Skocz do zawartości

regulacja zaworow legacy 2010 ej204


maxit

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem na tym forum. Jeszcze nie miałem konieczności regulować zaworów, ale fakty są takie, że w silnikach dolnozaworowych DOHC ta usługa kosztuje wielokrotnie więcej niż w przypadku SOHC. SOHC to np.: silniki 2.0 125KM i niektóre 2,5L. Regulacja w SOHC jest  prostą czynnością dla osób, które znają temat, a w DOHC mało kto potrafi to zrobić bez wyciągania silnika. Z tego co wiem jeden znany warsztat wyciąga silnik w przypadku, gdy trzeba dodatkowo wymienić sprzęgło i wtedy koszty się jakoś kompensują. 

 

Jaki masz przebieg w tym samochodzie? Na pewno warto sprawdzić luzy,a to jest tańsze niż ich regulacja. Jeśli się spóźnisz z regulacją to pewnie nawet te 3 tys.zł nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maxit napisał(a):

auto ma przelatane 150 tysi na tym silniku bo była przekładka .Gaz założony 30 tysi temu

 

Podzwoń sobie po warsztatach i tyle. To jest najlepsza rada - naprawdę. 

Forum jest super, przydatne i w ogóle ale nadal to wiedza z internetu tak jak to zaprezentował kolega wyżej i warto ją weryfikować. ;)

Przy gazie interwały regulacji Ci się skracają jakby co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo sprawdzenie luzów to koszt około 600zl. Kwota zawiera robotę oraz nowe uszczelki pokryw . Jesli zas chodzi o samą regulacje to tu juz cena jest zależna od nastepujacych czynników.  W silnikach tych regulacja odbywa sie za pomocą wymiany , zamiany i co sie spotyka szlifowania szklanek.  Tego ostatniego odradzam ze względu na utratę grubości warstwy wzmocnionej na szklance.  Koszt jest uzalezniony od ilości szllanek wykazujących nieprawidlowosci . Do tego może dojść koszt rozrządu ponieważ przy operacji regulacji jest on demontowany aby wyciągnąć walki.  Także koszty w najgorszym wypadku mogą wynieść około 3.5tyś. 

 

Oznaczenie DOHC nie odnosi sie do dolnozaworowych silnikow tylko do silnikow z dwoma wałkami .

 

D- dual , double

S- single

 

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.08.2023 o 18:31, Punisher2000 napisał(a):

Sprawdzenie luzów  1500 zł   jak jest do roboty to całość wychodzi ok 5 000  zł

Może w Gdańsku. Bo na Śląsku tyle co pisałem.  Oczywiście nie ASO.

Edytowane przez rezacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...