Skocz do zawartości

Diesel jako druga fura "w rodzinie"


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Swoja droga moze mi ktos wyjasni co to jest ta "pompa rotacyjna" w dyszlach VW i Seata (wersja 110KM - w rocznikach do 2001)?

 

pompa jak pompa :mrgreen: system zasilania paliwem - pompa wtryskowa tłocząca do wtryskiwaczy, zastąpiona pompowtryskiwaczami. Silniki wyraźnie cichsze od tych zasilanych PD (pompowtryskiwaczami), palące wyjątkowo mało przy delikatnym traktowaniu no i słabsze osiąganymi mocami. Co nie znaczy że takiego TDI na VP nie daje się mocno :twisted: podkręcić - jeżdżą takie co mają ponad 230KM :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

[swoja droga moze mi ktos wyjasni co to jest ta "pompa rotacyjna" w dyszlach VW i Seata (wersja 110KM - w rocznikach do 2001)?

 

Pompa rotacyjna, jest to urządzenie służące do podawania paliwa z silnika dyszla. Została zastąpiona tańszym/lepszym systemem common-rail.

 

bardziej tanszym i moze wydajniejszym ale niekoniecznie lepszym ;) przy pompie rotacyjnej nawet na mazucie pojedziesz ;)

 

WRC Fan - Signum jest zupenie innym autem niz Vectra - generalnie vectry C bym nie polecal - ale B polecam z czystym sumieniem - gdybym nie zakupil rudzielca to bym jezdzil vectra B 2.2 lub 2.5 - ze wskazaniem na 2.2 bo to pancerny motor byl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np jest wiekszy :roll:

 

Ma taki sam rozstaw osi jak Vectra Caravan i jest od niej krótszy. Długość całkowita jest inna, ale przez inną konstrukcję tyłu (hatchback).

 

Szerokość jest taka sama.

 

bo jest zbudowany na płycie podłogowej Vectry Caravan czy to sie adamusowi podoba czy nie :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja Vectrę B odradzam. U mnie sypało się co chwile coś. Nie wiem czy miałem tak pechowy egzemplarz czy jak... Usterek co nie miara. Padały szybki elektryczne, kompresor klimy, sterowanie zamkiem z pilota, czujnik abs, dwa razy jakiś kaprys miał licznik co wiązało się z jednoczesnym gaśnięciu auta przy próbie zatrzymania, albo redukcji przy niewielkich prędkościach, a do tego dodatkowa przygoda - pęknięcie tylnego wahacza, pomimo że auto było bezwypadkowe :roll: Ogółem rzecz biorąc to ja bym rozejrzał się za czymś japońskim :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam nie wiem czy było, leń jestem czytać mi sie niechce, ale siem wypowiem, jak o opelach mowa.

Jeżeli vektere to tylko C w dislu tyle, że wersje 150 mustangów.

"gna jak dzika kuna" pojemny, rodziny, - dużo piwa w bagażnik wejdzie. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - dzieki za propozala - moge rozwazyc, aczkolwiek tak jak pisala Aga - raczej myslalem o czyms okolo 15.000 nizej i w kombiwarze. Wiesz - inwestycja mieszkaniowa w tle i "cost cutting policy" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, rozważ tylko czy moze warto dolozyc przy zakupie i kupic auto sprawne, z mniejszym przebiegiem niz dolozyc ta kase w warsztacie, sklepie z czesciami etc.

 

p.s. aby uprzedzic komentarze - nie namawiam w tej chwili do zakupu tego konkretnego mondeo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... Adam - w ten sposob to najlepiej nowke z salonu z gwarancja :wink:

 

Ale wyslil mi na maila zdjecia to zerkne co tam za cudo sprzedajesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a popatrzec po salonach mozna bo czesto mozna dostac autka wmiare nowe co klijenci dawali w rozliczeniu. Autka sa sprawdzone i czesto z gwarancja troche drosze moze od gjeudy:PPPhehhe ale za spokuj warto te 5-10% wiecej dorzucic..

 

ps omega -paszte mielismy w firmie wygodna pakowan tylko szkoda ze po kazdym tygodniu pracy bylo trzeba naprawiac w tych autach...to elektryka to silnik to alternator to heble sie zapowietrzaly masakra bylo kilka i mase problemow ...teraz smigaja oktawiami i fabjami i nigdy nie widzialem tak zadowolonych kierowco

 

vektra - u ojca w firmie byly 4 roczniki po 2000r i krótko mowiac po 120tys pogonili wszystkie bo koszty utrzymania zaczely wzrastac(czytaj serwis za durzo zarabial)

chcesz dobre ekonomiczne niekradzone kombi----avensis w ropolu niekradna niepsuje sie i przy tym spali 5,5 l na trasie lub nissan czy mazda seri6 bedziesz zadowolony tylko jak kazdy japonczyk nudny az do bolu:PPPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cypis, co do Opli - to slyszalem wersje, ze samochody skladane w Gliwicach sa lepsze od niemieckich i pewna urban legend, ze nie nalezy samochodow "z poniedzialku" kupowac :wink: Osobiscie mialem 2 Ople - jedna Vectre A, ktora sprzedawalem po przejechaniu nia lacznie 120.000 km (lacznie miala 225tys. i 13 lat) i poza blacharka (tylne progi) i naprawami eksploatacyjnymi (olej, amorki, hamulce i raz pompa wody) kompletnie nic sie nie dzialo. Opel Omega MV6 (z 99roku) - mialem pol roku i poza wymiana zbiorniczka wyrownawczego za 130 PLN (w ASO) i wydechu (w koncu to nie jest kwasowka) to samochod nie stwarzal najmniejszych problemow. Tak wiec czesto trafia sie po prostu na felerny egzemplarz no i kwestia kto jak jezdzi - a powiedzmy sobie szczerze, ze samochody sluzbowe to rzadko kiedy sa traktowane "z uczuciem" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...