Skocz do zawartości

XV '14 wymiana radia fabrycznego


jakubeczko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat jeszcze świeżutki ale od weekendu jestem szczęśliwym posiadaczem Subaru XV rocznik 2014 w Comforcie. Udało mi się nabyć bardzo ładny i zadbany egzemplarz wiec myślę ze w swoim czasie pochwale się na forum :) 

 

Pierwsza inwestycja która od razu mi się nasuwa to wymiana fabrycznego radia na coś bliższego latom 20tym XXI wieku - niestety ostatni zakup radia samochodowego przeze mnie odbył się w okolicach 2008-09 roku (w międzyczasie jeździłem na fabrycznym + przyssawka na szybe) a jak wiadomo sporo się zmieniło od tamtej pory i jakakolwiek głupio to zabrzmi ... ale zakładam że można kupić jakieś ladnie wygladające dotykowe radio z wbudowanym androidem i/lub obsługą map google (wystarczają mi w zupełności) z telefonu? :) 

 

Czy ktoś jest w stanie doradzić jakiś sprzęt? 

 

Pierwsze z góry które przeglądałem to Vordon AC-8201A Yellowstone ale nie wiem czy w takich radiach trzeba zwracac uwagę na wejścia/wersję androida (brak aktualizacji), rozmiar (jesli nie ma standardowego)?

 

Edit: jesli niepotrzebnie założyłem temat mógłbym poprosić o przeniesienie wpisu do 

?

 

Edytowane przez jakubeczko
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem uniknąć najdroższej de facto opcji tylko kupić sobie radio z nawigacją za 500-1000zł zł jakieś nieco porządniejsze i samemu spróbować jakoś podmienić za fabryczne na podstawie jakiegos tutoriala z YT.

Zakładam że wielu posiadaczy XV w Comforcie miało już podobne dylematy przede mną. 

Osobiście potrzebuje 

1) Ekranu dotykowego,

2) Mapy google mi wystarczają jako nawigacja

3) czerwonego podswietlenia :)

4) Możliwości wgrania/odtwarzania mp3 z telefonu po USB czy jakkolwiek inna wygodniejsza transmisja danych jest dostępna (serio, nie znam kompletnie trendów teraz, przesiadłem się z 17 letniego auta).

5) Żeby radio grało

 

Nie mam pojęcia jaki jest montaż w XV (1DIN? 2DIN? Niestandardowe), czy wymiary i ramki są uniwersalne ani nawet czy radia z Androidem 7/8 będą kompatybilne z telefonem na którym jest 10? Albo czy mirror link zadziała wtedy? Czy radia się aktualizują tak jak telefony? Itp itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jakubeczko napisał:

No właśnie chciałem uniknąć najdroższej de facto opcji tylko kupić sobie radio z nawigacją za 500-1000zł zł jakieś nieco porządniejsze i samemu spróbować jakoś podmienić za fabryczne na podstawie jakiegos tutoriala z YT.

 

3 godziny temu, jakubeczko napisał:

czy radia z Androidem 7/8 będą kompatybilne z telefonem na którym jest 10? Albo czy mirror link zadziała wtedy?

Mirrorlink to martwa technologia. Interesuje Cię albo radio z Androidem i tam odpalasz wszystkie aplikacje ewentualnie radio z funkcją Android Auto / Car Play i wtedy aplikacje idą na radio z telefonu (ale są też spore ograniczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jakubeczko napisał:

No właśnie chciałem uniknąć najdroższej de facto opcji tylko kupić sobie radio z nawigacją za 500-1000zł zł jakieś nieco porządniejsze i samemu spróbować jakoś podmienić za fabryczne na podstawie jakiegos tutoriala z YT.

 

Chyba najważniejsze pytanie jakie musisz sobie zadać, to na jak długo tak właściwie chcesz się związać z samochodem który kupiłeś?  Myślę, że wymiana samego radia nie wiele Tobie pomoże, z pewnością jaką byś drogą nie poszedł, to nawigację będziesz miał z radia, ale jakość dźwięku przy wymianie samego radia się za bardzo nie poprawi. Tak jak napisał kolega wyżej, szukasz radia z Androidem. Będziesz miał dostęp do całej masy aplikacji, ale tak naprawdę to i tak będziesz korzystał z kilku podstawowych. Zastanów się czy nie będziesz chciał włożyć np. kamery cofania (mając radio z dużym wyświetlaczem, to aż żale tego nie zrobić), tak więc  spisz sobie na kartce wszystko co planujesz, złóż sprzęt który będzie ze sobą gadał i kupuj (albo komplet albo pomału). 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jakubeczko napisał:

No właśnie chciałem uniknąć najdroższej de facto opcji tylko kupić sobie radio z nawigacją za 500-1000zł zł jakieś nieco porządniejsze i samemu spróbować jakoś podmienić za fabryczne na podstawie jakiegos tutoriala z YT.

najdroższa opcja to stacja multimedialna kenwooda, alpine, pioneera za 3,5-5 k a nie chinol na 2k. A wogole znalazłeś takie radio z navi za 500 -1000 do XV ? 

Wiadomix wszystko jest produkowane w chinach ale skup się na bebechach tego radia i na opiniach. Bo żeby później się nie okazało że radio będzie się zacinało podczas próby odpalania jakiejkolwiek aplikacji  lub włączało /przełączało aplikacje  godzinne lub po tygodniu użytkowania padnie i będziesz musiał odsyłać do chin ;) GMS to w miare sprawdzony i niezawodny produkt - jak padnie masz przynajmniej importera w kraju. Ja tam smigam z kenwoodem dnx ale to zupełnie inna półka cenowa

aha otwór jest na radio 2 din z tego co pamietam

Edytowane przez Karas
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Karas napisał:

najdroższa opcja to stacja multimedialna kenwooda, alpine, pioneera za 3,5-5 k a nie chinol na 2k.

 

Dear lord, rozumiem że dla Subaru wszystko co najlepsze ale potrzebuje tylko radia działającego (jak sie da zmieniac stacje i sciszać/podglasniac to juz jestem zadowolony) i navi tylko a nie kombajna do naprowadzania zdalnego i sterowania rakietami wojskowymi ;) 

 

Nie no, jeśli chodzi o konkretny model do XV to właśnie to staram sie znaleźć (najlepiej jakby ktoś miał coś podobnego zamontowanego i potwierdził że działa (wybralem przykładowego Pioneera i Vordona)

 

https://www.ceneo.pl/75223279#tab=reviews_scroll

https://allegro.pl/oferta/pioneer-mvh-a210bt-radio-samochodowe-2din-dotykowy-8502330235

 

Jeżeli sprzęt jest kompatybilny i wystarczy na kilka lat (dlatego moje wątpliwości czy aktualizacje sie odbywają albo czy w ten sposób sprzęt nie jest softwarowo postarzany) bo zakładam że dla nie-audiofila spokojnie mogłoby posłużyć.

 

12 godzin temu, art5525 napisał:

 spisz sobie na kartce wszystko co planujesz, złóż sprzęt który będzie ze sobą gadał i kupuj (albo komplet albo pomału). 

 

No właśnie - czy kupując któreś z powyzszych egzemplarzy mam temat z głowy na kilka lat (zakładając że bedą ok) czy to bedzie ciagle wymagac doinwestowywania?

 

Kiedys kupowales radio i wszedzie pasowało a teraz... eh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi - to ADAYO jest nawet nawet ale trochę się boję kupować bądź co bądź leciwy model - zwłaszcza że pewnie kolejne 3-4 lata musiałby posłużyć.

Mógłby się ktoś ewentualnie podzielić doświadczeniem z uzytkowania automapy? Jak wgląda kwestia licencji,aktualizacji itp?

 

Ostatnie pytania - radia na Androidzie nie przechodzą aktualizacji do wyższych wersji? Jest to możliwe tylko w przypadku posiadania Android Auto?

 

 

 

 

Edytowane przez jakubeczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem adayo w xv, to staroc na win.ce, u mnie gralo poprawnie poza rds bo czasem gubil fale

fajna sprawa ze radio wkladasz wtyczka we wtyczke, zero kombinacji, wszystko pasuje i dziala

przy zakupie dostalem karte z mapami igo, niby legal ale aktualizacje musialem sciagac z jakis dziwnych stron

dokupilem automape pl chyba za 120 czy 130 na ich stronie, licencja na rok, potem za 60zlotych kolejny rok, 4x aktualizacja rocznie

przy instalacji trzeba przypisac mape do karty sd, do aktualizacji wyciagasz z radia i wkladasz do laptopa

igo i automapa dzialaly dobrze, igo chyba ciut lepiej ale na mapie masz glos holka

w sumie malo na navi pojezdzilem bo szybko sprzedalem auto  ;)

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując:

Opcja 1: kupno dedykowanego ADAYO za 800zł i zakup licencjonowanej nawigacji 200-300zł na 2-3 lata.

Opcja 2: kupno radia z Androidem 1400zł (dedykowana na allegro znalazłem taka np - https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-android-8-1-subaru-xv-forester-wrx-8186032570

Opcja 3: kupno radia Android auto 1500-2000zł plus pewnie 500zł na jakieś przejściówki/ramki/montaż itp

 

No to w takim wypadku chyba najrozsądniej będzie kupić jednak uchwyt na telefon w slocie CD bo korzystając z radia i od czasu do czasu z nawigacji chyba nie ma sensu tutaj ładować kasy i lepiej antykorozje będzie zrobić w aucie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack7606 napisał:

Widziałem gdzieś nowe Adyo na wyprzedaży za 300 zł

Jakbyś znalazł linka czy coś to byłbym wdzięczny za podesłanie, za 3 stówy myślę że można się zastanowić. Sam nie mogę znalezc taniej niz 700zł na ten moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jakubeczko napisał:

Jakbyś znalazł linka czy coś to byłbym wdzięczny za podesłanie, za 3 stówy myślę że można się zastanowić. Sam nie mogę znalezc taniej niz 700zł na ten moment.

ok. to była jakaś wyprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hej, to jak wreszcie z tym radiem do XV? ;) Jakie było montowane w latach powiedzmy 2014-2015? CE4KK2 czy CM774CL? Chce wymienić to standardowe montowane w 2012-2013 ale nie potrzebuję fajerwerków i zależy mi na oryginale.

Bo Adayo CE4KK2 możliwe do kupienia, ale tego CM774CL jakoś nie bardzo mogę znaleźć... Mogę prosić o pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były montowane róże radia. a najgorsze jest to ze instalacje pod nie są zupelnie inne. Jak masz to na maxa podstawowe radio to nic nie mozesz zrobić jeśli chcesz isc w oryginal inne radia montowane w młodszych rocznikach do do przerobienia instalacja. Rabiale ale sporo pracy. Łatwiej jest skoczyć z 2015>2017 bo modyfikacje są nieduże.

Tutaj kiedyś pisałem ze robiłem to w swoim XV. wymieniałem na nowszą jednostkę FT0054a montowaną w 2015-2017.   Jeśli chcesz wymienić radio to po prostu pojdz w coś uniwersalnego jak Kenwood/alpine/sony pioneer itp. Najlpeiej z Apple car play/Android auto bo to się przydaje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

były montowane róże radia. a najgorsze jest to ze instalacje pod nie są zupelnie inne. Jak masz to na maxa podstawowe radio to nic nie mozesz zrobić jeśli chcesz isc w oryginal inne radia montowane w młodszych rocznikach do do przerobienia instalacja. Rabiale ale sporo pracy. Łatwiej jest skoczyć z 2015>2017 bo modyfikacje są nieduże.
Tutaj kiedyś pisałem ze robiłem to w swoim XV. wymieniałem na nowszą jednostkę FT0054a montowaną w 2015-2017.   Jeśli chcesz wymienić radio to po prostu pojdz w coś uniwersalnego jak Kenwood/alpine/sony pioneer itp. Najlpeiej z Apple car play/Android auto bo to się przydaje. 
 

Dzięki za odzew! Coś szczególnie polecasz? Muszę zaznaczyć, że w sprawach technicznych nie jestem oblatany i na pewno zmiany nie przeprowadziłbym sam... W związku z tym poszukuje czegoś co nie zrujnuje budżetu ale zmieni wygląd panelu, trochę go unowocześni i pozwoli na:
Łączność bt (jakieś Spotify itd)
Możliwość podłączenia telefonu i prowadzenia rozmów. Nic więcej tak naprawdę mi nie potrzeba więc chyba nie mam dużych wymagań. Znalazłem coś takiego: https://www.olx.pl/d/oferta/subaru-impreza-xv-radio-cd-divx-navi-nawigacja-CID5-IDFegjG.html

Pytanie czy warto. Szczerze mówiąc chciałem coś oryginalnego co było montowane. Sam wiem, że krzywo patrzę na nieoryginalny sprzęt w autach więc myślę pod kątem ew. sprzedaży kiedyś.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FT0021A to radio to straszny ten tego:)) nie polecam - po prostu nie działa ale już nawet jakbyś chciał to i tak ma zupełnie inne wtyczki więc jak już to robić to FT0054a co ja robiłem. te same wtyczki wiec prawie taka sama robota. 

Ogólnie jak tylko Ci zależy na BT i muzyce z tego to zwykłe oryginalne z 2014 roku powinno CI wystarczyć.

https://allegro.pl/oferta/nowe-radio-subaru-xv-impreza-oryginal-7274227552 ( to przykład pewnie można znaleźć takie za 100-200zł) ja własnie to miałem i muzyka po BT działała. wtyczki beda takie same jak masz teraz. 

Ogólnie ja też nie lubie nieoryginalnych ale w Twoim przypadku nieoryginalne ale nie android z alli tylko pioneer , alpine, sony nie wyglądją źle, a mają zdecydowanie lepszy dźwięk już na tych badziewnych oryginalnych głośnikach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FT0021A to radio to straszny ten tego:)) nie polecam - po prostu nie działa ale już nawet jakbyś chciał to i tak ma zupełnie inne wtyczki więc jak już to robić to FT0054a co ja robiłem. te same wtyczki wiec prawie taka sama robota. 
Ogólnie jak tylko Ci zależy na BT i muzyce z tego to zwykłe oryginalne z 2014 roku powinno CI wystarczyć.
https://allegro.pl/oferta/nowe-radio-subaru-xv-impreza-oryginal-7274227552 ( to przykład pewnie można znaleźć takie za 100-200zł) ja własnie to miałem i muzyka po BT działała. wtyczki beda takie same jak masz teraz. 
Ogólnie ja też nie lubie nieoryginalnych ale w Twoim przypadku nieoryginalne ale nie android z alli tylko pioneer , alpine, sony nie wyglądją źle, a mają zdecydowanie lepszy dźwięk już na tych badziewnych oryginalnych głośnikach. 

To FT0054a byłoby bardzo spoko tylko widziałem, że też musiałeś w kierownicy grzebać. Przemyślę temat a to które wysłałeś akurat tam siedzi. Mam jakiś punkt zaczepienia, będę myślał.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie, ale to moja opinia. Są zwolennicy:)

Ja bym szedł radia typu SONY/PIONEER/KENWOOD/ALPINE itp . zapewniają dobry dzwięk, dobry odbiór radia FM i są po prostu bardziej dopracowane.
Ale jesli TObie na niczym nie zalezy tylko na odtwarzniu muzyki z BT to bierz oryginalne z rocznika 2014 to co wkleilem kilka postów wyżej. za 150-250zł da się je znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...