9E-7980-427F-98AF-75FD794317AD.jpeg

 

Żona zdecydowana, a do mnie przemawia, że gotowanie dzięki tej maszynce jest dziecinne proste: na każdym etapie prowadzi za rękę, co dodać, ile dodać, ile mieszać, itd, no i całkiem spora baza przepisów - w bazie znalazłem np. moją ulubioną norweską Fiskesuppe - spróbuję wreszcie sam zrobić w domu  :drool: 

 

Cała ta zabawa, czyli: Thermomix TM6 + nakładka krojąca/szatkownica + osłona noża miksującego + 7 miesięczny abonament "Cookido" + dwie książki kucharskie za 5995 PLN. 

Zastanawiam się nad przedłużeniem gwarancji do 5 lat za 499 PLN, ale biorąc pod uwagę stopień awaryjności dzisiejszego sprzętu AGD, chyba warto kupić sobie więcej spokoju. 
 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blixten napisał(a):

Cała ta zabawa, czyli: Thermomix TM6 + nakładka krojąca/szatkownica + osłona noża miksującego + 7 miesięczny abonament "Cookido" + dwie książki kucharskie za 5995 PLN. 

żeby to jeszcze samo gotowało  :lol:

 

;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...