Skocz do zawartości

rzężenie z układu napędowego


VEC

Rekomendowane odpowiedzi

czołem wszystkim :)

 

coś zaczęło mi rzęzić, silnik wykluczony z podejrzeń. Na pierwszy ogień- wymienione 3 łożyska w dupce skrzyni, wiskoza i łożyska wiskozy ok. Rzęzi niezależnie od zapiętego biegu, rzęzi też na luzie, a częstotliwość zmienia się zależnie od prędkości. Słyszalne już od 30 kmh. Szczególnie wyraźnie słyszalne na zimno. Łożyska kół wykluczone... Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, owad napisał:

Podpora wału? Ale pewnie łożysko koła :)

dźwięk nie zmienia się w zależności od przeciążeń bocznych, to chyba nie koła?

3 godziny temu, skwaro napisał:

A sprawdzałeś łożyska alternatora, pompy wspomagania i kompresora klimy?

 

wyłączyłem silnik jadąc 50kmh i dalej rzęziło... nic z silnika :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, VEC napisał:

dźwięk nie zmienia się w zależności od przeciążeń bocznych, to chyba nie koła?

wyłączyłem silnik jadąc 50kmh i dalej rzęziło... nic z silnika :facepalm:

No to jak chłopaki piszą łożysko podpory, ew. dyfer tył.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi. Ktoś ma rachubę/doświadczenie na ile możliwa jest awaria czegoś innego w takiej skrzyni? Auto seria 2.5XT 230, używane łagodnie... Wiem że  jest tam jeszcze kupa łożysk i kół zębatych, ale chodzi mi o statystykę co w tych skrzyniach pada :rolleyes: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, VEC napisał:

dzięki za odpowiedzi. Ktoś ma rachubę/doświadczenie na ile możliwa jest awaria czegoś innego w takiej skrzyni? Auto seria 2.5XT 230, używane łagodnie... Wiem że  jest tam jeszcze kupa łożysk i kół zębatych, ale chodzi mi o statystykę co w tych skrzyniach pada :rolleyes: 

Nie ma co zgadywać, auto na podnośnik, jeden jedzie, drugi od spodu słucha gdzie coś hałasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, VEC napisał:

problem w tym, ze tą metodą zostały wymienione łożyska w dupce:biglol::rolleyes:

To co , jak już zostały wymienione łożyska w dupce, czyli jeden z potencjalnych winnych, to bez sensu znów wchodzić pod auto szukać dalej? Ze środka nikt nie zdiagnozuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tedimy99 napisał:

To co , jak już zostały wymienione łożyska w dupce, czyli jeden z potencjalnych winnych, to bez sensu znów wchodzić pod auto szukać dalej? Ze środka nikt nie zdiagnozuje. 

jasne, że nie. Pytałem żeby sprawdzić dostępność najprawdopodobniej potrzebnych części i jakoś rozplanować sobie czasowo demontaż skrzyni bo to nie będzie naprawa jednodniowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, VEC napisał:

jasne, że nie. Pytałem żeby sprawdzić dostępność najprawdopodobniej potrzebnych części i jakoś rozplanować sobie czasowo demontaż skrzyni bo to nie będzie naprawa jednodniowa. 

Ja myślę, że to nie skrzynia sama w sobie. Zanim rozgrzebiecie pół auta nie ktoś to jeszcze inny obsłucha od dołu. To jest tylko moje zdanie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...