Skocz do zawartości

EJ20F - pytania eksploatacyjne.


Mateusz Wiktor

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, ewemarkam napisał:

handlarz okazał się być w porządku,

Chwała mu za to. Poważnie.

 

3 minuty temu, ewemarkam napisał:

Oglądnąłem go naprawdę dobrze byłem w pełni świadomy stanu mechanicznego

Takie sformułowanie wyłącza rękojmię na tylny napęd :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, house_1 napisał:

Takie sformułowanie wyłącza rękojmię na tylny napęd :mrgreen:.

Ok, prawie w pełni świadomy. Ale też taki jest zapis w umowie K/S który nie ma mocy prawnej, jak widać w tym linku co podesłałeś. 

 

Akurat historia z Foresterem ma happy end. Wyżej trochę przegiąłem z tym że za 0.2/1000km to już rękojmia itd. 

 

Brat kupił kiedyś mazdę diesla (BJ z DiTD), polecałem bo sam miałem ten model z tym silnikiem. 3 dni po zakupie wywaliło UPG (płyn się chyba wlewał do cylindra, bo były problemy z rozruchem i później chmura białego dymu jak już załapał), na szczęście udało się oddać samochód sprzedającemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2020 o 23:01, ewemarkam napisał:

Poprzedni właściciel Cie o tym poinformował? Jeśli nie to na pewno wiedział o tym, masz prawo do rękojmi przez rok.

Wróce do tego co napisałem wyżej. Jeśli to nie był handlarz, to gość musiał wiedzieć o konsumpcji oleju. Zadzwoń do jakiegoś adwokata, bo znam przypadek że nie uczciwy sprzedający pokrył remont silnika. Bo tak nakazał sąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ewemarkam napisał:

Wróce do tego co napisałem wyżej. Jeśli to nie był handlarz, to gość musiał wiedzieć o konsumpcji oleju. Zadzwoń do jakiegoś adwokata, bo znam przypadek że nie uczciwy sprzedający pokrył remont silnika. Bo tak nakazał sąd. 

Wszystko fajnie tylko już w ten samochód włożyłem kilka tys. Teraz jestem już całkiem w ddd... :/

oinformowal mnie o tym że spała olej ale w ilościach około 100ml na 1000km. Czyli dolewał maksymalnie 1 l od wymiany do wymiany. (10tys)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należało zadać by sobie pytanie czemu konsumpcja oleju jest taka: i próbować w mało ingerencyjny sposób zdiagnozować usterkę.

 

Pisałeś wcześniej że był robiony remont silnika? Masz nazwę zakładu na dokumentach (możesz próbować zadzwonić do zakładu może czegoś się dowiesz)

jeśli tak to remont polegał na przetarciu silnika szmatką albo został wykonany niezgodnie ze sztuką. (bądź osoba po odbiorze silnika miała gdzieś zalecenia warsztatu)

 

Czy w oleju masz dużo drobinek metali??

Olej nie zmienia szybko zabarwienia na czarny??

Nie czuć pod maską spalenizny w tych silnikach często wycierki występują z pod pokryw zaworowych.

Silnik nie wydaje dziwnych odgłosów podczas pracy?

Silnik nadmiernie się nie nagrzewa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SubaruLPG napisał:

Moim zdaniem należało zadać by sobie pytanie czemu konsumpcja oleju jest taka: i próbować w mało ingerencyjny sposób zdiagnozować usterkę.

 

Pisałeś wcześniej że był robiony remont silnika? Masz nazwę zakładu na dokumentach (możesz próbować zadzwonić do zakładu może czegoś się dowiesz)

jeśli tak to remont polegał na przetarciu silnika szmatką albo został wykonany niezgodnie ze sztuką. (bądź osoba po odbiorze silnika miała gdzieś zalecenia warsztatu)

 

Czy w oleju masz dużo drobinek metali??

Olej nie zmienia szybko zabarwienia na czarny??

Nie czuć pod maską spalenizny w tych silnikach często wycierki występują z pod pokryw zaworowych.

Silnik nie wydaje dziwnych odgłosów podczas pracy?

Silnik nadmiernie się nie nagrzewa??

. Faktura jest. Części typu panewki są z wersji sti. Naprawa głowica i wymiana gniazd na wzmacniane, i kilka innych pozycji. Ogólnie faktura oscyluje na 10.500 (dokładnie 120tyskm temu 2015r). 

nie czuć spalenizny, nie znaczy terenu.

silnik został dokładnie wymyty u mechanika przy przeglądzie pozakupowym i jedyny wyciek jaki był to z węża od wspomagania. Silnik po 2tys km jest nadal czysty. 

Dźwięk dziwny jest (miękkie tykanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...