Skocz do zawartości

Subarowicze w "TIRówkach"


Mateusz22

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, koziolek napisał:

Trochę z innej bajki, jak sobie te wszystkie wózki radzą z adblue? Jak byłem w lutym na północy mrozy były srogie, a szczochy mrozu nie lubią;)

Jak układ sprawny, czyli wyciąga po zgaszeniu auta resztę adblue z układu z powrotem do zbiornika to nie ma problemu. Tu nigdy nie zamarzło, nawet jak kilka lat wstecz było po -30 kilka dni, nie było problemu.

Inna rzecz, że to całe adblu to o dupę rozbić patent jest :lol:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mateusz22 napisał:

Jak układ sprawny, czyli wyciąga po zgaszeniu auta resztę adblue z układu z powrotem do zbiornika to nie ma problemu. Tu nigdy nie zamarzło, nawet jak kilka lat wstecz było po -30 kilka dni, nie było problemu.

Inna rzecz, że to całe adblu to o dupę rozbić patent jest :lol:

Myślałem że ten szajs zamarza w zbiornikach, np. podczas stania przez weekend.

Adblue zamarza w temp-11 stopni wg internetu, jeszcze osobówki to można schować do garażu, gorzej z dużym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kowal napisał:

Takie tam w internetach znalezione :D

 

277249292_4955572791205607_3657750114590280969_n.jpg

 

 

 

Czasem fajnie jest się przesiąść z 21 wieku do PRLowskiej technologi. Walka o wbicie biegu czy trafienie w drogę. Nie ma tego czegoś w nowym gdzie szybko jest 90 i leci się na odcince a finalnie i tak jelon idzie lewym bo pojęcie odcinka tam nie istnieje

 

received_294989669374551.thumb.jpeg.cbc2d526fa89efbcce4917a9fc2cc61e.jpeg

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, koziolek napisał:

Myślałem że ten szajs zamarza w zbiornikach, np. podczas stania przez weekend.

Adblue zamarza w temp-11 stopni wg internetu, jeszcze osobówki to można schować do garażu, gorzej z dużym.

Trochę inna skala, no ale tego, no... :biglol:1601326428_link_W3fC8elDKSUAIgkgwctguF1rIm52jmHbw1200h627f.thumb.jpg.68860a3ff3fe5cd0d650d25ce8d6aea9.jpg

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Słów kilka po pierwszych dniach z eSką 660. 

Zacznijmy od minusów, największy z nich to to, że jest to demo, a więc dopasione i nieco nie przystosowane do mojej roboty, z czasem zostanie ogarnięte prawie wszystko. 

Tylko czekać aż zderzaki zostaną potargane na budowach lub w górach, na razie podnoszę fure na poduchach, ale czy brat będzie o tym pamiętać, to nie wiadomo :rolleyes:

Nadkola z tyłu nawet nie zakładam, nie długo ma być nowe siodło to wtedy się je wrzuci, na razie bez sensu. 

Denerwuje mnie ręczny na guzik, szukam odruchowo wajchy za każdym razem, jak na razie wajcha dla mnie dużo lepsza.

Dość ciężki ciągnik jednak. 

No i jest to roczna demówka, nikt tam nie dbał o to jeśli idzie o kwestie wizualne, dużo rys i obtarć, wygląda dużo gorzej jak moja była skakanka po 4latach tłuczenia jej przeze mnie. 

Tak to jak na razie wszystko bardzo pozytywnie, nawet ta skrzynia z nadbiegiem jakoś tak nie wkurza, spodziewałem się, że będzie to denerwujący patent, a nawet nie jest. Wygoda podróżowania na wysokim poziomie, wnętrze ogromne, można jeździć w podwójnej z małżonką:lol: 

Nic nie świszczy, nie trzeszczy a stołek skórzany z wentylacją można sobie ustawić dowolnie. 

Ogólnie fajny sprzęt.

IMG_20220419_181534418_HDR.thumb.jpg.c323201b43b379359a7808a9cec7fcbe.jpg

  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mateusz22 napisał:

Słów kilka po pierwszych dniach z eSką 660. 

 

Chłopaki w miejscowym PSP dostali niedawno Scanie P410.

I każdy mówi, że jest to przepaść względem innych aut na jednostce(same renówki)

Dużo miejsca w kabinie. Pełno schowków.

Kierowcy zadowoleni z automatu bo działa płynnie nie tak jak w range d14 gdzie skrzynia myśli chwilę (i jest awaryjna)

I sama dynamika jazdy jest na plus.

 

Zwisy itd pozwalają na więcej na nieutwardzonych drogach.

 

FB_IMG_1650446559124.jpg

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niebieskiultras napisał:

Chłopaki w miejscowym PSP dostali niedawno Scanie P410.

I każdy mówi, że jest to przepaść względem innych aut na jednostce(same renówki)

Dużo miejsca w kabinie. Pełno schowków.

Kierowcy zadowoleni z automatu bo działa płynnie nie tak jak w range d14 gdzie skrzynia myśli chwilę (i jest awaryjna)

I sama dynamika jazdy jest na plus.

 

Zwisy itd pozwalają na więcej na nieutwardzonych drogach.

 

FB_IMG_1650446559124.jpg

Bo fakt jest jeden:IMG-20201215-WA0021.thumb.jpg.e2932226af4164d6b834c7c7e879bb6c.jpg

:D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220420_133953755_HDR.thumb.jpg.b7b9bf2538b5adc5e245904dcf748906.jpg

 

Czym to umyć, żeby zeszło? Dimer i inne siuwaksy do felg nie dają rady. Co trza mieć w głowie żeby zapuścić tak felgi :facepalm:

IMG_20220420_063431558_HDR.thumb.jpg.4de88d903f9e6250487d73b4dcffcff0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateusz22 napisał:

Bo fakt jest jeden:IMG-20201215-WA0021.thumb.jpg.e2932226af4164d6b834c7c7e879bb6c.jpg

:D

Za tą cene dziadostwa raczej nie sprzedają.

 

Btw. Ostatnio nowa renówke d15 na pojedynczych kołach z oponami w kostke zrobiłem na miękkim terenie. Renówka się zaczynała kopać a man na uniwersalnych oponach i zblokawanym napędzie nawet się nie zająknał.

 

Mina kierowcy z renault bezcenna (organizował przetarg na kupno tej renówki i na słowa po co mu pojedyncze koła i opony w kostkę twierdził, że wjedzie tam gdzie inni nie wjadą)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz22 napisał:

IMG_20220420_133953755_HDR.thumb.jpg.b7b9bf2538b5adc5e245904dcf748906.jpg

 

Czym to umyć, żeby zeszło? Dimer i inne siuwaksy do felg nie dają rady. Co trza mieć w głowie żeby zapuścić tak felgi :facepalm:

IMG_20220420_063431558_HDR.thumb.jpg.4de88d903f9e6250487d73b4dcffcff0.jpg

Obawiam się, że przydałoby się zrobić polerkę.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kiwi 4ester napisał:

Obawiam się, że przydałoby się zrobić polerkę.

Kurła ja się nie nadaje do polerowań:upside-down-face_1f643-small:

4 godziny temu, niebieskiultras napisał:

Za tą cene dziadostwa raczej nie sprzedają.

 

Z takim stwierdzeniem to bym nie szalał:lol:

Chyba wszystko zależy od tego jak się trafi, też można wpaść na pechowy egzemplarz. 

U mnie w robocie przeszli ze Scani ( bo ujowe mosty ponoć były) na Volvo, później na mercedesa i teraz znowu scanioo:evil2:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mateusz22 napisał:

Chyba wszystko zależy od tego jak się trafi, też można wpaść na pechowy egzemplarz. 

Coś w tym jest.

Podwozie bylo tylko 3 razy na usunięciu awarii w ASO . Za to zabudowa już z 10 razy cos naprawiają lub poprawiają.

 

 

Jak z trzymaniem ciśnienia w pneumatyce ? W manie po 3 dniach postoju mam ubytek około 4-5atm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Jak z trzymaniem ciśnienia w pneumatyce ? W manie po 3 dniach postoju mam ubytek około 4-5atm

 

Chyba nie ma auta co by trzymało powietrze w układzie np przez tydzień, chyba że się myle? Dzisiaj w zaldowanym aucie po całej nocy miałem 9barów.

Zresztą dużo zależy też od RMC czy to auta czy zestawu, od szczelności połączeń przewodów i zaworów, ogólnie od kondycji układu. 

Pamiętam że kiedyś jak OSP w naszej wsi miało stara i magirusa to był kierowcą który odpalał te auta rano i wieczor codziennie. Później tam jakiś wymyślny kompresor zainstalowali co to dobijał powietrza sam, ale długo ponoć nie wytrzymał jak chłopakom się zapomniało go odłączyć do akcji i wywlekli go z garażu za magirusem :lol:

Ja dziś miałem zebranie na budowie które musiało stwierdzić czy mogę tam do nich wycofać nie łamiąc konwencji genewskich przypadkiem :biglol:

Nie znoszę behapowców teoretyków,a było ich aż dwóch :facepalm:

Screenshot_20220421-100727.thumb.png.5935e5bc34443cb1253549394b2fab32.png

 

Koniec końców, wjechanie i nic nie urwane, więc gitara. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mateusz22 napisał:

zapomniało go odłączyć do akcji i wywlekli go z garażu za magirusem 

Podobnie odwaliłem jak nad ranem jak zaspany nie odpiąłem kompresora i wyjechał za mną na drogę. :biglol: Kompresor przeżył. W manie mam automatyczne rozłączanie po podaniu plusa na rozrusznik.

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Podobnie odwaliłem jak nad ranem jak zaspany nie odpiąłem kompresora i wyjechał za mną na drogę. :biglol: Kompresor przeżył. W manie mam automatyczne rozłączanie po podaniu plusa na rozrusznik.

 

 

Kiedy coś jest automatyczne, nadejdzie taki dzień, przyjdzie taka chwila że się zjebie:biglol:

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wracamy do podstaw ;)

Scanio jest z 2008r i ma przejechane tylko 245kkm, a dlatemu, że nikt nie chciał jeździć manualem, eno szef:rolleyes:

IMG_20220430_074522427.thumb.jpg.6b6ca26808178b38bf858a773e69c989.jpg

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...