Skocz do zawartości

Guma stabilizatora tył Subaru XV


chudy87

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, chudy87 napisał(a):

 

Czy ktoś wie czy jest ciężko wymienić gumę stabilizatora tył Subaru XV Crosstrek 2015r. Czy trzeba demontować zawieszenie? Czy łatwo to wymienić ? 

 

5-7 minut roboty. Cztery śruby, wszystkie są na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chudy87 napisał(a):

Za późno. Byłem u mechanika i za to skasował mnie 100 zł. Rzeczywiście 5 minut roboty

Normalna cena i skasował tyle co powinien, ani za tanio ani za drogo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, chudy87 napisał(a):

Skasował tyle ile powinien. Forum z dupy wzięte 

A ile powinien skasować ? Po ciul się pytasz ? mogłeś sobie kupić klucze i pół dnia leżeć pod autem i wymienić sam .... 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, carfit napisał(a):

A ile powinien skasować ? Po ciul się pytasz ? mogłeś sobie kupić klucze i pół dnia leżeć pod autem i wymienić sam .... 

mogłem ale chciałem zapytać się [edycja moderatora]

Edytowane przez Aga
Obraźliwe zachowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmikami na YT to ja bym uważał...

 

Kiedyś szukałem jak wyczyścić parownik w BMW F3x. Przerysowując trochę, na każdym filmie każą wtykać wężyk ze środkiem w inną dziurę ew. wyjąć któryś czujnik i tam wpakować zawartość puszki. W komentarzach czasem ktoś napisze, że tak zrobił i coś uszkodził, inni się z nim kłócą że nic sobie nie uszkodzili itd.

I dopiero po jakimś czasie trafiłem na film, gdzie ktoś pokazał fabryczny otwór w pokrywie filtra kabinowego, gdzie należy podłączyć wężyk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lutek34 napisał(a):

w przypadku Subaru jest manual i można się wspomóc, nie wspominając o filmikach na YT

 

image.thumb.png.1ab3c19d5c3fb3e575b480760962a9ee.png

 

to nie jest instrukcja do XV i w żadnych przypadku nie trzeba odkręcać łączników jak jest napisane w punkcie A.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, ir3n3usz napisał(a):

 

to nie jest instrukcja do XV i w żadnych przypadku nie trzeba odkręcać łączników jak jest napisane w punkcie A.2

i co z tego że ten konkretny rysunek nie jest do modelu XV, skoro we wszystkich modelach Subaru tylny stabilizator jest bardzo podobnie zamocowany i wymiana tulei praktycznie niczym się nie różni. Punkt A2 tyczy się całkowitego demontażu stabilizatora ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lutek34 napisał(a):

i co z tego że ten konkretny rysunek nie jest do modelu XV, skoro we wszystkich modelach Subaru tylny stabilizator jest bardzo podobnie zamocowany i wymiana tulei praktycznie niczym się nie różni. Punkt A2 tyczy się całkowitego demontażu stabilizatora ;-)

 

nie we wszystkich, nowy XV ma w zupełnie innym miejscu stabilizator i wymiana gum jest nieznacznie trudniejsza

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ir3n3usz napisał(a):

 

nie we wszystkich, nowy XV ma w zupełnie innym miejscu stabilizator i wymiana gum jest nieznacznie trudniejsza

Wpierw piszesz że wymiana gum stabilizatora w XV  to 7 minut a teraz znajdujesz "nieznaczne" trudności względem starszej generacji Subaru? Faktycznie stabilizator w XV jest w zupełnie innym miejscu?

 image.thumb.png.6fba1e31ad89942292b3503effb83bc2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lutek34 napisał(a):

Wpierw piszesz że wymiana gum stabilizatora w XV  to 7 minut a teraz znajdujesz "nieznaczne" trudności względem starszej generacji Subaru? Faktycznie stabilizator w XV jest w zupełnie innym miejscu?

 image.thumb.png.6fba1e31ad89942292b3503effb83bc2.png


Chyba nie rozumiesz co to znaczy starszej... Dodałeś teraz właściwy manual dla XV pierwszej generacji. Do XV drugiej generacji po 17 roku ten manual jest nieaktualny, a stabilizator jest przed osią, bliżej zbiornika paliwa. 
Dodam tylko, że XV drugiej generacji, to nie jest żaden facelifting czy lekka modyfikacja jedynki. XV drugiej generacji, to zupełnie nowy samochód nie mający wspólnych części z jedynką. 

Edytowane przez ir3n3usz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ir3n3usz napisał(a):


Chyba nie rozumiesz co to znaczy starszej... Dodałeś teraz właściwy manual dla XV pierwszej generacji. Do XV drugiej generacji po 17 roku ten manual jest nieaktualny, a stabilizator jest przed osią, bliżej zbiornika paliwa. 
Dodam tylko, że XV drugiej generacji, to nie jest żaden facelifting czy lekka modyfikacja jedynki. XV drugiej generacji, to zupełnie nowy samochód nie mający wspólnych części z jedynką. 

ok, będziemy się teraz kopać przy sobocie, zamiast pić wódkę, ale ok. Kolega Chudy pytał o wymianę durnych gum tylnego stabilizatora w '15 XV, a Ty teraz żeby jeszcze zamącić i bronić swojej tezy że mój pierwszy rysunek jest zły, brniesz że najnowsza generacja XV ma lekko przesunięte mocowania stabilizatora, co może powodować że nikt bez odpowiednich koordynat, nie znajdzie ich wczołgując się pod samochód, my bad.

  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałbym prowadzić serwis jak tu na forum są porady, to chyba był bym milionerem lub bankrutem :lol:. Jeden non stop wkleja z dupy schematy, drugi upiera się że robi takie rzeczy w 5 min. A ja Wam mówię że rozsądek i doświadczenie jest lepsze jak pieprzenie na forum :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, carfit napisał(a):

Jeden non stop wkleja z dupy schematy, drugi upiera się że robi takie rzeczy w 5 min. A ja Wam mówię że rozsądek i doświadczenie jest lepsze jak pieprzenie na forum :) 

chłopie czy Ty potrzebujesz jakieś schematy żeby ogarnąć gdzie, jak mocowany jest tylni stabilizator? Tak ogólnie, czy tak diametralnie sposób mocowania stabilizatora do budy, niezależnie gdzie dokładnie ono występuje i wymiana tych zepsutych gum się różni  na przestrzenni generacji? To jest tylko odkręceni dwóch śrub na każde mocowanie.

 

Edytowane przez aflinta
wulgaryzm
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, lutek34 napisał(a):

chłopie czy Ty potrzebujesz jakieś schematy żeby ogarnąć gdzie, jak mocowany jest tylni stabilizator? Tak ogólnie, czy tak diametralnie sposób mocowania stabilizatora do budy, niezależnie gdzie dokładnie ono występuje i wymiana tych zepsutych gum się różni  na przestrzenni generacji? To jest tylko odkręceni dwóch śrub na każde mocowanie.

 

Taaaak ! przed każdą operacją wymiany czegokolwiek, oraz diagnostyki, staramy się trzymać Twoich postów i linków z USA, szczególnie Tribeca bo to wyjątkowy i strasznie ciężki model do obsługi :biglol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, carfit napisał(a):

Taaaak ! przed każdą operacją wymiany czegokolwiek, oraz diagnostyki, staramy się trzymać Twoich postów i linków z USA, szczególnie Tribeca bo to wyjątkowy i strasznie ciężki model do obsługi :biglol:

 

Tribeca?! Zajebisty samochód. Ale cieszę się że szukasz porady u innych. ;-)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lutek34 napisał(a):

Ale cieszę się że szukasz porady u innych. ;-)  

Gdyby nie Twoje porady, pewnie bym zginął lub zbankrutował, więc proszę pisz, wklejaj, dziel się swoją nie ocenioną wiedzą internetową :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, carfit napisał(a):

Gdyby nie Twoje porady, pewnie bym zginął lub zbankrutował, więc proszę pisz, wklejaj, dziel się swoją nie ocenioną wiedzą internetową :biglol:

Będę pisał,nie ma p;problemu, ale w takim razie skoro potrzebujesz mojej pomocy w prowadzeniu Twojego biznesu, to chyba jest normalne,że chciałby otrzymać coś w zamian. Co proponujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lutek34 napisał(a):

Będę pisał,nie ma p;problemu, ale w takim razie skoro potrzebujesz mojej pomocy w prowadzeniu Twojego biznesu, to chyba jest normalne,że chciałby otrzymać coś w zamian. Co proponujesz?

Jedynie.... zamilcz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...