Skocz do zawartości

Spryskiwacze lamp w SF


SWAT_0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Wymieniłem pompkę spryskiwaczy lamp na inną używkę i niestety coś nie działa. Włącza się na krótką chwilę, spryski robią się nawet mokre, coś z nich pocieknie (nie pryska), a ta się wyłącza.

Miał ktoś takie doświadczenia?

Kupiłem pompkę złom czy może być coś innego walnięte? Przekaźnik za schowkiem słychać, silniczek też. 

Czy po przelutowaniu wtyczki z silniczka SF do silniczka Vitary (których sporo i tanich jest na Allegro) będzie to działać? Bo silniczki trochę się różnią. 

A może poprostu silniczek odbija bo coś tam jest zapchane? Dużo kłopotu z dostaniem się do trójnika? Da się od dołu dostać bez rozbierania połowy samochodu? 

Pacjent: Forester S Turbo rok 2000 (przedlift) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spryskiwaczami jest tak ze 95% forkow sf ma je popsute. Jest tam wada konstrukcyjna i silniczek jest zalewany woda i robi zwarcie :( TTTM. Można zastosować zamienny silniczek z lexusa (którego nie pamiętam) ale chyba nawet p&p. Można to jakoś zabezpieczać przed wodą ale na dłuższą metę i tak się zalewa i sniedzieje wszystko.

przecież nie masz xenonow ani nic wiec łatwiej to olać i dołączyć do tych 95% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodzeniem silniki są zamienne z hondy Accord. Tylko nie pamiętam który model. Różni się wtyczką. U mnie działa fabryczny bez problemów. Jeśli długo nie używam to dopiero za drugim naciśnięciem dopiero spryska prawą lampę. Wężyki się musza napełnić.
Jak zdejmiesz grill widać wężyk, powinien być tam w uchwycie plastikowym. Na wzmocnieniu przednimi. Na pewno dostęp jest gdy zderzak zdejmiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SWAT_0 napisał:

Przekaźnik za schowkiem słychać, silniczek też. 

Sprawdź jeszcze trójnik z zaworkiem znajdujący się za grilem, czy jest drożny. Przekaźnik działa tu czasowo, to akurat normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2020 o 08:22, SWAT_0 napisał:

Witam. 

Wymieniłem pompkę spryskiwaczy lamp na inną używkę i niestety coś nie działa. Włącza się na krótką chwilę, spryski robią się nawet mokre, coś z nich pocieknie (nie pryska), a ta się wyłącza.

Miał ktoś takie doświadczenia?

ona tak działa, tzn przekaźnik jest chwilowy. Obstawiam, że masz gdzieś nieszczelność i nie nabija ciśnienia.

W dniu 8.07.2020 o 08:22, SWAT_0 napisał:

Czy po przelutowaniu wtyczki z silniczka SF do silniczka Vitary (których sporo i tanich jest na Allegro) będzie to działać? Bo silniczki trochę się różnią. 

bierz od lexusa, przerabiasz wtyczkę i zapominasz o problemie.

W dniu 8.07.2020 o 08:34, klev napisał:

Ze spryskiwaczami jest tak ze 95% forkow sf ma je popsute. Jest tam wada konstrukcyjna i silniczek jest zalewany woda i robi zwarcie :( TTTM.

nic nie robi zwarcia tylko ośka się zapieka od płynu.

W dniu 8.07.2020 o 08:34, klev napisał:

Można to jakoś zabezpieczać przed wodą ale na dłuższą metę i tak się zalewa i sniedzieje wszystko.

nic nie zaśniedzieje, u mnie pompka z lexusa robi już od 3-4lat (łatwo sprawdzić bo wrzucałem w wątek) i problem nie powrócił

W dniu 8.07.2020 o 08:34, klev napisał:

przecież nie masz xenonow ani nic wiec łatwiej to olać i dołączyć do tych 95% :)

co kto lubi, ja tam lubię mieć sprawne auto.

W dniu 8.07.2020 o 09:35, SWAT_0 napisał:

Coś takiego?

tak ale dopytaj sprzedającego o średnice przyłącza żebyś nie miał problemów z instalacją w zbiorniczku.

tu masz wszystko

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za chęć pomocy.

Problem prawie rozwiązany, bo mnie sprzed samochodu deszcz przegonił.
Nie trójnik, nie silniczek itd. 
Po prostu wężyk się zagina, trzeba go skrócić. Na nie zagiętym wężyku tryskają jak szalone.

Głupie, a nie sprawdziłem. 

Edytowane przez SWAT_0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SWAT_0 napisał:

Po prostu wężyk się zagina, trzeba go skrócić. Na nie zagiętym wężyku tryskają jak szalone.

nie skracaj jeżeli to jest fabryczny, bo na pewno nie jest za długi. Sprawdź ułożenie i ew gdzie są spinki puste w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...