Skocz do zawartości

Działanie tylnych świateł pozycyjnych razem z dziennymi


Szenfi1911

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć . Mam pytanie, czy komuś udało się zakodować Outbacka 2020 USA w taki sposób, aby wraz ze światłami dziennymi z przodu zapalały się także pozycyjne z tyłu?  Czujnik zmierzchu działa w tym aucie zaskakująco ospale ( pomimo ustawienia w tryb najbardziej czuły) i światła potrafią się uruchomić na automacie dopiero w połowie tunelu ...

Poza tym, zlinkowanie świateł z wycieraczkami działa dopiero po jakimś czasie, i jeśli ktoś nie zwróci na to uwagi  jedzie w deszczu bez tylnych świateł . Amatorka . Chciałbym je na stałe zapalić wraz z dziennymi, ale w miarę możliwości bez przeróbek elektrycznych, które zapewne po CANie sa diagnozowane przez sterownik komfortu i zaraz będą sypać błędami.  . Macie jakiś patent, albo namiar na świadomego posiadacza urządzenia fabrycznego potrafiącego go użyć ? W większości aut do których mam diagnoskopy zajmuje to max minutę ...  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ewemarkam napisał(a):

Przepisy się zmieniły. Kiedyś właśnie dzienne miały się świecić razem z tylnymi pozycyjnymi i oświetleniem tablicy. A teraz jak dobrze kojarzę to nie mogą. Albo dzienne albo reszta. 

To takie przepisy są? :o

Wg mnie głupota, ale jak widać papier przyjmuje wszystko :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sa.

Kiedyś chyba przed 2009r dzienne z przodu miały się włączać razem z tylnymi pozycyjnymi oraz oświetleniem tablicy. Później to zmienili, na właśnie taki że nie mają się świecić razem z tyłem. A jeszcze później wprowadzili obowiązek na producentach aby światła "włączały się razem z silnikiem". 

No i oczywistym jest to że mają się wyłączyć gdy tylko włączymy mijania. A dużo ludzi jeździ sobie na obu rodzajach świateł. 

 

W deszczu też musimy używać świateł mijania. O czym wielu zapomina, tłumaczy wtedy że ma automat na światłach i nic go to nie obchodzi. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisy mam w d...e. Chcę być widoczny, bo do szału mnie doprowadzają szare auta bez świateł późnym popołudniem . 

Nie czekam na porady prawne o przepisach tylko na rozwiązanie . Tylne światła mają się palić razem z dziennymi z przodu. 

Może teraz będzie jasne . 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szenfi1911 napisał(a):

przepisy mam w d...e. Chcę być widoczny, bo do szału mnie doprowadzają szare auta bez świateł późnym popołudniem . 

Nie czekam na porady prawne o przepisach tylko na rozwiązanie . Tylne światła mają się palić razem z dziennymi z przodu. 

Może teraz będzie jasne . 

Myślę, że każdy chętny elektryk samochodowy Ci to ogarnie dorabiając zwyczajnie wiązkę przewodów do świateł z tyłu tak aby włączały się przy każdym uruchomieniu silnika i świeciły cały czas do momentu aż go nie zgasisz.

Zakodować się tego raczej nie da jeżeli tego oczekujesz. Zwłaszcza, że masz auto z 2020 roku, więc jeżeli chodzi o kodowanie czegokolwiek raczej zostaniesz odesłany do ASO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ewemarkam napisał(a):

A teraz jak dobrze kojarzę to nie mogą. Albo dzienne albo reszta

Też obiła mi się o uszy taka wersja, odnoszę natomiast wrażenie, że w Nissanach z ostatnich lat tylne pozycyjne świecą się razem ze światłami do jazdy dziennej (tak przynajmniej wynika z moich obserwacji drogowych), ale nie widziałem, żeby policja jakoś szczególnie te Nissany szykanowała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...