Skocz do zawartości

Swap tylnych hamulców gc/gf


damiano16

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukałem i nie mogę znaleźć co można zmienić z tylnych zaciskow (tarcza 266mm wentylowana) na wiekszy zestaw ale żeby zestaw byl z zaciskiem który posiada wejscie na ręczny. Z tarczo bębnami wydaje mi się więcej zachodu. Jezdzilem autami w których nie ma efektu pikowania przodu przy hamowaniu i hamulce byly o wiele wiele lepsze niż w subaru i myślę nad tyłem. Przod juz zrobiłem niedawno na 316mm. Tyl zostal seria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemano, polecam sprawdzone rozwiązanie swap na 2 tłok z wrx-a, prostsza  opcja zamontować adaptery i przyciąć trochę osłony, szczęki zostają te które masz teraz.
druga opcja to możesz przełożyć całe zwrotnice wtedy masz zrobione jak trzeba bez adapterów.

o zaciskach z ręcznym zapomnij bez sensu moim zdaniem, więcej z tym problemów jak zalet. Jeszcze dochodzą kombinacje z linkami itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam mój błąd. Tak jest tarczobęben. Nie ma ślimaka na zacisku :facepalm::biglol: pytanie czy tylko 2tlok 290 mm jest opcja czy są jeszcze jakieś komplety które ludzie montują? Np jeszcze coś większego jesli chodzi o srednice tarcz.

Edytowane przez damiano16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poszukać słabo dostępnego tematu w używce - zacisku 1 tłoczkowego od Legacy 04-09 3,0 H6 - tarcza 290mm i pasuje bez adapterów do twojej zwrotnicy.

Ale znaleźć raczej nie będzie łatwo (chyba że coś się pozmieniało, nie obserwuję rynku).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem sprawność układu hamulcowego tylnego jeśli chodzi o porownanie siły hamowania zacisku od legacy h6 290mm (średnica tloczka 38mm) i 2tloka z wrx 290mm (średnica tloczka 36mm). Wychodzi na to ze teoretycznie zestaw z legacy powinien hamowac mocniej ze względu na powierzchnie tloczka. Tak bynajmniej pisze na stronie na której robią porownanie zacisk plywajacy z zaciskiem stałym. (Przeczytane w internetach) ktoś może to potwierdzić że tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...