Jump to content

gwarancja - nadkola

Recommended Posts

Czy gwarancja obejmuje nadkola? W ASO twierdzą, że to element eksploatacyjny. Gdzie można znaleźć szczegółowy wykaz części objętych i nie objętych gwarancją? (Auto kupione w salonie w Niemczech, ale to nie powinno mieć znaczenia)

Pozdrawiam

Czy gwarancja obejmuje nadkola? W ASO twierdzą, że to element eksploatacyjny.

Części eksploatacyjne są wymienione na stronie 8 książki gwarancyjnej (polskiej). Nie ma wśród nich nadkoli.

Wszystko zależy pewnie od rodzaju uszkodzenia jakie wystąpiło.

maciek wacek.

jesli jedziesz po drogach szutrowych i kamien rozwali nadkole to uwazasz ze gwarancja sie nalezy ? mysle ze nie.to podobnie jak kamien walnie w szybe.tez nici z gwarancji.

Azrael, przecież nie każda jazda po drodze gruntowej kończy się uszkodzeniem nadkola. Jak ktoś zwinie na drodze jakąś resztkę opony na ciężarówce i urwie nadkole to ciężko to w ramach gwarancji chyba naprawiać, a przecież po drodze asfaltowej wolno jeździć :) Odrobina zdrowego rozsądku przy takich sprawach wystarczy. Co innego spinka, która sama czasem się odczepi a co innego urwanie za pomocą czegoś z drogi.

Wydaje mi się, że Vertowi chodziło jednak bardziej o fakt uszkodzenia nadkola kamieniem spotkanym na drodze szutrowej niż samym faktem jeżdżenia po takiej drodze :)

maciek wacek.

jesli jedziesz po drogach szutrowych i kamien rozwali nadkole to uwazasz ze gwarancja sie nalezy ? mysle ze nie.to podobnie jak kamien walnie w szybe.tez nici z gwarancji.

Sęk w tym, że nie jeździłem po drogach szutrowych. Oba przednie nadkola są naderwane przy spinkach, w zasadzie powinny być wymienione. Nie zarejestrowałem kiedy to się stało. Najbardziej "ekstremalne" sytuacje miały miejsce, kiedy auto znalazło się w błocie poza trasą na SJS. W salonie powiedziano mi, że nadkola w ogóle nie są objęte gwarancją. Nie chcę podejmować dyskusji nie wiedząc jak jest faktycznie, dlatego pytam bardziej doświadczonych Użytkowników, czyli Was. (auto na gwarancji niemieckiej - podobno mają wtedy więcej zawracania głowy ze zwrotem kosztów)

Pozdrawiam

wydaje mi sie ze nie masz raczej szans.to samo ze sprzeglem czy szyba. dosc trudno udowodnic ze szyba czy nadkole to g. i zostaly zrobione z wadliwych materialow.mysle ze to utopia.montuj nadkola na trytytki i wio po lasach :twisted:

zamontowałem nadkola na trytytki i wio po lasach - nie wiem wprawdzie co to są "trytytki", ale poskutkowało - auto hula jak ta lala, więc dzięki

:twisted: trytytka to taki dlugi plastikowy paseczek z zabkami i klamerka na koncu jak zacisniesz to juz nie odpusci na amen.

acha, to już będę wiedział jak się profesjonalnie wysławiać w ASO

prawdę mówiąc, to jedno nadkole rzeczywiście złapali mi trytytką, ale drugiego się nie da, bo jest dziura rozerwana do końca

chyba, że są jakieś magiczne trtytki z funkcją sklej/załataj?

Nie brałem pod uwagę dziurawienia nowego auta, ale skoro już posługujemy się trytytkami - może to i niezłe rozwiązanie. Ostatecznie sposób mocowania nadkoli nie ma chyba wielkiego wpływu na właściwości jezdne.

Wydaje mi się, że Vertowi chodziło jednak bardziej o fakt uszkodzenia nadkola kamieniem spotkanym na drodze szutrowej niż samym faktem jeżdżenia po takiej drodze :)

A moze to od tego wypadku co tak długo jakiejś części nie bylo do przedniego zawieszenia :?:

AK

Maciek/Wacek, mówię o dziurawieniu już i tak poniszczonego nadkola. Doświadczenie uczy że mocowanie na trytytki jest najmocniejsze chcoiaz sam ostatnio nastawałem żeby w W4 TURBO pewne rzeczy pomocować na oryginalne spinki, także trzeba w ulicznym aucie znaleźć jakiś balans.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...