Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2023


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, przymar napisał(a):

Jak oglądałem relację to w sumie się dziwiłem, że ruszył bez tych pasów. Kara jak najbardziej słuszna.

 

Co do młodego - to już nie pierwszy raz gdy kompletnie nie ma tempa. Na przyszłego dominatora, którym jest powszechnie obwołany - trochę nie wypada.

To samo sobie pomyślałem z tymi pasami. 

Z Rovanpera tak jak pisałem wcześniej i nie ujmując mu niczego. Wzeszłym roku idealnie zoptymalizował szanse w kompletnie nowym samochodzie i nowej sytuacji.  Dogadał sie z nim najszybciej i najlepiej podczas gdy inni mieli problemy z adaptacja. Hyundai nie istniał przez połowę sezonu. Po wygranej tu w Chorwacji bylo juz wiadomo ze pedzie to wycieczka po parku i była. 

Ten sezon jest kompletnie inny wszyscy zrobili progres i widać to po tabeli. 4 czy 5 kierowców dalej w zasiegu i wszystko kompletnie otwarte co z naszej perspektywy jest boskie. Zeszly sezon gdyby nie Tanak nie by kompletnie cielawy.

No i jak to mówią tego drugiego mistrza zdobywania sie ciezej  bo wszystko spodziewają sie ze wyciągniesz go z kapelusza a tak nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Therrego ale dla Tanaka w świetle mistrzostw to doskonała wiadomość.  Jeżeli myśli i mistrzostw to w tej chwili powinien przestać bic się z Evansem i koncentrować się na dowiezieniu tej pozycji do mety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bosman napisał(a):

I dlatego właśnie Thierry był tyle razy drugi, a nigdy nie był mistrzem.
Zawsze mu się coś takiego przytrafi....

Masz racje juz raz tak przegrał mistrza którego miał prawie w kieszeni. 

 

Tymczasem Evans otworzył drzwi a Tanak poczuł krew na zębach.

 

Jedno jest pewne chyba nikt nie chce miec za soba Tanaka jak jest w nastroju do scigania bez znaczenia czym jedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy Seb będzie się ścigał z Kale o 4 miejsce. Niecałe 2 sekundy miedzy nimi na korzyść już Fina . 

Jak nie walczy o zwycięstwo w tym rajdzie, to pewnie powoli przestaje myśleć o tryumfie na koniec roku.....może odpuści młodemu, żeby zebrał więcej punktów.

Szczerze wolę walkę, bo tylko między nimi jest różnica, która może skutkować realną bitwą o pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na razie Kalle go przeszedł.

Dla mnie najważniejsze zeby Tanak wywiózł dużo pkt.

O tabeli po rajdzie zadecyduje ewidentnie power stage.
Gdyby kolejność zostala jak jest, to bez pkt za PS: Evans 69, Ogier 66, Tanak 65, Rov 64.
Zatem trzymamy kciuki by PS wygrał Neuville, a potem Rov, Tan, Ogi i sezon zaczyna się niemal od nowa

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi napisał(a):

Ciekawe, czy Seb będzie się ścigał z Kale o 4 miejsce. Niecałe 2 sekundy miedzy nimi na korzyść już Fina . 

Jak nie walczy o zwycięstwo w tym rajdzie, to pewnie powoli przestaje myśleć o tryumfie na koniec roku.....może odpuści młodemu, żeby zebrał więcej punktów.

Szczerze wolę walkę, bo tylko między nimi jest różnica, która może skutkować realną bitwą o pozycje.

Niestety. Dzisiejsze odcinki pokazały, że OGI puścił młodego, co z kolei oznacza, że wbrew marzeniom wielu nie rozszerzy programu i nie będzie walczyć o majstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem na razie nada wygląda to dobrze dla Ogiera. Myse ze Seb bierze to z rajdu na rajd i zobaczy gdzie go to zaniesie. 

 

W WRC2 tez fajna walka Rossel pokazał dobre tempo ale Gryazin tez solidnie odkręcił. Fajna walka dale w w kladyfikacji miedzy Sami a Formauix. No i Oliver w końcu sie obudził po tym jak zaczął rajd ze złym setupem. To zdecydowanie najstarszy kierowca w tej klasyfikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Bosman napisał(a):

Niepełny program, puscił Kallego, a nadal prowadzi w mistrzostwach. Ten gość jest niesamowity.

Ale najważniejsze,że dla Tanaka to bardzo dobrze wygląda przed Portugalią, bo nie będzie odkurzał, a strata pkt minimalna....

Dokładnie ja myślę ze Tanak to przemyśla i doszedł do wniosku ze nie ma co wygrywać bo ida dwa rajdy gdzie absolutnie nie chcesz być pierwszy na trasie. Ja uważam ze tabela wygląda mega tak ciasno nie bylo od lat !!!

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze w świetle szans Tanaka na mistrza świata. Ta Puma to musi byc niezły ulep. Jako jedyny caly czas z tym samochodem ma jakieś problemy, dosłownie każdy rajd , każdy dzień jakiś problem. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście pytanie które trzeba zadać,  co dalej ze składem Citroëna? Miejsce po Breenie trzeba zastąpić bo Dani nie chce chyba całego programu robic. W takim razie kto ? Solberg czy Mikkelsen a może jeszcze ktos inny np Meeke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...