Skocz do zawartości

Czy zmienia się era? Czemu tak ciężko jest kupić fajne używane, PRAWDZIWE Subaru?


JKmotors

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, JKmotors napisał:

Ale żaden argument nie pobije mojego: jak zmieniam bieg ręcznie o mam banana na twarzy :). Co więcej, to moje zdanie, to moje biegi i to mój banan :D.


Nawet nie śmiem próbować przebić Twojego argumentu - jest niepodważalny! Ale ja pisałem o zupełnie innym typie człowieka i zupełnie innym typie argumentów. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Panbenonium napisał:

To raczej nie jest dziwne z uwagi na to do czego te auta zostały stworzone i jak je użytkownicy używają. Na dole masz nawet temat cos tam o pojezierzu i jakiejś wyprawie, gdzie Forki beda jeździć w swoim naturalnym środowisku, a nie po asfalcie.. Nie można mieć tego im za złe, w końcu po to to kupili, ale to samo determinuje to, że te auta będą niszczeć.
Tak jak i Imprezy używane "trochę szybciej", wcale niekoniecznie na torach, będą niszczeć, bo karoseria się wygina, spawy się napinają, powracają do pierwotnych wymiarów o wiele częściej i w o wiele większej silne niż np. w przypadku innych samochodów tej samej klasy, ale nie o takim" targecie konsumenckim".
Dlatego właśnie Foresterów będzie coraz mniej, raczej drożeć nie będą, bo janktajmera raczej z tego nie będzie, a Imprezy będą drożeć, bo są spartańskie, legendarne i jest ich coraz mniej.

Ps. Od 2014 do 2020 miałem Pajero II 3.0 V6 krótkie. Kupiłem za 12 000 zł. W 2018 powiedziałem znajomemu, że kiedyś bede sprzedawał, bo chce kupic Subaru. Klienci sami sie znaleźli, bez ogłoszenia. Jeden przez rok dzwonił co miesiąc CZY JUŻ. Oczywix, dostałem o wiele więcej niż 12 000.

Ale forester to SUV, jego naturalne środowisko to asfalt :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli uważasz, że takie X5, Q7, Sportage i inne to auta terenowe, których naturalnym środowiskiem są bezdroża? Nie mam więcej pytań :rolleyes: Chyba, że mowa o bezdrożach mało wymagających to faktycznie dają radę, podobnie jak każdy samochód :P

Edytowane przez mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma starsze Subaru, któremu niewiele dolega, to nie będzie go sprzedawał. Tu jest pies pogrzebany. Żadnym samochodem nie jeździ mi się tak dobrze jak moim poczciwym 21 letnim Outbackiem i czym bym dotychczas nie miał okazji pojeździć to i tak zaraz tęsknię za swoją Subarynką:>

  • Super! 3
  • Zmieszany 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JKmotors napisał:

Miałem to napisać w nietegesie, ale postanowiłem założyć oddzielny temat :). Chcę kupić Forestera III w manualnej skrzyni. Żadnych fajerweków, ma być prosty, schludny i do jazdy. Obejrzałem kilka sztuk i wszystkie były far from perfect. Pomijając fakt, że Foresterów w automacie jest 80% na rynku wtórnym obecnie, to... Te manuale, które są, są po prostu zajechane, składane z dwóch, zderzyły się z TIRem albo...

 

Jak uważacie, czy manual umiera? Czy prawdziwe niezawodne Subaru z reduktorem to już przeszłość? Skończyły się szyby bez ramek. Kończą się reduktory. Kończy się manual. Czy za dużo chce od życia? Czemu tak ciężko jest kupić dobre Subaru na rynku wtórnym?

 

Sry za lamenty - 5 lat temu było dużo łatwiej. Dobre Subaru można było znaleźć w kilka dni :). A teraz... Nawet na forum, ostatni Forek III był ogłaszany pewnie z pół roku temu.

Podobnie jest z WRXami, Legacy GT itp.

To naturalne, że im starsze auta, tym trudniej kupić zadbany egzemplarz w bdb stanie.

 

No i minusem dla poszukującego Forestera III w manualu, jest fakt że dużo wiecej ich sprzedawano z automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...