Skocz do zawartości

Opony


aneczka_mi

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry :cool:

 

Mam pytanie o opony. Jak długo żyją opony? I czy napęd na 4 koła ma wpływ na ich żywotność? :wink:

 

Kupiłam nówki sztuki w marcu. Nie przejechałam od tego czasu nawet 3 tyś km. A kilka dni temu ktoś zwrócił mi uwagę , że jak na nowe opony to one średnio wyglądają :sad: Bieżnika w połowie już nie ma...

Wiem że miałam zmieniać opony tył na przód po 6 tyś mil , ale przy takim zużyciu -nie mam szans...chyba... :mrgreen:

 

Możecie coś podpowiedzieć?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym co wymienił Mati, ciekawe jakie opony kupiłas ? tzn czy tam gdzie dokonywałas zakupu wzieli pod uwagę oprócz rozmiaru , indeks nosności i prędkości. Moze przepisz dokładnie jaka opona , rozmiar, indeks prędkości i nośności , bedzie można coś wiecej powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam, ze znajda sie tutaj tacy uzytkownicy, ktorzy byliby w stanie zabic komplet opon w zdecydowanie krotszym czasie :)

Zalezy od stylu jazdy, ustawien geometrii i samych opon.

 

Mój rekord ok 100 Km :P i już na brzegach przednich płótno przebija :P

 

Ja mam opony drogowe tylko na drogę i komplet spokojnie wytrzymuje 50.000 km na przemian z zimówkami oczywiście :) Do upalania mam inny zestaw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podejrzewam, ze znajda sie tutaj tacy uzytkownicy, ktorzy byliby w stanie zabic komplet opon w zdecydowanie krotszym czasie :)

Zalezy od stylu jazdy, ustawien geometrii i samych opon.

 

Mój rekord ok 100 Km :P i już na brzegach przednich płótno przebija :P

 

Ja mam opony drogowe tylko na drogę i komplet spokojnie wytrzymuje 50.000 km na przemian z zimówkami oczywiście :) Do upalania mam inny zestaw :)

 

ok 50 km na Ułęzu Michelin Sport Cup - zabite :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi:-)

 

Rozmiar opon to 205/55/R16, opony BFGoodrich a jeśli chodzi o indeks nośności i prędkości to nie wiem bo sama kupowałam:-)), nikt mi niczego nie podpowiedział:-(

 

Ale nic to, pojadę sprawdzić geometrię w takim razie, albo zmienię styl jazdy :sad:

 

pozdrawiam:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneczko! zanim pojedziesz na geometrię, to może niech ktoś najpierw sprawdzi czy zuzycie opon jest podejżane tzn. czy jest równomierne czy nie , bo to jest bardzo ważne, jeżeli zuzycie opony na całej powierzchni jest równomierne to moze być sprawa typowo opon, stylu jazdy itd.

Dalej za rozmiarem opon masz napicsane dwie cyfry i litera , odczytaj i napisz. Jezli masz napisane Profiler 2 tzn że masz oponę 91H ,czyli niestety nie najwyższych parametrach, to taki typowy " gumiak" :twisted:

Napisz jeszcze jaki masz samochód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...