Skocz do zawartości

Piszczące klocki rc5+


damiano16

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Zamontowałem zlote

 zaciski brembo z klockami carbone lorraine na tarczy dba d2 i tak okropnie piszczy, skrzypi jak stara lokomotywa że jeszcze nigdy w życiu czegoś podobnego nie słyszałem. Czy ktoś próbował te klocki wyciszyć czy to jak walka z wiatrakami? Klocki jak bym miał budżetowe to bym przyciął krawędz pod skosem i była by szansa na poprawę. Niestety tych nie chciał bym ruszać. Blaszek na klocki niestety tez nie mam. Jest opcja że po ich założeniu coś się poprawi? Czytałem na forum chłopak mial to samo tylko na rc6 i po montażu blaszek nic a nic poprawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować z podkładkami antywibracyjnymi, np. EBC. To mały koszt. Ja jeździłem na RC5+ w GTku na OEM blaszkach i hamulce były absolutnie bezgłośne.

Szkoda, że to nie RC6, bo mógłbym się z Toba zamienić. Miej na uwadze, że te klocki szybciej się rozpadną niż zedrą, więc ten rok jakoś wytrzymasz. To tak na pocieszenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze skuteczności hamulcow jestem mega zadowolony. Okrutnie to hamuje. :yahoo: a blaszki jakieś metalowe mialem pod klocki do zacisku brembo ale gdzież mi wcięło. Dobrze ze poddałeś mi myśl z tymi podkładkami antywibracyjnymi. To może pomóc. Mialem je właśnie z klockami ebc kiedys i wydawały się miękkie. To ma sens :D zamowie na pewno. Dziekuje za podpowiedz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja. 

Podładki antywibracyjne od ebc nie podołały aczkolwiek jakaś tam różnica jest. Teraz już nie skrzypi jak zażynana świnia a co najwyżej jak stara lokomotywa na zardzewiałych kołach B) ale jakoś trzeba żyć. Skończę je i pozniej pomyślę na co wymienić. Klocki ledwo zalozone wiec mam czas na przemyślenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, skwaro napisał(a):

Nie wiem jakie masz hamulce u siebie, ale DBA + RC5  w Brembo z STI jak słabo hamujesz to piszczą i nic z tym nie zrobisz. Jedyna opcja to mocniej hamować :)

Mam zestaw taki jak Ty miałeś tzn tarcza d2 i rc5+. Słabo czy mocno słychać mnie z daleka jak jadę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, damiano16 napisał(a):

Mam zestaw taki jak Ty miałeś tzn tarcza d2 i rc5+. Słabo czy mocno słychać mnie z daleka jak jadę:)

Jasne, u mnie też piszczały, ale tylko jak lekko hamowałem. Ja dołożyłem OEMowe blaszki antywibracyjne, to mocno poprawiło temat, ale przy lekkim hamowaniu nadal jak pociąg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie byłem w stanie w ruchu ulicznym hamować z taką siłą żeby nie piszczały. Dźwięk tych hamulców zagłuszał nawet wydech.
Ktoś chyba tu na forum wspominał, że te klocki są jakoś gorzej zwymiarowane i mają większy luz w zacisku stąd efekt piszczenia jest spotęgowany i blaszki niewiele dają.

Wysłane z mojego M2101K7AG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 13:21, damiano16 napisał(a):

Jak się wkurzę to rzeczywiście zrobię fazę mała na klockach i zobaczymy czy pomoże. Aż mi wstyd jak ulicami jeżdżę :facepalm:

Też już w pewnym momencie dziwnie się czułem na ulicy i męczyło mnie odpowiadanie na sugestie jakobym miał problem z hamulcami. 

Faza może nie pomóc, nie wiem czy nie szkoda na to czasu. Chyba, że to dla ciebie rodzaj relaksu. :) Klocek ma luz w zacisku i to chyba głównie z tego bierze się problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...