Skocz do zawartości

Szwendaczka po Estonii (początek lipca) - zaproszenie i ukłon o fajne miejsca + RELACJE z wypraw


Panzerpferd

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, KPR napisał:

@Panzerpferd kilka pytań - jako, że jesteście jeszcze w Estonii:) 

Jaką pogodę teraz macie? Jak sobie radzicie z prądem (jego brakiem;))? Korzystacie z lodówki? Co z wkładami?

Panzer spożywa tylko pancerniaki:OO:

Co do lodówki, zerknij na lodówki kompresorowe Yeticool, cena jest przystępna a raz na zawsze zapominasz o braku prądu(no prawie).

Sporo jeździsz więc na bank się przyda, po pierwsze- pół godz od włączenia osiąga zadaną temperaturę około 2 stopni, po drugie- ma 3 poziomy zabezpieczenia przed rozładowaniem akumulatora, po trzecie- zużywa średnio około 1A/h czyli spokojnie może chodzić przez noc i jeszcze dzień bez obawy o rozruch auta.

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, koziolek napisał:

Panzer spożywa tylko pancerniaki:OO:

Co do lodówki, zerknij na lodówki kompresorowe Yeticool, cena jest przystępna a raz na zawsze zapominasz o braku prądu(no prawie).

Sporo jeździsz więc na bank się przyda, po pierwsze- pół godz od włączenia osiąga zadaną temperaturę około 2 stopni, po drugie- ma 3 poziomy zabezpieczenia przed rozładowaniem akumulatora, po trzecie- zużywa średnio około 1A/h czyli spokojnie może chodzić przez noc i jeszcze dzień bez obawy o rozruch auta.

@KPR po konsultacjach z @koziolek taka lodówka właśnie przechodzi testy na środku dużego pokoju :)

Yeticool ja mam model z kółkami i rączką, bo czasem będzie z auta wyciągana i potrzebny mi łatwy transport. Mrozi, nie jest zbyt głośna. W aucie jeszcze nie testowałam.  W Estonii trafiliśmy upał. Byliśmy gotowi zabić za coś zimnego do picia ;) A dzieci lubią szyneczkę - ta niestety w chłodziarce z Lidla ożyła.


Wybierając się na kemping zawsze dbamy o naładowanie urządzeń w trakcie jazdy (ładowarki na kilka urządzeń) Tylko my się dużo przemieszczamy. Przy dłyższym pobycie w jednym miejscu ta opcja odpada.

Mamy też kompresor z akumulatorem taki z Jula. 
 

CFC2102B-947B-4B52-834E-498C169DD770.jpeg

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja to wersja LX bez kółek i rączki, kompresor jest na dole i tym samy kratki wentylacyjne są na dole, łatwo je przez nieuwagę przesłonić,

 ale z założenia miała wylądować w szufladzie i tam zostać na wieki.

Do bagażnika lepsza będzie wersja jaką ma @instancja_wyższa czyli BX, kompresor na górze, rączka i kółka do targania też się przydają bo trochę waży.

 

IMG_0974.JPG

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już w Polsce nad jeziorem Świętajno :)

Esti opuszczaliśmy w strugach deszczu. Z racji braku upałów nie doskwierał nam brak lodówki. Zakochaliśmy się w Saaremiee. Zero radarów czy leżących policjantów, a drogi bywają tak kręte, że ograniczenie do 90 km/h to wyzwanie :D

Z RMK bywa różnie, ale zawsze znajdzie się coś na dziko, wystarczy poszukać. Na plażach dużo glonów. Strasznie polecam wodny pieszy szlak rowerowy. Woda kryształ, ryby same do rąk wpływają, a obok miejsce biwakowe 

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koziolek i @instancja_wyższa dzięki za info dot. lodówki. Problem w tym, że niestety w tamtym roku kupiłem taką prostą na wkłady (nie marketową;)) i jeszcze się nie zepsuła. Ta wskazana jest... rewelacyjna, zapoluję na nią tak by byla na następne wakacje. Wygląda porządnie, jak ją jeszcze @instancja_wyższa przetestuje to... MUST HAVEN dla nas:)

@Panzerpferd co to takiego:

36 minut temu, Panzerpferd napisał:

Strasznie polecam wodny pieszy szlak rowerowy

Mieliśmy już nie jechać z uwagi na pogodę - tam zapowiadali deszcze i burze, ale... No właśnie jak sobie @Panzerpferdradziliście? 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pogodą - na farcie, jak zawsze. Mocno deszczową noc spędziliśmy w bungalowie, raz nas lekko innej nocy pod namiotem zmoczyło, a dzień obfitych opadów przypadł na powrót. 

Tu masz link do pieszej trasy:

Kuusnõmme- Vilsandi matkarada
https://maps.app.goo.gl/mUrwKScYwXVagUPH7

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Panzerpferd napisał:

Z pogodą - na farcie, jak zawsze.

Niestety, pogoda kapryśna jest,  u nas też napitalał deszcz że szok. Dlatego polecam kierunki północne zimą:faja:metr śniegu i zimno w ch..:OO:

12 godzin temu, Kiwi 4ester napisał:

Czy ktoś z Was może był w Tartu?

Byłem w Tartu z 50 razy, nuda, nie ma po co jechać:faja:

Tak na poważnie, fajne miasteczko z fajnym starym miastem.

po drodze z Tallina możesz zajechać na 2 godziny do Jarva Jani, się naoglądasz fajnych gruzów

https://goo.gl/maps/kmHZPJ63dcBgaEto8

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście przejeżdżali przez Ryge to polecamy knajpę Pupa Garda. Przyjechaliśmy dla nazwy, żarcie wprawdzie wegetariańskie, ale zrobione na styl baru mlecznego, wszystko pyszne, tajne wejście do ubikacji a za obiad dla trojga zapłaciliśmy poniżej 10 euro

20220712_120046.jpg

  • Super! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, koziolek napisał:

.

po drodze z Tallina możesz zajechać na 2 godziny do Jarva Jani, się naoglądasz fajnych gruzów

https://goo.gl/maps/kmHZPJ63dcBgaEto8

Niestety, jest mi nie po drodze :(

 

4 godziny temu, instancja_wyższa napisał:

Czekamy na fotorelację :)

Z racji, że nie miałem możliwości za bardzo się zatrzymywać to zdążyłem zrobić kilka fotek, które mi będą przypominać o takich osiedlach :D

IMG_20220714_100115.thumb.jpg.4dbc44a6925d18b278861ffac0c4e468.jpg

 

IMG_20220714_120312.thumb.jpg.060188835e883c6ad4a6c188c9213369.jpg

 

W dodatku jechałem wzdłuż lasu, ale to nie był las - to były wielkie tereny cmentarza, które są porośnięte lasem - genialne :thumbup:

Do tego złapałem 2 murale

IMG_20220714_102424.thumb.jpg.be3ceed26c66eaf2f33359c33aed7707.jpg

 

IMG_20220714_124323.thumb.jpg.06b39896fe78fc2517910f2e672b6053.jpg

 

I taka ciekawostka - autonomiczne dostawy pod drzwi:)

IMG_20220714_084659.thumb.jpg.0aa7c3984162ee172cd7c9e51f2d4ed7.jpg

 

IMG_20220714_084703.thumb.jpg.d79e0572477783cdfd561c767a00fe5d.jpg

  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...