Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Wycinanie cieni to trzeba mieć cierpliwość, żeby było ładnie, ale efekt jest ekstra :yahoo:

IMG_20240620_154111_edit_605091401378494.thumb.jpg.d278decb7867f3931525e3db65191dbf.jpg

 

IMG_20240620_121541.thumb.jpg.8867c62cc3829d01887d1cd34026917a.jpg

Nie będziesz się bał tego używać? 

Żeby nie zniszczyć/uszkodzić/pobrudzić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciek Niemy napisał(a):

Zapomniałeś o czymś:biglol:...
image.thumb.png.dab91f9a44b23ed5b712816504989c94.png

A bo zamiast wycinać gdzieś obok dziurkę to już mam gotową, żeby wsadzi... Eee głupi argument :biglol:

Zazdrościsz I dlatego się czepiasz :biglol:

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Nie, dlaczego? :D 

No bo to jest po prostu ładne i mnie by było szkoda :D

Generalnie to mnie po prostu megazazdro zżera 

Edytowane przez Zajonc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam garaże w szeregowcu, garaże są moje, wjazd od czoła budunku itd. Czy ja potrzebuje jakiś specjalnych zezwoleń aby wyciąć posadzkę i zrobić sobie kanał?

Nie zakładam opcji że zamknę bramę i po cichu w tajemnicy będę kopał :) podobno są nawet jakieś "gotowce"

 

https://liderszamba.pl/produkt/kanal-samochodowy-450x120x170/

 

co o tym sądzicie? dodatkowo mały naziemny podnośnik hydrauliczny i garaż byłby idealny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AdaSch napisał(a):

Hej, mam garaże w szeregowcu, garaże są moje, wjazd od czoła budunku itd. Czy ja potrzebuje jakiś specjalnych zezwoleń aby wyciąć posadzkę i zrobić sobie kanał?

Nie zakładam opcji że zamknę bramę i po cichu w tajemnicy będę kopał :) podobno są nawet jakieś "gotowce"

 

https://liderszamba.pl/produkt/kanal-samochodowy-450x120x170/

 

co o tym sądzicie? dodatkowo mały naziemny podnośnik hydrauliczny i garaż byłby idealny

 

Nie tak hop siup. Żeby był idealny to jeszcze chłodziarka w garażu była by potrzebna albo i ogrzewanie na chłodniejsze dni i jakaś leżanka. Oczywiście "dalekosiężny" monitoring i... zagłuszanie GSM. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

Nie tak hop siup. Żeby był idealny to jeszcze chłodziarka w garażu była by potrzebna albo i ogrzewanie na chłodniejsze dni i jakaś leżanka. Oczywiście "dalekosiężny" monitoring i... zagłuszanie GSM. ;)

wszystko jest, poza zagłuszarką GSM - ale i o tym pomyślę :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu nie , grzeszenie więcej przyjemności daje niż legalne 
Tak założyłem kimę :) Jak już była, to dopiero sąsiedzi się zorientowali, że jak? Zezwolenia, głosowania itp. Krótka piłka, moja ściana i do widzenia...
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdaSch napisał(a):

Tak założyłem kimę :) Jak już była, to dopiero sąsiedzi się zorientowali, że jak? Zezwolenia, głosowania itp. Krótka piłka, moja ściana i do widzenia...

I nadal się lubicie, przyjaźnicie jak to sąsiedzi, bo przecież nie chodziło o ... "do widzenia" pod pretekstem zainstalowanej klimatyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2024 o 14:28, AdaSch napisał(a):

Hej, mam garaże w szeregowcu, garaże są moje, wjazd od czoła budunku itd. Czy ja potrzebuje jakiś specjalnych zezwoleń aby wyciąć posadzkę i zrobić sobie kanał?

Nie zakładam opcji że zamknę bramę i po cichu w tajemnicy będę kopał :) podobno są nawet jakieś "gotowce"

 

https://liderszamba.pl/produkt/kanal-samochodowy-450x120x170/

 

co o tym sądzicie? dodatkowo mały naziemny podnośnik hydrauliczny i garaż byłby idealny

 

Sprawdz na jakiej glebokosci masz wody gruntowe, kolega zaczal kopac pod kanal i przebil jakis ciek wodny na glebokosci 1,5m i bylo wesolo :biglol:

serio pisze, w mojej gminie nie mozna kopac piwnic bo wody gruntowe nisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.06.2024 o 16:12, AdaSch napisał(a):

Tak założyłem kimę :) Jak już była, to dopiero sąsiedzi się zorientowali, że jak? Zezwolenia, głosowania itp. Krótka piłka, moja ściana i do widzenia...

Jak mieszkałem w bloku to generalnie nawet balkony były częścią wspólną wspólnoty, nie były doliczone do metrażu mieszkań i taka adnotacja była w akcie notarialnym. Była zbiorcza instalacja antenowa (naziemna i satelita), światłowody w mieszkaniach itp. Generalnie miało to plusy bo nikt nie miał anten powystawianych na balkony. Raz jeden próbował, instalator oczywiście z mordą że to pogwałcenie wolności itd. No ale krótko balkon nie należy do mieszkania i tyle. Z drugiej strony co wspólnota może Ci zrobić w takiej sytuacji? Ale na klimatyzacje były wydawane zgody bez żadnego problemu. 

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz na jakiej glebokosci masz wody gruntowe, kolega zaczal kopac pod kanal i przebil jakis ciek wodny na glebokosci 1,5m i bylo wesolo :biglol:
serio pisze, w mojej gminie nie mozna kopac piwnic bo wody gruntowe nisko
Mieszkam bardzo wysoko w Gdańsku, więc raczej się nie spodziewam, Ale słuszna uwaga!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkałem w bloku to generalnie nawet balkony były częścią wspólną wspólnoty, nie były doliczone do metrażu mieszkań i taka adnotacja była w akcie notarialnym. Była zbiorcza instalacja antenowa (naziemna i satelita), światłowody w mieszkaniach itp. Generalnie miało to plusy bo nikt nie miał anten powystawianych na balkony. Raz jeden próbował, instalator oczywiście z mordą że to pogwałcenie wolności itd. No ale krótko balkon nie należy do mieszkania i tyle. Z drugiej strony co wspólnota może Ci zrobić w takiej sytuacji? Ale na klimatyzacje były wydawane zgody bez żadnego problemu. 
Umnie balkon jest mój, klima jest bardzo cicha i używana głównie wtedy, kiedy są "tropikalne upaly" więc nikomu nie przeszkadza :)
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy mamy parę modeli, co akurat komuś wpadło w ręce to zamówili. U Siebie mam DCL31DR. Generalnie sprawdza. Oprócz tego w pracy mamy KEW 2046R. Ale to wyższa półka cenowa niż podał kolega wyżej. Tylko nie każdy miernik mierzy prąd stały cęgami @Kiwi 4ester weź to pod uwagę i jeśli chcesz kupić to dobrze sprawdź. Widzisz podany wyżej UT201+ nie mierzy prądu stałego, natomiast UT203/204 już tak. 

Edytowane przez ewemarkam
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ewemarkam napisał(a):

W pracy mamy parę modeli, co akurat komuś wpadło w ręce to zamówili. U Siebie mam DCL31DR. Generalnie sprawdza. Oprócz tego w pracy mamy KEW 2046R. Ale to wyższa półka cenowa niż podał kolega wyżej. Tylko nie każdy miernik mierzy prąd stały cęgami @Kiwi 4ester weź to pod uwagę i jeśli chcesz kupić to dobrze sprawdź. Widzisz podany wyżej UT201+ nie mierzy prądu stałego, natomiast UT203/204 już tak. 

No to o to właśnie chodzi i pewnie pójdę w 204+. Dzięki :hi:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...