Skocz do zawartości

Forester SG- całoroczne opony A/T


hellrazor

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszłym tygodniu Forek podwyższy się o 3 cm, a zatem bez obaw wrzucę opony 215/65 R16.

Nie ukrywam, że zależy mi na oponach całorocznych, homologowanych na zimę, aczkolwiek z lekką off-roadową charakterystyką.

Wstępny przesiew doprowadził do wyboru czterech marek:

 

-Yokohama Geolandar A/T G015

-Falken Wildpeak AT3WA

-Toyo Open Country A/T

-Nokian Rotiiva AT

 

Poczytałem trochę pozytywnych komentarzy o Yoko, ale interesuje mnie Wasza opinia o wszystkich. Szczególnie interesują mnie oceny użytkowników w warunkach zimowych trzech pozostałych, bo Forek to daily małżonki.

Z góry dzięki. 

Edytowane przez hellrazor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Geolandary A/T G015. Teoretycznie mają homologację zimową... w praktyce jest to trochę inaczej.

Ostatnią zimę przejeździłem na tych oponach i mimo bardzo łagodnej zimy i łagodnych temperatur czuć było, że przyczepność jest bardzo wątpliwa.

Z mojej strony uważam, że zimówek nic nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może na moim aucie nie mam A/T tylko zwykłe wielosezonówki i się zgadzam w 100% -> póki jest mokre zimą dają radę, ale jak się robi trochę więcej śniegu - ubitego czy puch - czuć i widać różnicę w zachowaniu auta...
Ale ze względu na miejsce gdzie mieszkam niziny - nie myślę o zakupie 2 kompletu kół mi wystarczają wielosezonowe - tak dodaję 2 opinię odnośnie odczuć przy użytkowaniu opon wielosezonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aflinta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...