Skocz do zawartości

Koszt utrzymania subaru GD z silniekiem 2.0 160km


kacper122

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik DOHC powinien nigdy nie powstać - przy tak rozwiązanej regulacji = właściwie jej braku,
SOHC to jest bajka w porównaniu do niego

dodajmy, ze regulacja jest najczesciej potrzebna przy lpg - a tego dżapańscy inzynierowie pewnie nie brali nawet pod uwage przy projektowaniu :)
a byl moment ze byly szklanki i plytki... ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupić dobry egzemplarz, po ocenie dobrego fachmana, i się nie przejmować. Moja stara RC06 (z salonu) dobiega w rękach córki do 187 000 km. Czkanie załatwiłem przy 60 i 120 kkm myciem przepływki. Przy 170 000 km wymienione sprzęgło. Przy 185 000 pierwsza sonda. Naprawdę życzę takich przelotów. Amortyzatory z fabryki, wahacze, gumy, reszta też. Teraz momentami dopomina się mycia przepustnicy (obroty troszkę dziwaczne, ale tylko momentami). Tak niezawodnego samochodu w życiu nie widziałem. Polecam !

Bez gazu. Zawory nie były regulowane. Ma kopa. Przy właściwej benzynie, materiały są tak dobrane, że właściwie nie wymagają żadnej regulacji. Zużycie przylgni kompensowane zużyciem szklanek i wałków. Te wałków są minimalne.

Edytowane przez mz56
Dopisek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz z pewnych rąk, to auto praktycznie nie do zdarcia. Moją kupiłem siedem lat temu od pierwszego właściciela z przebiegiem 125kkm, przejechałem 130 tys. km. W tym czasie zero problemów, co 15 tys. serwis. Do tego rozrząd (ok. 1500 zł dwa lata temu) i sprzęgło (koszt podobny). Silnik pracuje jak nowy, oleju nie dolewałem do niego ani razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auta nie do zdarcia ale za to mocno  biodegradowalne . W pierwszej kolejności patrz na blachę - progi , nadkola, mocowania amortyzatorów wahaczy itp itd . Silnik zawsze naprawisz /wymienisz , blache też pod warunkiem że jest do czego przyspawać/przymocowac wycięte elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...