Skocz do zawartości

Problem z klimą - chłodzi tylko na min. ustawieniu


KMWTW

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Nie znalazłem takiego przypadku więc zakładam temat.

 

W moim Legacy 2.0 165 km MY06, pojawił się problem z klimatyzacją. Generalnie chłodzi tylko na minimalnych ustawieniach czyli 15 stopniach C. Od pod kręcenia na 15,5 i wszystko wyżej wściekłe grzeje. Diagnostyka nie pokazuje żadnych błędów, serwisy Klimy nie wiedzą co może być problemem i nie chcą szukać po omacku. Odsyłają do elektroników. Oni znowuż nie mają schematów do Subaru.. Ktoś miał podobny przypadek aby zawęzić poszukiwania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
Nie znalazłem takiego przypadku więc zakładam temat.
 
W moim Legacy 2.0 165 km MY06, pojawił się problem z klimatyzacją. Generalnie chłodzi tylko na minimalnych ustawieniach czyli 15 stopniach C. Od pod kręcenia na 15,5 i wszystko wyżej wściekłe grzeje. Diagnostyka nie pokazuje żadnych błędów, serwisy Klimy nie wiedzą co może być problemem i nie chcą szukać po omacku. Odsyłają do elektroników. Oni znowuż nie mają schematów do Subaru.. Ktoś miał podobny przypadek aby zawęzić poszukiwania? 
A sprzęgło na kompresorze się załącza? Powinno pracować cyklicznie. Były przypadki że po prostu ślizgało. Druga sprawa, za załączenie odpowiedzialny jest wyłącznik termiczny parownika, jest za schowkiem , trzeba by sprawdzić jak się zachowuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak kiedyś miałem i problem był banalny. Odłączył się czujnik temperatury wnętrza. Jest w okolicy stacyjki. Było tak że na 15 stopniach chłodził a powyżej działało ogrzewanie. Czujnik nie podawał temperatury i komputer myślał że wewnątrz jest 0 stopni.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

  • Super! 3
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Marcin Musiał podaje prawidłową przyczynę. To padnięty czujnik temperatury wewnętrznej. Ustawienie na LOW lub jak kto woli najniższa możliwa powoduję włączenie klimatyzacji z pominięciem czujnika wewnątrz kabiny. 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2021 o 16:58, Marcin Musiał napisał:

Też tak kiedyś miałem i problem był banalny. Odłączył się czujnik temperatury wnętrza. Jest w okolicy stacyjki. Było tak że na 15 stopniach chłodził a powyżej działało ogrzewanie. Czujnik nie podawał temperatury i komputer myślał że wewnątrz jest 0 stopni.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie tak było, wtyczka się wypięła. Dziękuję bardzo, stawiam duże piwo! :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...