Skocz do zawartości

Forester 2020r. V Gen. Konwersja z wersji USA na EU


Barti1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich, poszukuję fachowca który dokonałby całkowitej konwersji Forestera V Gen. z wersji USA na Eu.

Rozumiem, że przednie światła w Eu muszą świecić asymetrycznie i czy w Foresterze V Gen są takie światła czy są jednak symetryczne?

Czy ktoś się orientuje jak jest ze światłami tylnymi, czy trzeba zakupić europejskie i zakodować czy można przerobić kierunki na pomarańczowe i dołożyć światła przeciwmgielne wraz z kodowaniem?

Czy jest możliwość zmiany wskazań temp., wgrania polskiego oprogramowania oraz nawigacji itp.?

Dzięki z Góry za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Barti1981 napisał:

Witam Wszystkich, poszukuję fachowca który dokonałby całkowitej konwersji Forestera V Gen. z wersji USA na Eu.

Rozumiem, że przednie światła w Eu muszą świecić asymetrycznie i czy w Foresterze V Gen są takie światła czy są jednak symetryczne?

Czy ktoś się orientuje jak jest ze światłami tylnymi, czy trzeba zakupić europejskie i zakodować czy można przerobić kierunki na pomarańczowe i dołożyć światła przeciwmgielne wraz z kodowaniem?

Czy jest możliwość zmiany wskazań temp., wgrania polskiego oprogramowania oraz nawigacji itp.?

Dzięki z Góry za pomoc:)

 

Zgłoś się do użytkownika bombelllooo z tego wątku,może już ma software do 2020 ale jest z tym ciężko.

Poza dodatkowym przeciwmgielnym z tyłu, w OBKMY18 nic nie przerabiałem,swiatła są asymetryczne,a wszystkie kierunki są pomarańczowe (włącznie z lusterkami) 

Przy okazji badania tech.po montażu haka, diagnosta zapytał tylko czy kierunki w lusterkach działają i tyle.

Jeżeli bedę miał problemy w przyszłości z przeglądem tech. lub drogówką to bedę przerabiał.

Najważniesze dla mnie jest to że swiatła są prawidłowo ustawione i nie oślepiają. 

Decyzję o przeróbce,która prosta i tania nie jest (jeżeli ma być to zrobione tak jak w wersji EU) nalezy do Ciebie.

 

Polecam używać szukajki;)

 

No i miło jest się przywitać tu:

 

 

Edytowane przez olo11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po długim czasie walki i przygotowań udało się opracować konwersje zmiany USA do Europy w Foresterze SK (2019-) z zachowanie wszystkich funkcji działających włącznie z eyesight.

- Języki europejskie w liczniku i wyświetlaczu na podszybiu (MFD)

- Stopnie Celciusza temperatury zewnętrznej i ustawień klimatyzacji na wyświetlaczu na podszybiu (MFD)
- konwersja radia -częstotliwości radia FM (parzyste i nieparzyste dokładnie tak jak w jednostce eurpejskiej), europejskie języki
dodatkowo jeszcze zostały wymienione tarczki licznika. 

Kompatybilność z Impreza 17-, XV 17-, FORESTER 19-, Ascent 19-. 
Więcej zdjęć.

20210226_201313.jpg

IMG-20210227-WA0003.jpg

IMG-20210227-WA0006.jpg

  • Super! 1
  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.02.2021 o 08:21, bombelllooo napisał:

Po długim czasie walki i przygotowań udało się opracować konwersje zmiany USA do Europy w Foresterze SK (2019-) z zachowanie wszystkich funkcji działających włącznie z eyesight.

- Języki europejskie w liczniku i wyświetlaczu na podszybiu (MFD)

- Stopnie Celciusza temperatury zewnętrznej i ustawień klimatyzacji na wyświetlaczu na podszybiu (MFD)
- konwersja radia -częstotliwości radia FM (parzyste i nieparzyste dokładnie tak jak w jednostce eurpejskiej), europejskie języki
dodatkowo jeszcze zostały wymienione tarczki licznika. 

Kompatybilność z Impreza 17-, XV 17-, FORESTER 19-, Ascent 19-. 
Więcej zdjęć.

Ahoj, bombelllooo

da radę zrobić podobną konwersję w Tribece USA? Ja mam co prawda wersję EU ale teść ma USA i mocno mu to przeszkadza

Dzięki

Cytat

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2021 o 06:45, Palacz69 napisał:

da radę zrobić podobną konwersję w Tribece USA? Ja mam co prawda wersję EU ale teść ma USA i mocno mu to przeszkadza

Nie wiem co to znaczy ze masz EU ale tresć USA:)
Tribeci jest bardzo mało, miałem kilka zapytań ale nigdy nikt nie udostępnił mi samochodu abym mógł się z nim zaprzyjaźnić. Bez problemu mogę zdalnie zrobić konwersje Farenheitów na celciusze w panelu klimatyzacji oraz licznik aby przebieg miał w km i zliczał km. natomiast nie miałem okazji się pobawić wyświetlaczem gdzie są spalanie zasięg itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesc (ojciec zony):P a nie tresc,

Moje pytanie  brzmi:czy to prawda ze  moge  miec  w PL klopoty z czesciami do Subaru z US??

Czy poza swiatlami  przednimi,tylne przeciwmgielne i kierunkowskazami cos  jeszcze  musze  wymienic na zewnatrz?

Czy ktos  mi powiedziec ile to w przyblizeniu bedzie kosztowac?.Przeprowadzam sie  do PL i musze rozwazyc koszt utrzymania

samochodu.Zabrac ze soba czy sprzedac?Suma ubezpieczenia juz mnie dobila.

Radio nie  bedzie gralo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.03.2021 o 09:19, bombelllooo napisał:

Nie wiem co to znaczy ze masz EU ale tresć USA:)
Tribeci jest bardzo mało, miałem kilka zapytań ale nigdy nikt nie udostępnił mi samochodu abym mógł się z nim zaprzyjaźnić. Bez problemu mogę zdalnie zrobić konwersje Farenheitów na celciusze w panelu klimatyzacji oraz licznik aby przebieg miał w km i zliczał km. natomiast nie miałem okazji się pobawić wyświetlaczem gdzie są spalanie zasięg itp. 

Ahoj, przepraszam, że tak późno odpisuję, ale zdrowie trochę szwankuje. Jak widać nie precyzyjnie się określiłem ;) Więc od początku:  Tak jak kolega powyżej napisał, chodziło mi o ojca mojej żony (teścia) który mieszka w PL ( Wodzisław Śląski) i ma Tribece wersję USA (ja od lat mieszkam w Pradze i mam wersję EU). Teść jest starszym gościem i do Wrocka raczej nie da rady podjechać, byś mógł na miejscu pogrzebać w bebechach. Jeśli bywasz czasem w okolicach Rybnika/Wodzisławia to oczywiście nie będzie problemu. Jakiekolwiek inne rozwiązanie online/zdalnie było by oczywiście idealne. Za pomoc oczywiście normalnie zapłacę. Gdyś był zainteresowany pomocą to bezpośredni mail do mnie: pin69@seznam.cz

 

Dzięki i miłego dnia

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ciekawą opcją o której dowiedziałem się dzisiaj jest prędkość maksymalna na tempomacie aktywnym. 

W samochodach USA/Kanada prędkość maksymalna jest 145km/h.

po konwersji prędkość maksymalna jest dokładnie taka sama jak w samochodach europejskich tj koło 180km/h. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2021 o 21:35, car1961 napisał:

Od wielu lat mam Fahrenhaity ,przeliczenie jest proste ;wskazanie minus 30 i dzielisz na dwa ,to w przybliżeniu

a jak ktoś chce bardziej ruszyć mózg to ;minus 32 i dzielimy na 1,8 i mamy wynik dokładny ,

ale komu teraz się chce.....

Konwersja temperatury to jedna sprawa. Niektórzy kleją sobie tabelkę na kierownicy. I o ile w starszych samochodach to za wiele się nie zyskuje to w tych nowych jest sporo zalet. 
Nie każdy korzysta biegle z j. angielskiego .

Wbudowana nawigacja w Europie jest bezużyteczna - dlaczego nie dać jej żyć aby w pełni działała? a dodatkowo w liczniku wyświetla ograniczenia prędkości na podstawie mapy.  

Radio i brak częstotliwości parzystych - w pamięci raczej się tego nie przeskoczy, można powiedzieć, że jest tyle stacji to każdy znajdzie coś dla siebie na nieparzystych - ale zmieniając lokalizację stracimy ulubione radio. Po konwersji są pełne europejskie częstotliwości wraz z funkcjami autozmiany częstotliwości.
Amerykańskie samochody i maksymalna prędkość tempomatu 145km/h. Europejskie ograniczenia tempomatu  ( w przypadku eyesight to chyba 180-190km/h) - tak wiem w Polsce mamy maksymalną dopuszczalną prędkość 140km/h. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
2 godziny temu, zawada.p napisał:

@bombelllooo gdzie robiłeś konwersję? w motomax? 

 

Robiłem u siebie:) O ile mi wiadomo to konwersje w nowych subaru, nikt w Polsce nie robi poza mną:)

tak jak pisałem ponad rok temu: "Po długim czasie walki i przygotowań udało się opracować konwersje zmiany USA do Europy w Foresterze SK (2019-) z zachowaniewszystkich funkcji działających włącznie z eyesight"

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...