Skocz do zawartości

Cykanie w silniku po wymianie oleju


mgk1saqn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio wymieniali mi olej w Legacy 2.5 bez turbo 2009 aut wersja US, 180 tys przebiegu bez gazu. Został zalany olej Eneos 5w40 Hyper, rok wcześniej był Eneos 5w40 Premium Hyper. Nie wiem czy jest różnica pomiędzy tymi olejami, na pewno inaczej wyglądająca etykieta. Po tej wymianie słychać ciągle cykanie, które nasila się po dodaniu gazu, cyka porostu szybciej. po odpuszczeniu ustaje na niższych obrotach. Wcześniej zdarzało się słyszeć trochę takie cykanie podczas gdy były ujemne temp i tylko gdy silnik był zimny podczas wciskania gazu. Czy to może być wina oleju czy może zużycie silnika ? Regulacje zaworów, wymianę rozrządu miałem w ubiegłym roku i wszystko było dobrze do czasu wymiany oleju. Proszę o podpowiedz co dalej robić. Dodam ze olej był spuszczony na gorącym silniku i wszystko przebiegło bez komplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżenie z fusów ale np. u mnie "hałasuje" (można to nazwać cykaniem :)) selenoid valve purge na zimnym, przy niskich obrotach. Prawdopodobnie z powodu wykrywania przez ecu jakichś odchyleń od normatywnego ciśnienia w dolocie przy przyspieszaniu. Po rozgrzaniu silnika ustaje albo słuch jest już nie ogarnia :). 

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupinem olej Eneos 5w40 Premium Hyper i ponowna zmiana oleju uciszyła cykanie (cykał najgłośniej gdy się rozgrzał ). Nie wiem dlaczego taka różnica jest w pracy silnika pomimo znikomych różnic pomiędzy tymi olejami (ten kiepski to Eneos 5w40 Hyper ). Jeszcze myślę ze może w warsztacie coś kombinowali może z olejami. Dziękuje za sugestie. Pozdrawiam

Edytowane przez aflinta
Wulgaryzm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piston , to chyba nic nie pomoże. Jak przelecę u Niemca 300 km mając 190 km/h, to i silnik robi się cichutki. U mnie, po odbudowaniu silnika, klepie na zimnym na 10 W 60. Oleju nie bierze wcale ! Zakuty. Dobieraj olej do sposobu jazdy i warunków zewnętrznych - temperatura ! I może zalewaj czymś bardziej uznanym. Mobil 5W50, Millers, Motul...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...