Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, eurojanek napisał:

Prędzej ze stali zrobiłbym prosta robota, tylko trzebaby znaleźć fachowca żeby mi gwint trapezowy wykonał, ale się przejdę do Bisona niedaleko mam spytam czy nie można kupić. Trochę nieforunnie że ta częśc żeliwna jest.

 

Części na pewno mają, kwestia tylko teraz dobrego zagadania aby Ci sprzedali to co potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, bikeman1 napisał:

 

Faajny:) na sypana kawę czy tylko kapsuły? 

 

Jest specjalne sitko i łyżka do kawy sypanej (zwykła mielona) i można też robić kawę w saszetkach coś takiego (drugi adapter) https://allegro.pl/oferta/kawa-w-saszetkach-tchibo-caffe-crema-pads-100-szt-9888501739?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_supermarket_produkty_spożywcze_supermarket_grocery&ev_adgr=Produkty+spożywcze&gclid=CjwKCAjwq7aGBhADEiwA6uGZp3OZSlbamyqMyc-eVKzCraA_Let-683wAP80pUG_OZ1iWaxVsDYwMRoC9-0QAvD_BwE

 

Z tego co widziałem nie jest na kapsułki.

 

Ponoć kawę robi w 6 minut a akumulator 4Ah wystarczy na 4 kawy.

 

https://www.lidl.pl/p/warsztat/akumulatorowy-ekspres-do-kawy-20-v/p153773

 

Jestem na działce wieczorkiem prześlę więcej zdjęć.

 

Czasami jeżdżę po różnych fabrykach a przez Covid zewnętrzne firmy nie zawsze mają dostęp do pomieszczeń socjalnych (kuchnia, stołówka) więc może być to dobre rozwiązanie na kawę.

 

 

Edit:

 

Typ 60mm:

 

https://allegro.pl/oferta/kawa-do-senseo-dallmayr-84-pads-saszetki-6791539312?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aqueryandcategory&bi_c=MDlkNzVjZjUtM2RhZC00ZGZkLTg4OGYtNmFhZTExMDM3ZjVmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=1ed2de8b-6c48-44c8-a5d8-70b27a63d135

 

Tych kaw trochę jest

 

https://allegro.pl/kategoria/kawa-kawa-w-saszetkach-254546?string=Kawa w saszetkach&bmatch=e2101-d3794-c3683-sup-1-5-0616

 

 nawet widziałem czekoladę Milka :biglol::

 

https://allegro.pl/oferta/senseo-milka-hot-choco-8-pads-saszetki-czekolada-9144254542

 

 

 

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie omówienie:

 

Ekspres tak był zapakowany:

 

IMG_20210619_203620.thumb.jpg.0b4c0e01648cc55c471505fec50e3e3d.jpg

 

Wszystko ładnie i schludnie:

 

IMG_20210619_203608.thumb.jpg.5d6da0d34f57665d1512d3b8b8ff585c.jpg

 

Do zestawu jest dołączony metalowy kubek z pokrywką, filiżanka zmieści się do ekspresu natomiast kubek (jak na zdjęciu) jest za wysoki (widać roączke do przenoszenia):

 

IMG_20210619_203447.thumb.jpg.6beb3581ac744ad0257978f16ee5a721.jpg

 

Łyżka jest pod klapką (myślałem, że brakuje):

 

IMG_20210619_203459.thumb.jpg.c14aaf5ceabfa1aaa556e7e00e25cd55.jpg

 

Podajnik wody:

 

IMG_20210619_203509.thumb.jpg.a67d8af3e6236bf206d01e2e68c93e01.jpg

 

Podajnik na kawę po lewej z siatką do normalnej mielonej kawy po prawej na saszetki:

 

IMG_20210619_203518.thumb.jpg.1a20a0dadf5bc4f2eb64960fd96b780e.jpg

 

Tak prezentuje się z akumulatorem zalecanym 4Ah (nie ma w zestawie) który przeciąża ekspres przy przenoszeniu:

 

IMG_20210619_203531.thumb.jpg.1a53e21dd11c3f7b489da596a75e78cc.jpg

 

Tak wygląda bez akumulatora:

 

IMG_20210619_203554.thumb.jpg.cd981414bceff80dfee2575bc166dba7.jpg

 

Mam nadzieję, że spodobało się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zrobię bo Emil zasypia :biglol:. Tylko, że nie mam żadnych saszetek tylko zwykłą kawę. Szkoda, że nie jesteś z mojej okolicy bo bym zrobił degustację Nespresso na kapsułki VS Parkside plus spieniacz Nespresso ;). Jeszcze nie piłem kawy z tego. Przez jakiś czas zastanawiałem się czy w podobnych pieniądzach nie kupić Nespresso plus po rejestracji kapsułki gratis (zależy od promocji) ale jest na 230V i ma moc 1200-1300W gdzie nie jest to realne ze zwykłej instalacji samochodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawę Astra bez kofeiny (nasza regionalna nie przeznaczona do ekspresów) zrobiłem z dwóch takich łyżeczek:

 

IMG_20210620_105940.thumb.jpg.9a37d5f34091d8bdd376c636b1a3533c.jpg

 

Była mocna i wyglądała tak:

 

IMG_20210620_105925.thumb.jpg.b9cd66cdd6bf48dffe75893748b41ef5.jpg

 

Kawa z jednej łyżeczki:

 

IMG_20210620_112538.thumb.jpg.12ea554bcd689e53e16a1172772711d6.jpg

 

Filmik z przyrządzania:

 

 

 

 

Wnioski:

 

W ciągu 10 minut jesteśmy w stanie zrobić kawę. Ekspres jest prosty w zależności ile wlejemy wody to tyle zrobi kawy, jak zabraknie wody to wyłącza się, posiada też zabezpieczenie przed przegrzaniem (informacja z instrukcji). Zrobiłem dwie kawy i z 3 kresek naładowania baterii 4Ah świeciła się jedna. Przy dwóch łyżeczkach lekko pobrudził górne miejsce (przy dyszy) gdzie wkłada się adapter z sitkiem (na zewnątrz wszystko czyste, jest szczelny)natomiast przy jednej łyżeczce nic nie brudzi. Po zrobieniu kawy trzeba chwilkę poczekać albo podstawić filiżankę bo kapie.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, STIFF napisał:

moje antyczne wiertarki - ręczna dziadka, B&D ojca. Obie zbudowały ich domy i obie działają do dziś

 

Taką samą ręczna wiertarkę kiedyś odrestaurowałem. Posiadała dziury które zalałemm cyną, lakiernik specjalnie dorabiał farbę w sprayu bo przekazałem mu próbkę (tylko rączka nie była zardzewiała). Odnowione narzędzie wręczyłem bardzo ważnej dla mnie osobie która zapomniała o jej istnieniu :).

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, STIFF napisał:

moje antyczne wiertarki - ręczna dziadka, B&D ojca. Obie zbudowały ich domy i obie działają do dziś

20210620_161618.thumb.jpg.a0a62088102ef3667874e220ef7f54ca.jpg

Taką jak ta z lewej wyciąłem wszystkie otwory na puszki elektryczne w budowanym domu, zjechałem ją ale udało się w serwisie naprawić i nadal jej używam. Taką z prawej sam naprawiałem, gdy ścinał się bolec w przekładni. Ucinało się kawałek gwoździa i dalej jazda. Z ciekawostek - bawiąc się w elektronikę na początku lat 70tych trzeba było wytrawiać sobie obwody drukowane (rysowane mazakiem Pentel) a po tem wiercić w nich otwory na nóżki elementów. Taką wiertarką jak ta z prawej wierciłem (z ręki) wiertłami o średnicy 1 mm. Do dzisiaj mam te wiertła :) ale ręka już nie jest tak pewna :upside-down-face_1f643-small: .

Edytowane przez Szürkebarát
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2021 o 14:04, Efti napisał:

Na koniec, czego byś nie kupił, po wyjęciu z pudełka od razu wymień olej.

A czemu ?

 

 

Przy okazji

 

Kompresor do podtrzymania ciśnienia w pneumatyce w 2 samochodach ciężarowych. Na odwadniaczu ustawione 7.5 atm i takie ciśnienie ma trzymać. 

 

Obecnie mamy stanleya 24l i włącza się raz na 20 minut. (kompresor został bo do 1 auta wystarczał jednak z czasem wychodzi że jest większe zapotrzebowanie na powietrze) 

 

Czym sie kierować ? Jaki zbiornik brać? Budżet 1-1.5k 

Czy np. Takie metabo 8atm 50l będzie ok ? Czy szukać czegoś z 10atm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulatorowa młotowiertarka Parkside Performance PKHAP 20 Li A1, wiertło Fi 10 (Parkside):

 

 

Pierwsze testy przy budowie trasy kablowej w garażu i jestem pod ogromnym wrażeniem :rolleyes:.

 

 

Edytowane przez llkuba
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, niebieskiultras napisał:

A czemu ?

 

 

Przy okazji

 

Kompresor do podtrzymania ciśnienia w pneumatyce w 2 samochodach ciężarowych. Na odwadniaczu ustawione 7.5 atm i takie ciśnienie ma trzymać. 

 

Obecnie mamy stanleya 24l i włącza się raz na 20 minut. (kompresor został bo do 1 auta wystarczał jednak z czasem wychodzi że jest większe zapotrzebowanie na powietrze) 

 

Czym sie kierować ? Jaki zbiornik brać? Budżet 1-1.5k 

Czy np. Takie metabo 8atm 50l będzie ok ? Czy szukać czegoś z 10atm

Weź  szukaj z 10 bar bo te 8 bar mają  ustawiony minimalny na 5 bar i dopiero wtedy się  załączy  by dopompować. A to dużo  ponizej tego 7,5 bara. A wymiana po zakupie oleju spowodowana tym że  taki kompresor może  od zalania  do sprzedania mieć  nawet 3 lata, czesto jednak rok do dwóch  lat..

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, niebieskiultras napisał:

A czemu ?

 

 

Przy okazji

 

Kompresor do podtrzymania ciśnienia w pneumatyce w 2 samochodach ciężarowych. Na odwadniaczu ustawione 7.5 atm i takie ciśnienie ma trzymać. 

 

Obecnie mamy stanleya 24l i włącza się raz na 20 minut. (kompresor został bo do 1 auta wystarczał jednak z czasem wychodzi że jest większe zapotrzebowanie na powietrze) 

 

Czym sie kierować ? Jaki zbiornik brać? Budżet 1-1.5k 

Czy np. Takie metabo 8atm 50l będzie ok ? Czy szukać czegoś z 10atm

 

Według mnie są inne ważniejsze aspekty po pierwsze po zakupie sprawdzasz czy jest olej, drugą rzeczą którą sprawdzasz to ile co ile motogodzin wymieniasz ten olej jedne kompresory co np: 30h drugie 50h a trzecie 100 (roboczogodzin maszny) itd. Z tego co mi wiadomo pierwszy wymiana oleju jest dużo szybciej niż kolejne (tzw. docieranie itd.) Co do ciśnienie im większe tym więcej jest powietrza ale tego raczej nie muszę tłumaczyć ;). A tak między nami młody ogląda bajkę pt: "Strażak Sam :)". 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piwozniak napisał:

To ja sie pochwale :)

 

WRESZCIE, NAREWSZCIE po dlugim czasie oczekiwania zrobilem sobie warsztacik. Co prawda jeszcze prace trwaja, musze sobie zlew osadzic, na scianach cos pierdyknac na narzedzia itd, ale ogolnie moge cos dzialac super wygodnie :)

 

IMG_0026.thumb.JPG.7c010a43957c56d720b0200ff7dc8ec1.JPG

No i pięknie, urządzaj się :)  Pod jakim kątem będziesz urządzał, stolarka, ślusarka czy ogólnego użytku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ipsx82 napisał:

Weź  szukaj z 10 bar bo te 8 bar mają  ustawiony minimalny na 5 bar i dopiero wtedy się  załączy  by dopompować. A to dużo  ponizej tego 7,5 bara. A wymiana po zakupie oleju spowodowana tym że  taki kompresor może  od zalania  do sprzedania mieć  nawet 3 lata, czesto jednak rok do dwóch  lat..

A zbiornik jaki duży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, llkuba napisał:

 

Ważnym parametrem jest wydatek powietrza oddawanego (w l/min). Pytanie ile potrzebujesz powietrza i na jak długo ? 

Dobijać powietrze w autach - 4 zbiorniki powietrza w Jelczu + zbiorniki w Manie.

Chodzi o stałe ciśnienie. Gdzieś jest ubytek powietrza więc dobijać będzie co jakiś czas. 

 

Obecny kompresor włącza Się jakieś 70 razy w ciągu dnia (3 razy w ciągu dnia) w efekcie odwadniacz jest pełny po 2-3tygodniach.

 

W Manie kabina jest na poduszkach i tam każde wejście czy wyjście z kabiny nawet w garażu powoduje ubytek powietrza przez co komoresor się częściej włącza.

 

Dlatego zastanawiam się czy te 26l wiecej zrobi różnice czy kupować 100l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ipsx82 napisał:

  . A wymiana po zakupie oleju spowodowana tym że  taki kompresor może  od zalania  do sprzedania mieć  nawet 3 lata, czesto jednak rok do dwóch  lat..

Po pierwsze w fabrykach leją produkty mówiąc delikatnie z najniższej półki ;)

A po drugie , chyba ważniejsze , nikt tam nie wnika czy po produkcji nie został jakiś tam syf typu piasek czy opiłek metalu....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...