Skocz do zawartości

Pogaduchy na temat nowej generacji konsol PlayStation 5, Xbox ... .


llkuba

Rekomendowane odpowiedzi

Ja doszedłem do wniosku, że zostaję na razie z PS4. Gdybym miał kupować teraz, to wziąłbym chyba Xboxa - oferuje więcej na początku tej generacji. Mam nadzieję, że Sony się trochę rozpędzi bo nie widzi mi się płacić dwóch abonamentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

X Box X już w domu + Game Pass Ultimate.

Chciałem kupić PS5 (sentyment po PS3) ale wizja oczekiwania do-niewiadomo-kiedy mnie mocno odrzuciła...i jest Microsoft....i to był strzał w 10 :)

Konsola fajnie sie prezentuje (mi pasuje taki dizajn), pad świetnie leży w rękach...no i można pograć w HALO ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A jednak ekskluzywy na PS5 będą na PS4:

 

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/nowy-god-of-war-i-gran-turismo-7-trafia-na-ps5-i-ps4.html 

 

Jeżeli to prawda, że Gran Turismo 7 wyjdzie na PlayStation 4 to generacja PS5 może mnie ominąć :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Danko napisał:

No z tym GT7 to dali tyłka.. Znowu będzie produkcja ograniczona poprzednią generacją.. 

 

Podejrzewam że wykorzystują silnik GT Sport, bo to jedyne Gran Turismo na PS4. Na PS3 wydali kilka różnych Gran Turismo i zbyt dużo nie różniły się pod względem graficznym. W GT 7 dodadzą więcej aut i ulepszenie na PRO i lepsze ulepszenie ulepszenia na PS5 :biglol:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, llkuba napisał:

 

Podejrzewam że wykorzystują silnik GT Sport, bo to jedyne Gran Turismo na PS4. Na PS3 wydali kilka różnych Gran Turismo i zbyt dużo nie różniły się pod względem graficznym. W GT 7 dodadzą więcej aut i ulepszenie na PRO i lepsze ulepszenie ulepszenia na PS5 :biglol:.

No właśnie.. Beznadziejna polityka. Jakkolwiek spędziłem masę czasu przy niemal każdym tytule z serii, tak recykling z poprzednich generacji to pójście na łatwiznę (tak jak w GT5 chociażby). Słodko-gorzki aromat :(

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Grafika to tylko jedna ze składowych. Nowa generacja to bardziej zaawansowana fizyka, AI, interakcja z otoczeniem, większe światy, dynamiczna pogoda i tak dalej... O ile pół roku temu nie bardzo były jest genowe gry to coś się wreszcie ruszyło.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy programiści to wykorzystają skoro w Sony głównie mówi się o większej liczbie FPS, rozdzielczości i szybkość i ładowania się gier. Nowe gry mają wychodzić na PS4 a dynamiczna pogoda na tą (starą) generację jest od dawna.  Z tego co wiem nowe gry są łatwiejsze i już kilka lat temu Al potrafiły dopasować się do gracza. Zobaczymy jak będzie. Wychowałem się na starych grach i bardziej patrzę na grywalność. Jak mam być szczery mi wystarczy Full HD czy HD Ready mimo, że od dawna posiadam TV z 4k. Czasami włączam sobie gierki z Atari np: Asteroids w tej wersji:

 

 

 

 

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Xbox classic z 2002 roku i tv crt. Ma to swój urok. Ale przesiadk w Dirt 2.0 z Xbox one na Series x, 4k+ HDR sprawia że za nic w świecie nie chciał bym wrócić do starszej konsoli. Pomijam już szybkie ładowanie czy instant game resume.

Na Xbox one czy PS4 w takiego cyberpunk a nie da się grać. Spadki do 15 fpsow.. sama jakość oprawy pomijam bo być może ci wystarcza :mrgreen:

 

 

 

 

Edytowane przez Jumpman
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet PS4 slim posiada HDR-a :biglol:, specjalnie kupiłem HDMi 2.1

 

Co do Cyberpunk-a na początku nawet na flagowych komputerach działała kiepsko więc to kwestia optymalizacji. Gra z dużą ilością błędów i problemem z ładowaniem się tekstur to bardzo zły przykład. CD Projekt Red powinnien wydać grę później a nie wciskać wielkiego g (brak szacunku dla fanów). Ponoć Cyberpunk ma wrócić do PS Store :biglol: niestety to nie mój typ i wolałbym Wiedźmina 4 ;).

 

Co do Dirt 2.0 grałem dwa a może trzy razy :biglol:

 

Obecnie zakupiłem Season Pass i gram w Desperados 3 :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...