Skocz do zawartości

Łożysko w dupce skrzyni - Forester SH 2.0 NA


ObywatelX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w związku z tym, że dwóch mechaników nie było w stanie zdiagnozować szumu w aucie wziąłem się za to sam. W pierwszej kolejności wymieniłem olej w skrzyni bo według książki serwisowej ostatnia wymiana była 124 tyś km temu. I tu moje pierwsze zdziwienie. Nakrętkę spustu oleju odkręciłem dopiero kluczem z przedłużką 140 cm. To normalne? Czy ktoś przede mną nie wie co to klucz dynamometryczny... Po wymianie oleju niestety szum nie zmalał. Wziąłem więc auto na kanał podniosłem i wrzuciłem na 3 bieg. Hałas dochodzi z okolic skrzyni. Przyłożyłem pręt do ucha drugi koniec do skrzyni no i słychać ewidentny świst.

Teraz pytanie czy ktoś z Was wymieniał te łożyska we własnym zakresie? Dużo z tym pracy? Potrzebne jakieś specjalne narzędzia? Myślałem aby zrobić to samemu tylko problem jest taki, że mam dostęp do kanału pod chmurką w dość "nieciekawym" miejscu więc auto musiałbym ogarnąć od rana do wieczora (chyba że będę w nim spal:D. Podrzucam jeszcze zdjęcie korka z opiłkami metalu. Nie wiem czy to dużo czy mało. Dzięki z wszelką pomoc.

20231115_191105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile szumią łożyska w dupce skrzyni, to temat dość prosty.  Idzie to zrobić w parę godzin , bez wyciągania skrzyni. Czasem szum łożysk w końcowej części skrzyni jest spowodowany początkiem końca wiskozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Masz na myśli stożkowe łożysko wałka zdawczego oznaczone "5" o symbolu 806330080 / 806330120 / 806330120 i wymiarach 30X62X17?

Czy prewencyjnie wszystkie 4?

 

wiskoza_łożyska.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...