Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, bikeman1 napisał:

Z drugiej strony to imadło "produkcji" tego gościa to ajebiscie wytrzymałe :o

 

Oglądałem test tzn. katowanie imadeł i w niektórych przypadkach najsłabsza była śruba (szpilka). Przy takich maszynach budowa imadła jest ogromną przyjemnością .

 

Do garażu kupiłem zwykłe z Lidla i jak na moje potrzeby wystarczy. Na działce mam duże stare ;).

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, llkuba napisał:

 

Kurcze nie wiem jakie mam, ale na pewno ma więcej lat niż ja

 

Dobre są też niemieckie imadła, ale też jakie sprzed 40lat minimum

 

Ja porównywałem kiedyś mojego "współczesnego" Bisona do "starego" i niewiele się konstrukcyjnie różni, ciekawe czy jakość materiałów jest taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bikeman1 napisał:

 

Dobre są też niemieckie imadła, ale też jakie sprzed 40lat minimum

 

Ja porównywałem kiedyś mojego "współczesnego" Bisona do "starego" i niewiele się konstrukcyjnie różni, ciekawe czy jakość materiałów jest taka sama

 

Kiedyś jak projektowali narzędzia, maszyny to wszystko było liczone z dużym zapasem a dzisiaj to jest optymalizacja dana część ma wytrzymać maksymalne kilka lat. Producent chce jak najmniej zużyć materiału żeby ponieść jak najniższe koszty i przy okazji po kilku latach zarobić na serwisie. Czasami mam okazję oglądać różne maszyny i rozmawiam z ludźmi którzy je uruchamiają więc kiedyś to było koło zębate dzisiaj to kółeczko oczywiście też zębate.

 

Nie wiem jak to jest w przypadku Bisona ale wiem, że jest odlew i odlew.

 

Lubię stare maszyny i narzędzia. Zwracam uwagę na starą szlifierkę stołową, tokarkę, frezarkę itd. Na niektórych widać kilka warstw farby ale to co najważniejsze większość z nich jest jeszcze sprawna.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blixten napisał:

@llkuba w którym miejscu jest łączenie ? 

 

 

Zaznaczone na pomarańczowo:

 

IMG_20210124_154428.thumb.jpg.f14ae91d22d5bc59ad6f66ced847e0ae.jpg

 

 

IMG_20210124_154518.thumb.jpg.7ecfe2ca51c306cff2cb3cd4362d2849.jpg

 

A wygląda to tak:

 

IMG_20210124_155548.thumb.jpg.a73cc3ad7c54bd8fe1f14fc13f0f00a6.jpg

 

I za to jest mocowane:

 

IMG_20210124_160105.thumb.jpg.3d12600315add0cf51b2280342d91ffc.jpg

 

Fajny zestaw bo zmieści się do Imprezy po złożeniu tylnych siedzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 13:30, llkuba napisał:

 

Odpukać jeszcze nic nie popsułem z Parkside. Z tego co wiem firma daje minimum 3 lata gwarancji na urządzenia. Jak nie poszedł dym albo nie słyszałeś zgrzytów to może być włącznik za kilka złotych albo tylko wymiana szczotek. Nie wiem jaki to odkurzacz i ile zapłaciłeś i ile wyniesie naprawa z przesyłką. Do sprzątania samochodu mam Karchera WD3 za 260zł plus worki za 40 zł więc czasem gra nie warta świeczki. Chyba, że znajdziesz taki jak masz i wytrzyma kilka lat (minimum 3) i w zapasie zostanie rura itd.

Cały czar Parkside-ów prysł. Naprawiają, ale trzeba odesłać do DE za swoje, diagnozują, po zgodzie naprawiają i odsyłają na koszt posiadacza. Nietrudno policzyć, że koszt wyższy niż nowy odkurzacz. Sam wyłącznik nie do kupienia, chyba żeby kupić z OLX odkurzacz z np. zepsutym silnikiem na części. To samo szczotki, chyba że ktoś przypadkiem wie jakie są zamienniki. 3-letnia gwarancja była cudem kilka lat wstecz, aktualnie z moich ostatnich zakupów: Einhell 24 m-ce + 12 przedłużenie gwarancji online, AEG to samo, Celma 36 m-cy w standardzie, wszystkie serwisy w PL. Nawet nonejmowy polski odkurzacz 36 m-cy i serwis pogwarancyjny w Środzie. Plus typowa korporacyjna durnota - złamało się dłuto od młota. Jakoś wydłubałem, z ciekawości, bez wielkich nadziei zapytałem przez infolinię czy jest na gwarancji. Zdziwienie - podobno tak. Zaniosłem do sklepu, paragon w dłoni, szefowa nie przyjęła, bo jak ona ma wiedzieć co i skąd to jest. Zupełnie jakby cała Polska chodziła do Lidla wymieniać pęknięte dłuta z Casto czy Leroya. Muszę przynieść całą pięciokilową walizkę, zawiozą ją do DE, włożą nowe dłuto i odeślą kurierem. Za darmo, tylko jakieś 15 kilogramów emisji gazów:twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, gourmet napisał:

Cały czar Parkside-ów prysł. Naprawiają, ale trzeba odesłać do DE za swoje, diagnozują, po zgodzie naprawiają i odsyłają na koszt posiadacza. Nietrudno policzyć, że koszt wyższy niż nowy odkurzacz. Sam wyłącznik nie do kupienia, chyba żeby kupić z OLX odkurzacz z np. zepsutym silnikiem na części. To samo szczotki, chyba że ktoś przypadkiem wie jakie są zamienniki. 3-letnia gwarancja była cudem kilka lat wstecz, aktualnie z moich ostatnich zakupów: Einhell 24 m-ce + 12 przedłużenie gwarancji online, AEG to samo, Celma 36 m-cy w standardzie, wszystkie serwisy w PL. Nawet nonejmowy polski odkurzacz 36 m-cy i serwis pogwarancyjny w Środzie. Plus typowa korporacyjna durnota - złamało się dłuto od młota. Jakoś wydłubałem, z ciekawości, bez wielkich nadziei zapytałem przez infolinię czy jest na gwarancji. Zdziwienie - podobno tak. Zaniosłem do sklepu, paragon w dłoni, szefowa nie przyjęła, bo jak ona ma wiedzieć co i skąd to jest. Zupełnie jakby cała Polska chodziła do Lidla wymieniać pęknięte dłuta z Casto czy Leroya. Muszę przynieść całą pięciokilową walizkę, zawiozą ją do DE, włożą nowe dłuto i odeślą kurierem. Za darmo, tylko jakieś 15 kilogramów emisji gazów:twisted:.

 

Na opakowaniu od odkurzacza masz gwarancję jeżeli pisze 3 lata to wysyłasz do producenta (o ile jest gwarancją). W instrukcji obsługi jest numer telefonu. Ewentualnie można poszukać włącznika w sklepie elektronicznym czy nawet zastosować większy. W sprawie dłuta lepiej dzwonić na infolinię niż rozmawiać z Panią sklepową ;). Nie ma co ukrywać dobre dłuto potrafi kosztować połowę ceny co wiertarka a takie pro przewyższy jej cenę. 

 

Dla mnie wymiana szczotek (dobranie przy użyciu pilnika) czy wymiana włącznika (nawet na większy, inny) nie jest problemem. Może włącznik wystarczy rozebrać i wyczyścić. Niestety takie pierdoły wkurzają a sprzęt jest tani.

 

Spróbuj tutaj o ile odkurzacz jest produkowany przez kompernass  https://www.kompernass.com/pl/

 

Z Parkside mam odkurzacz na baterie 20V i śmiga. Jak nie chcesz naprawiać starego to polecam Karcher WD3. Tam pewnie włącznik itd będzie dostępne ale pewnie nie będzie tanio. Karcher ma drogie akcesoria.

 

@gourmet tak działa serwis :

 

 

 

Chyba, że coś od nowego roku zmieniło się.

 

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo wytrych - gwarancja. Faktem pozostaje, że jakakolwiek awaria po jej upływie = sprzęt do elektrośmieci, z wyżej wymienionych powodów. W obecnych realiach nic nowego, tylko jak ma się do wizerunku pro-eko Lidla sprzedającego wczorajszy chleb i jeszczezjadliwe warzywa z dyskontem, bo kupuję nie marnuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2021 o 19:54, bikeman1 napisał:

Czy któryś z kolegów, miał styczność z szafami z firmy JAN NOWAK? 

 

https://jannowak.com/szafy-do-warsztatu

 

Szafy są bardzo przystępne cenowo i zastanawia mnie jakość wykonania oraz stabilność?

Szafy są ogólnie do złożenia i że montaż jest banalny

 

 

 

Wyposażam warsztat i chcę kupić parę różnych szaf. Ogólnie szafy które są sprzedawane w formie złożonej, są zgrzewane, są o 2x droższe

 

 

 

No i szafy kupione, złożone i cieszą oko:) 

Obawiałem się jakości z racji na przystępne ceny, ale całkowicie nie potrzebnie. Szafy są po prostu zarąbiste. Stabilne, proste, bardzo estetycznie wykonane, ładnie pomalowane proszkowo, dopieszczone. Nawet na kołeczkach, które służą jako os obrotu drzwi, są mini silikonowe uszczeleczki aby cicho chodziło, szok. 

Polecam

 

Od siebie do szaf, na półki kupiłem rolkę gumy ryflowanej Stomil, 3mm i docialem na półki, co by młotek nie stuklal jak go będę tam odkładał :D

 

 

20210123_215939.jpg

 

20210123_215946.jpg

 

20210123_220018.jpg

 

20210124_213222.jpg

 

20210124_213320.jpg

 

 

Edytowane przez bikeman1
  • Super! 6
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...