Skocz do zawartości

Tribeca - Nawigacja


Rekomendowane odpowiedzi

Nowa mapa (tj. nowsza niż 324A) już jest, jej symbol to KNA-MP326 (okolo 200-250 EUR). Jest to aktualizacja Kenwooda i Denso zawierajaca mapy Navteq'a z końca 2005 roku. Czy wyjdzie jeszcze jedna aktualizacja z początkiem przyszlego roku, nie sadzę, prawdopodobnie dopiero pod koniec 2008 lub na początku 2009, jako mapy Navteq z 2007 roku - tu uwaga, ta mapa powinna zawierać mapy Polski - dostarczane do innych marek systemy mialy taką samą scieżkę aktualizacji i podobny terminarz ale ... 2 lata wcześniej.

KNA-MP326 doklada jedynie fragment Czech (okolo 21%).

pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada,

 

jak zamieniasz zmienic to rozumiem, ze masz stary model - mi sie on o wiele bardziej podobal - jezli jest mozliwosc dogrania polskich map do starego modelu to polecam ( kiedys byly tylko na EU)

- ten kenwood jakis dziadoski taki

 

Nie widze zadnych zalet w porownaniu do starego modelu (oprocz niedopracowanych polskich map)

 

Btw wg mnie taniej wychodzi kupienie palmtopa z jakims mao-packiem (bo 3500zl to lekka przesada, za tak srednia jakosc)

 

No offence kenwood-users ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znac jak wrazenia- moja relacja byla "OMG - what the [moderator czuwa] za 3500" :>

 

PS: nie jedz z nia za granice - poprzednia wersja bez problemu miala zakodowane numery domow - ta o dziwo niektorych numerow nie ma, mimo ze one dalej tam sa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znac jak wrazenia- moja relacja byla "OMG - what the [moderator czuwa] za 3500" :>

 

PS: nie jedz z nia za granice - poprzednia wersja bez problemu miala zakodowane numery domow - ta o dziwo niektorych numerow nie ma, mimo ze one dalej tam sa;)

 

Juz sie boje :( , moze zrezygnuje jednak z monatazu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj znac jak wrazenia- moja relacja byla "OMG - what the [moderator czuwa] za 3500" :>

Cena za jedyne coś z mapą Polski, które da się podłączyć do ekranu w Subaru.

Jak by ich było dziesięć do wyboru, to by kosztowały połowę tego.

(A tak btw, to porównaj z ceną Navi Subaru ;))

PS: nie jedz z nia za granice - poprzednia wersja bez problemu miala zakodowane numery domow - ta o dziwo niektorych numerow nie ma, mimo ze one dalej tam sa;)

To ciekawe co piszesz, bo mapa w KNA (CNE v.9) oparta jest na danych Navteq'u z 2006, a Navi Subaru (v.4) oparta jest na danych... Navteq'u, ale z 2004-ego..., więc wychodziłoby na to, że Navteq pogorszył swoje dane... :wink:

 

A co do samych urządzeń;

Navi Subaru to Kenwood z założenia budowany jako GPS samochodowy - mocny procesor, dobra grafika i zamknięty system (komunikacja z użytkownikiem wyłącznie przez ekran; jedna, jedynie słuszna mapa).

KNA, to zamknięty w inną skrzynkę Garmin SP 2xxx (w 99%), czyli urządzenie przenośne, ze słabym (ale oszczędnym!) procesorem, z prostą (ale dzięki temu czytelną na małych ekranach i nie wymagającą procesora o dużej mocy!) grafiką i otwartą komunikacją z użytkownikiem.

W KNA możesz:

- ładować inne mapy (map całej Polski są co najmniej trzy, fragmentów Polski - dziesiątki, map innych krajów - tysiące),

- ładować i zapisywać niemal dowolne ilości POI (własnych czy z internetu)

- ładować bazy Punktów Ostrzegania (np. fotoradarów),

- zapisywać ślad podróży, a później z niego korzystać w nawigacji, lub zrzucić na laptopa,

- projektować trasy w komputerze, a później je wysłać do GPSa,

- mieć uaktualnienie mapy Europy co roku za $75,- (zapytaj ile kosztuje uaktualnienie mapy w Subaru...) :mrgreen:

 

Nic z powyższego nie jest możliwe w Navi oryginalnym (przynamniej w v.1, którą znam).

 

To są dwa różne urządzenia, ale twierdzenie, że KNA jest gorsze, to raczej nieuzasadniony pogląd...

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moj osobisty.

 

A fakt ze miejsca mi poznikaly i dojechac nie moge - tyczy sie miejsc za granica. Ulice co prawda sa ale numerow nie ma wszystkich. Po prostu irytujace :/

 

Moze faktycznie przeze mnie przemawia przyzwyczajenie ale to ze mi numer mojego domu za granica wcielo to juz przesada.

 

Po prostu moze mialem pecha:D

 

No offence ofcrouse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moj osobisty.

 

A fakt ze miejsca mi poznikaly i dojechac nie moge - tyczy sie miejsc za granica. Ulice co prawda sa ale numerow nie ma wszystkich. Po prostu irytujace :/

 

Moze faktycznie przeze mnie przemawia przyzwyczajenie ale to ze mi numer mojego domu za granica wcielo to juz przesada.

 

Po prostu moze mialem pecha:D

OK. Wiem o co Ci chodzi:

Szukasz przez Adres i po wpisaniu "Banhofstr. 17", wyświetla Ci kilka możliwości np. "Banhofstr. 15", "Banhofstr. 21", a nie ma "17"?

Jeżeli tak, to jest to dziwna przypadłość oprogramowania Garmina - tak się niekiedy zdarza i w sumie nie wiem dlaczego.

W mapie wektorowej (w obu urządzeniach) adresy nie są zapisywane jako poszczególne "punkty", ale jako "pierwszy i ostatni" na danej ulicy lub odcinku ulicy (np. 1-33) i jak chcesz dojechać pod "22", to GPS dzieli sobie cały odcinek na odpowiednią ilość kawałków i prowadzi Cię pod "kawałek 22".

Dlaczego niektórych numerów nie chce pokazać - nie wiem... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze faktycznie przeze mnie przemawia przyzwyczajenie ale to ze mi numer mojego domu za granica wcielo to juz przesada.

Zjadanie numerów też się trafia w automapie, więc jakaś szersza bolączka systemów nawigacji. A, że z ciekawości się zapytam, nie wiesz jak do domu trafić, że aż nawigacji potrzebujesz? Ja rozumiem jak się jedzie gdzieś pierwszy raz, ale za drugim razem drogę zazwyczaj się pamięta (przynajmniej ja tak mam przez kilka miesięcy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci pokazac ulice z taka numeracja pokrecona, ze nawet nawigacja by sie przydala - zwlaszcza wieczorem.

 

Do domu raczej trafiam, czyba ze po pijaku.

 

Ale bez przesady po prostu uwazam ze jak placisz relatywnie duze pieniadze to powinienes otrzymac system kompletny. Zwlaszcze ze ulice o ktore mi chodzi sa stare jak swiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wild_pig, jakiś czas temu odwiedziłem Skopie i... jakież było moje zdziwienie gdy numeracja budynków przy jednej z głównych ulic miasta przypominała numerację z naszych małych wiosek (wedle kolejności stawiania) niż jak to się zwykło oczekiwać rosnąco wzdłuż drogi. Swoją drogą, ciekawe czy są jakieś sensowne mapy elektroniczne Macedonii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wild_pig, jakiś czas temu odwiedziłem Skopie i... jakież było moje zdziwienie gdy numeracja budynków przy jednej z głównych ulic miasta przypominała numerację z naszych małych wiosek (wedle kolejności stawiania) niż jak to się zwykło oczekiwać rosnąco wzdłuż drogi. Swoją drogą, ciekawe czy są jakieś sensowne mapy elektroniczne Macedonii :)

Nie ma szans uwzględnienia takiej numeracji na mapie. Trzeba by każdy budynek (numer) zapisać w mapie jako samodzielny obiekt. Mapa Europy miałaby z 1TB.

Kiedyś takie mapy będą - ale jeszcze nie w tym roku. :wink:

 

Inna sprawa z błędami na mapach - te są na każdej mapie, tylko na jednej w tym miejscu, a na innej w tamtym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...