Skocz do zawartości

Jakie koła i opony do podniesionego forestera SF


Domanos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, potrzebuje małego wsparcia, swojego forestera SF Turbo, 2002 r. trochę przerabiam pod wyprawy. Robię lift 5cm, mam już stalową płytę pod silnik i pod tylnego dyfra. Pozostał wybór kół i opon. Tutaj dylematy czy 15 czy 16 czy stalowe czy aluminiowe. Obecnie mam foresterze felgi  "17 od XV,ale na takie felgi ciężko znaleźć A/T -ki a takie chęć założyć. Sprężyny są od SG.  Słyszałem że fajne są felgi stalowe VW lub Audi, ET28 lub 31 koła wystają lekko, otwór centrujący  57 ale są pierścienie centrujące z 57.1 na 56.1. Czy to się sprawdzi? Może ma ktoś doświadczenie czy taki rozstaw kół ma jakieś minusy ? standardowe ET w felgach forka to 48 z tego co się zorientowałem. Czy lepiej wziąć stalowe felgi Subaru ? nie bawić się w dodatkowe pierścienie są tez dystanse ale dużo droższe. Planuje opony 215/65/16 lub w przypadku felgi 15 to 215/75, tutaj opony podobno w tym profilu podnoszą jeszcze forka ale słyszałem że trzeba trochę nadkola przerabiać przy takich oponach.

Edytowane przez Domanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był mój. 

Podniesiony 2” na podkładkach.

Amory i sprężyny z SG.

Przerobione felgi stalowe 8x15 et 38.

Opony 215/75 R 15 Gripmax AT.

Staby i łączniki zostały ori.

 

Wewnętrzną część nadkola musiałem puknąć trochę młoteczkiem i śmigał jak ta lala.

 

3BE14712-06DC-4252-A5BD-CB853066D43D.jpeg

Edytowane przez Pan Dziedzic
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Domanos napisał:

Piękny :) chyba pójdę w tę stronę, też mam amory i sprężyny z SG widzę że ET 38 już daje fajny efekt, jak z prowadzeniem ? przy okazji  skąd wziąć taki bagażnik ? poniżej jak na razie wygląda mój

188065148_953785515195757_4383085347651569823_n.jpg

Dlaczego tył tak nisko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość felgi do opon 215 powinna mieścić się w zakresie 6-8" czyli się mieścisz, ideałem byłoby 7" pod 215. Powinno być ok, na pewno będzie się robił większy Balon na węższej feldze, zdjąć Ci jej nie zdejmie, ale jest ryzyko, że będzie gdzieś przycierać.

 

Sprawdzone mam że opona 215/75/15 na Ori stalowej feldze przy lifcie 40mm jest bezproblemowa.

Edytowane przez SubbieBoy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi do Turbo polecali felgi 16, że niby lepiej dla takiego auta. Na razie zrobiłem lift 5cm i mechanik, który mi montował zestaw powiedział, że półosie dostaną mocno w kość, pójdą łączniki stabilizatora, wiem, że problem z łącznikami można łatwo rozwiązać, poprzez odwrócenie wahaczy i montaż łączników od audi lub legacy ale co do półosi nie znalazłem rozwiązania. Koleś od którego kupowałem zestaw liftujący mówił, że jemu się nie zdążyły takie problemy z półosiami  ani o takich nie słyszał w autach w których montował lifty. Trochę mnie ten lift  ostudził :unsure: dziś geometria, ciekawe jak pójdzie. Macie jakieś doświadczenia z półosiami przy lifcie ? teraz się zastanawiam czy nie lepije było zorbić max 3- 4 cm. ktoś pisał na forum, że 4 cm to max. ile można podnieśc aby półosie nie dostały mocno w kość, choc to tylko 1 cm różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2021 o 20:32, Pan Dziedzic napisał:

Opony wypełniły nadkole ;) 

Prowadzenie super pod warunkiem że dobrze sie ustawi geometrię. Tu były ”fajne” negatywy.

Bagażnik był robiony pod forestera.

 

7983B11B-27A3-4A05-9D35-D47823354E54.jpeg

Hi,

Pisałeś, że po lifcie "Prowadzenie super pod warunkiem że dobrze się ustawi geometrię" u mnie po zrobieniu liftu 5cm tył się udało ustawić a przodu nie, co jest dziwne bo z reguły z tego co czytałem jest odwrotnie. Załączyłem wynik pomiaru. Czy u Ciebie było podobnie ?  

CaptureSubaru.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment mam 215/70r15,i jest dobrze,ale to zestaw zimowy. Do terenu rozważam większą oponę i tak myślę za i przeciw.

 

Napędy i półosie nie dostaną bardziej po plecach od takiego rozmiaru ?

 

Edytowane przez rybakmj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...