Skocz do zawartości

Forester SJ 2015/2016 problem z automatyką


gr00by

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, sartek napisał(a):

z przycisku w kabinie nie mogę

Pojęcia nie mam, ja mogę ;)

Niemniej, najczęściej używam pilota. 

 

Dlaczego on się tak wolno i tak nisko otwiera? To mnie irytuje z kolei...

(Mam ustawione na max, podobno ;) )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Aga napisał(a):

Dlaczego on się tak wolno i tak nisko otwiera? To mnie irytuje z kolei...

(Mam ustawione na max, podobno ;) )

Wolno jak wolno... no trudno. Ale dlaczego tak nisko? To jedna z rzeczy, których nie rozumiem. Mam 179 cm, a i tak haczę głową. Ale skoro zaczęłaś:

- Dlaczego prawy fotel jest tak bardzo niewygodny, skoro lewy jest zupełnie wygodny?
- Dlaczego nie ma CarPlay/AndroidAuto?
- Dlaczego czujnik deszczu nie uruchamia świateł mijania?
- Dlaczego po wyłączeniu silnika nie mogę złożyć lusterek?

 

Z pewnością znajdzie się jeszcze coś, co chwilowo nie przychodzi mi do głowy :upside-down-face_1f643-small: Na szczęście zalet jest więcej niż wad :)

 

No i oczywiście zapomniałem o najważniejszym:
- Dlaczego nie ma fotochromatycznego lusterka wstecznego?!

 

Edytowane przez sartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, sartek napisał(a):

Albo jeszcze jedno: dlaczego mogę otworzyć klapę bagażnika z przycisku na tejże klapie, a z przycisku w kabinie nie mogę? Ten samochód jest pełen tajemnic... a także pełen niezrozumiałych dla mnie decyzji inżynierów i projektantów, ale nie o tym ten wątek.

Aby otworzyć klapę z przycisku w kabinie musi być spełnionych kilka warunków bezpieczeństwa: skrzynia biegów na P i zaciągnięty ręczny (abyś sobie przez przypadek w czasie jazdy nie otworzył).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, adamW202 napisał(a):

musi być spełnionych kilka warunków bezpieczeństwa: skrzynia biegów na P i zaciągnięty ręczny (abyś sobie przez przypadek w czasie jazdy nie otworzył)

Przy odpalonym silniku muszę mieć skrzynię na P i zaciągnięty ręczny, żeby jakkolwiek otworzyć bagażnik. Bez spełnienia tych dwóch warunków nie otwiera się również z przycisku na klapie, przynajmniej u mnie. Spełnienie tych dwóch warunków umożliwia otwarcie klapy z przycisku na klapie, z przycisku w kabinie nadal się nie otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, sartek napisał(a):

Wolno jak wolno... no trudno. Ale dlaczego tak nisko? To jedna z rzeczy, których nie rozumiem. Mam 179 cm, a i tak haczę głową. Ale skoro zaczęłaś:

- Dlaczego prawy fotel jest tak bardzo niewygodny, skoro lewy jest zupełnie wygodny?
- Dlaczego nie ma CarPlay/AndroidAuto?
- Dlaczego czujnik deszczu nie uruchamia świateł mijania?
- Dlaczego po wyłączeniu silnika nie mogę złożyć lusterek?

 

Z pewnością znajdzie się jeszcze coś, co chwilowo nie przychodzi mi do głowy :upside-down-face_1f643-small: Na szczęście zalet jest więcej niż wad :)

 

No i oczywiście zapomniałem o najważniejszym:
- Dlaczego nie ma fotochromatycznego lusterka wstecznego?!

 

Jeszcze troche by się znalazło, wiele z nich tyczy sie nie tylko Forestera ale wszystkich modeli z roczników modelowych. Czasami śmieję się, że jak już większość producentów coś będzie wycofywało z aut zastępując nowszym rozwiązaniem to Subaru to okrzyknie jako nowość u siebie.  

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sartek napisał(a):

Przy odpalonym silniku muszę mieć skrzynię na P i zaciągnięty ręczny, żeby jakkolwiek otworzyć bagażnik. Bez spełnienia tych dwóch warunków nie otwiera się również z przycisku na klapie, przynajmniej u mnie. Spełnienie tych dwóch warunków umożliwia otwarcie klapy z przycisku na klapie, z przycisku w kabinie nadal się nie otwiera.

Próbowałeś chwilę przytrzymać przycisk aż zamrugają kierunkowskazy?

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adamW202 napisał(a):

Jeszcze troche by się znalazło

No to jeszcze jedno, najdziwniejsze i czysto konstrukcyjne: dlaczego pedały gazu i hamulca są tak daleko od siebie? Stopa ma do pokonania nienaturalnie długi dystans, chyba istotnie dłuższy niż w innych samochodach, którymi jeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sartek napisał(a):

No to jeszcze jedno, najdziwniejsze i czysto konstrukcyjne: dlaczego pedały gazu i hamulca są tak daleko od siebie? Stopa ma do pokonania nienaturalnie długi dystans, chyba istotnie dłuższy niż w innych samochodach, którymi jeździłem.

Mi to akurat pasuje bo jeżdżę często w glanach, więc miejsca w sam raz;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, gr00by napisał(a):

1. Użytkownik A paruje swój telefon.

2. Użytkownik B wsiada do pojazdu, ale użytkownik A jest w pobliżu ze swoim telefonem lub zostawił go w pobliżu.

3. System multimedialny bez pytania łączy się z telefonem użytkownika A. Dla mojej wygody ;)

4. Użytkownik B próbuje wyłączyć radio niewyłączalną-skrzynkę-multimedialną-robiącą-co-chce-i-kiedy-chce, ale pojazd postanawia (do tej pory nie wiem czemu) zadzwonić do Marysi spod Kędzierzyna albo Zręcznego Stefana.

Normalne działanie Bluetooth, masz dwa urządzenia sparowane ze sobą, więc gdy się "zobaczą" to się połączą.

W słuchawkach i głośnikach bezprzewodowych to też jest wada, że po włączeniu połączą Ci się z telefonem?
Zawsze możesz wysiadając z samochodu z poziomu telefonu rozłączyć się z radiem albo całkiem wyłączyć na telefonie Bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze najciekawsze: nie jest to najbardziej irytujące, bo zdarza się rzadko, ale pojąć tego nie umiem. Jeżeli wyłączę silnik w nieszczęśliwym momencie, wycieraczki zatrzymają się w połowie cyklu gdzieś na środku szyby. Ostatnio widziałem coś takiego w wartburgu, ale może po prostu rozwiązania vintage wracają do mody ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sartek napisał(a):

No i jeszcze najciekawsze: nie jest to najbardziej irytujące, bo zdarza się rzadko, ale pojąć tego nie umiem. Jeżeli wyłączę silnik w nieszczęśliwym momencie, wycieraczki zatrzymają się w połowie cyklu gdzieś na środku szyby. Ostatnio widziałem coś takiego w wartburgu, ale może po prostu rozwiązania vintage wracają do mody ;)

Jeszcze mechaniczna blokada kierownicy, jak w Fiacie 125p, ale...ma to swoje plusy. Tak naprawdę te auta są tylko na tyle skomplikowane elektronicznie na ile jest to konieczne we współczesnych czasach i na ile wymaga tego osprzęt (niestety część z tych rozwiązań FHI zdaje się odkrywało na nowo z tąd te niedociągnięcia chyba).

Edytowane przez adamW202
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sartek napisał(a):

No i jeszcze najciekawsze: nie jest to najbardziej irytujące, bo zdarza się rzadko, ale pojąć tego nie umiem. Jeżeli wyłączę silnik w nieszczęśliwym momencie, wycieraczki zatrzymają się w połowie cyklu gdzieś na środku szyby. Ostatnio widziałem coś takiego w wartburgu, ale może po prostu rozwiązania vintage wracają do mody ;)

Tak jest w większości japończykach . W Toyocie nie gasną światła mijania po wyłączeniu auta jak nie są w auto a w Subaru gasną więc są rzeczy na plus . Jak czytam twoje uwagi to szukasz rzeczy które miałem w Skodzie . Może to kierunek w którym powinieneś pójść albo za którym tęsknisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jacocz napisał(a):

Tak jest w większości japończykach . W Toyocie nie gasną światła mijania po wyłączeniu auta jak nie są w auto a w Subaru gasną więc są rzeczy na plus . Jak czytam twoje uwagi to szukasz rzeczy które miałem w Skodzie . Może to kierunek w którym powinieneś pójść albo za którym tęsknisz. 

Szukam rzeczy, które miałem w hondzie (a właściwie w trzech hondach). Też Japończyk, ale jakże inny. Po prostu to są rzeczy, które przez wiele lat miałem i teraz mnie zaskakują. Poza tym Subaru ma inne zalety, po prostu :)

 

A Skoda?

Kilkukrotnie się do niej przymierzałem, przekonuje mnie filozofia prostego i praktycznego samochodu, przemawiają do mnie te wszystkie simplyclevery itd., ale za każdym razem, gdy wsiądę do skody, nie rozumiem czegoś innego: dlaczego miałbym zapłacić tyle pieniędzy za coś tak bardzo pozbawionego charakteru?

 

Do hondy wsiadasz, ruszasz i wiesz, za co płacisz. Na subaru wystarczy popatrzeć, żeby wiedzieć, za co się płaci. Skoda przemawia do mnie jako marka i stojąca za nią filozofia, same samochody natomiast zdecydowanie do mnie nie przemawiają ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 07:15, gr00by napisał(a):

Witam.

 

Potrzebuję naprawić forestera 2015/2016, który posiada (prawdopodobnie) wady fabryczne. Objawy:

 

  1. Przy wyłączonych światłach samochód samoczynnie włącza światła podczas jazdy.
  2. Po wyłączeniu silnika światła pozostają włączone. Powinny być wyłączone.
  3. Brak wyłącznika radia. Wyłączenie czymś, co udaje przycisk, skutkuje tylko wyciszeniem.
  4. Brak wyłącznika ekranu i całego panelu multimedialnego.
  5. Brak wyłącznika bluetooth.
  6. Wyłączenie ekranu powoduje jego włączenie się za każdym przełączeniem stacyjki. Raz wyłączony powinien zostać w tym stanie.
  7. Tysiąc razy zatrwierdzałem komunikat o nie korzystaniu z ekranu podczas jazdy. Wystarczy raz. Nie chcę zatwierdzać ani czytać go kolejne miliony razy.
  8. Odmrażania szyb zawsze włącza A/C. Nie powinno. A/C ma być włączane na żądanie.
  9. Przełączanie nawiewu na tryb wewnętrzny jest chwilowe i po przełączeniu trybu zostaje samoczynnie wyłączone. Stan powinien zostać utrzymany aż do jawnego wyłączenia.
  10. Nie da się wyłączyć trybu auto start/stop. Po włączeniu stacyjki zostaje włączony mimo uprzedniego wyłączenia.
  11. Samochód potrafi zgasić silnik samoczynnie. Nie powinien gasić silnika pod żadnym pozorem z wyjątkiem zderzenia.

 

Jak to naprawić?

 

Pkt. 1 oraz 3-7 da się załatwić wyrwaniem im zasilania, ale wolałbym usunąć wady niż psuć pojazd.

Na pkt. 10 są bypassery, ale to modernizacja a nie usunięcie wady.

Na resztę nie mam pomysłu.

 

Może ktoś wie co i jak wymienić lub przeprogramować.

pierwsze zasadnicze pytanie, kupiłeś auto w ASO jako nowe czy od kogoś używane

jak używane to może poprzedni właściciel uskutecznił jakaś rzeźbę ze światłami

 

Ad1 - jeśli auto było kupione od kogos widać ktoś wstawił sobie przekaźnik i tutaj trzeba szukać ewentualnie masz uwalony czujnik w przedniej szybie który rozpoznaje że jest ciemno i trzeba odpalić światła co akurat wg mnie jest na plus bo nic mnie bardziej nie wkurza na drodze jak jełopy jeżdżące bez świateł nawet w deszczu i szarówke

Ad2 - jak masz ustawioną manetke od światłeł ?

Ad3-4 - w czym to przeszkadza ? skupić się na jezdzie nie możesz czy jak ? ;)

Ad5 - żadne auto które miałem nie posiadało wyłączenia BT

Ad6 - normalna praktyka w nowszych autach (mam to w GLA i w starym Jeepie z androidem)

Ad7 - wystarczy poszukać w menu bo można to wyłączyć, generalnie ten komunikat jest przez chwile i sam się wyłącza

Ad8 - tak to działa w nowych autach, system ma jak najszybciej osuszyć szybę więc odpala AC

Ad9 - działasz w trybie auto czy manualnie, jak auto to wyłącz i bedziesz mógł sobie sterować tak jak chcesz

Ad10 - tak działa system SS (działa tak samo w nowym Mercedesie GLA)

Ad11- w jaki sposób gasi silnik ? rozwiń to

 

Generalnie wydaje mi się że szukasz powodu żeby jednak sprzedać to auto ;) 

Zawieszenie tez mozesz miec zwalone bo ja w swoim czuje mega komfort na czarnym i w terenie

skoro to takie złe auto to wez kup se skode i bedzie pan zadowolony, bo jestes pierwsza znaną mi osobą która ma takie "problemy w SJcie"

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update

BT da się wyłączyć Home-> Ustawienia->BT->Ustawienia systemowe

Nawiew wewnętrzny działa działa bez problemu nic sie nie przełącza czy to z AC czy bez, jechałem tak 45 minut

Edytowane przez _akir_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 21:30, sartek napisał(a):

instrukcja obsługi w PDF

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Forester/

W dniu 6.03.2023 o 21:36, Aga napisał(a):

W OBK też wąchałam, ale to przy silniku nr 1 :D

Jeździłaś na Motulu? Kiedy srebrny był nim zalany, to byłem uzależniony od zapachu ;) 

 

   W dniu 5.03.2023 o 21:46,  adamW202 napisał(a): 

wraz z rozwojem technologii rośnie pokolenie imbecyli

Hm, gdyby to była prawda, to nie byłoby rozwoju technologii :P A mam jeszcze w zanadrzu moją ulubioną historię o "Liście ojca do gnuśnego syna", z czasów Sumeru ;) 

Przepraszam, późno jest. Nie mogłem się powstrzymać.

Edytowane przez jacekw
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacekw napisał(a):

 

Przepraszam, późno jest. Nie mogłem się powstrzymać.

 

Spoko, czasami człowiek musi... 

 

5 godzin temu, jacekw napisał(a):

Hm, gdyby to była prawda, to nie byłoby rozwoju technologii :P

 

Niestety jest to prawda, wybitne jednostki nie stanowią ogółu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 21:37, sartek napisał(a):

Automatyczna zmiana świateł drogowych i mijania. W hondzie po prostu działało. Tutaj na razie nie działa, więc trzeba by ustalić, czy może się to gdzieś włącza/wyłącza.

Tak patrząc na specyfikację auta, to wydaje się, że w Foresterze nie ma takiej opcji (przynajmniej MY18).

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, aflinta napisał(a):

Tak patrząc na specyfikację auta, to wydaje się, że w Foresterze nie ma takiej opcji (przynajmniej MY18).

:oops: :facepalm: dziękuję, przeczytałem uważnie specyfikację i masz rację... nie działa, bo nie może działać, bo nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2023 o 16:04, artaa napisał(a):

Nie ma takiej rzeczy której się nie da wyłączyć...

Kwestia chęci i kosztów.

 

Zbieram informacje. Jak będę miał trochę czasu, to pozwolę sobie podpytać o to, czego mi brakuje.

Oczywiście że wolalbym to wyregulować softem niż na twardo.

Koszty też śmieszna sprawa - byle radio 1DIN z tymi wszystkimi adapterami i ramkami wychodzi drożej, niż to oryginalne multimedialne cudo (przynajmniej na rynku wtórnym).

 

W dniu 6.03.2023 o 16:04, artaa napisał(a):

A to że urzędnicy próbują nas uszczęśliwiać i pozbawiać pewnych możliwości, to przecież nic nowego, ich pomysły to z reguły "stan umysłu"

 

Niestety. Może w przyszłości wystarczy się na tego typu pomysły nie godzić.

Edytowane przez gr00by
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...