Skocz do zawartości

Hałasy z przedniego zawieszenia?


herr_flick

Rekomendowane odpowiedzi

  • herr_flick zmienił(a) tytuł na Hałasy z przedniego zawieszenia?
10 godzin temu, herr_flick napisał(a):

 

Panowie, odgadniecie po dźwiękach co tak telepie?


Jedź na warsztat albo SKP i niech sprawdzą. Nikt nie będzie wróżył z kryształowej kuli. Po dźwiękach: mogą to być nawet obijające się rzeczy w bagażniku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prosty test, na nierównościach kiedy słychać pukanie, trzeba lekko wcisnąć hamulec. Jeśli dźwięki ucichną, to znaczy że latają zaciski. U mnie tak jest i w wolnej chwil muszę uzupełnić smar na prowadnicach, ewentualnie wymienić same prowadnice, ostatecznie całe zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, herr_flick napisał(a):

Prosty test, na nierównościach kiedy słychać pukanie, trzeba lekko wcisnąć hamulec. Jeśli dźwięki ucichną, to znaczy że latają zaciski. U mnie tak jest i w wolnej chwil muszę uzupełnić smar na prowadnicach, ewentualnie wymienić same prowadnice, ostatecznie całe zaciski.

 

Najpierw sprawdź, czy dobrze masz założone prowadnice. Jedna powinna mieć gumkę i ta prowadnica powinna iść od strony natarcia tarczy hamulcowej na klocek. Czasami pospieszni mechanicy zakładają byle jak i potem gumka jest bezużyteczna zamiast tłumić drgania zacisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z cyklu "znowu coś puka"

Po dłuższym postoju, jak silnik jest zimny, ale tylko dlatego że jest na "ssaniu" i jest bardziej porywczy, mam pukanie podczas ruszania, albo zmiany z 1 na 2 gdy występuje kangurek. Czyli ruch przód tył całą budą i jest tyle puknięć ile kangurka. Potem jak jest cieplej, to ciężej to wywołać, bo reakcja na pedał gazu jest emerycka. Jazda po nierównościach nie daje tego efektu, bo tu jest praca góra dół. Dokręciłem mocowanie akumulatora, ale to nie to, puka lewy przód. Szklana kula odpada ;)

Dołączam dźwięki

Edytowane przez herr_flick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...