Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, SubaruLPG napisał:

Klucze udarowy 1/2 do odkręcania czy zakrętarka ma udar "młotkowy" i jest to zupełnie inny udar niż udar w wiertarkach...

PASSK 20-Li A1 popatrz sobie na to urządzenie, jak masz możliwość wypożycz od znajomego i zobacz czy przy zmianie kół nie jest pomocny.

 

 

Teoretycznie do zmiany kół powinno używać się klucza dynamometryczny a tak szczerze to nie mam miejsca na kolejne narzędzie :biglol: ale jak zobaczę to i tak kupię :biglol:.

 

Dzisiaj testowałem Parkside Performance i jest ogień trzeba uważać bo potrafi ukręcić blachowkręty Hiltii na nasadkę 8 mm i samą nasadkę ze sklepu spożywczego :biglol:.  Według mnie ma jeden minus do którego trzeba się przyzwyczaić który  jest taki, że na niskich obrotach pracy silnika gdy jest duży opór potrafi wyłączy się wtedy trzeba puścić przycisk i ponownie nadusić. Według mnie zabezpieczeni wkrętarki włącza się zbyt szybko. Ale jest też plus nie spalimy urządzenia. Na wysokich obrotach jest głośna i słychać, że jest duży potencjał. Szczerze to jestem bardzo zaskoczony wkrętarkami Parkside. Męczyłem kilkanaście minut D4 przy wkręcaniu wkrętów  samowiercących i nawet nie zagotowała się. Minusem D4 jest to, że ma dużo niższe obroty w porównaniu do Performance ale ta wkrętarka była dostępna za 179 zł a w promocji z ładowarką i aku za 139 zł i do użytku domowego jest wystarczająca. Perofomance w porównaniu do D4 szybciej rozładowuje akumulator ale coś za coś.

 

Nie wiem skąd Lidl bierze te ceny bo jakoś i wykonanie przewyższa zielonego Boscha ( dlatego z niego zrezygnowałem ale to opiszę kiedy indzie pewnie jesienią albo zimą ) a gwarancja na zieloną serię Parkside jest 3 lata, Performance 5 lat mało tego cena akumulatorów Li-ION jest śmieszna więc gdzie jest haczyk ? Sprzedaż po kosztach czy dokładają do interesu licząc, że ktoś zrobi się zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusem parksida jest że znów byłem w Lidlu i system się powiększył. mamy nawet weltykulator akumulatorowy z tego systemu.

szamot że hm??? z tymi przedłużkami nie zaczaiłem...

Podam jeden przykład dlaczego według mnie pod żadnym pozorem nie powinniśmy używać tylko i wyłącznie udaru do dokręcania kół.

Aby komuś to dobitnie uświadomić, proponuję zabrać udać się do sklepu z narzędziami i kupić nakrętki samohamowne potem dokręcić sobie mocno kluczem elektrycznym czy pneumatycznym taką nakrętkę. Gwarantuje że moment dokręcenia nakrętki będzie znacznie mniejszy niż zadany.. W przypadku wyciągnięcia się gwintu szpilki/nakrętki może zaistnieć podobna sytuacja klucz który przy zadanym momencie  powinien dokręcić połączenie z momentem 130Nitów zrobi to na poziomie np 90 nitów....  Sam popełniłem taki błąd. Niestety szpilki nakrętki kół samochodów bywają przeciągnięte dlatego sprawdźmy ręcznie moment dokręcenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, SubaruLPG napisał:

szamot że hm??? z tymi przedłużkami nie zaczaiłem...

więc tłumaczę :D

Są przedłużki  o specyficznych właściwościach (specjalny stop - tajemnica zawodowa) które po uzyskaniu pewnej określonej siły zaczynają sprężynować 

To powoduje że przy użyciu klucza udarowego nie ma możliwości dokręcenia z większą siłą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, z zamiłowania przeglądam katalogi narzędzi ręcznych np Hazeta (niestety z tej firmy mam tylko jeden klucz płaski i trykotkę) i tam na takie cudo nie natrafiłem:huh: 

Co z problemem który opisałem powyżej? taka nasadka również nie zapewni rzeczywistego momentu dokręcenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, SubaruLPG napisał:

na takie cudo nie natrafiłem

to proszę

https://www.kingtony.com.pl/przedluzka_udarowa_12_195mm_z_ogranicznikiem_momentu_120nm_z_kulka_19281.html

26 minut temu, SubaruLPG napisał:

Co z problemem który opisałem powyżej?

Z tego co rozumiem oczekujesz że kluczem udarowym chcesz dokładnie dokręcić określoną siłą ?

Nie znam takich kluczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, szamot napisał:

 

Z tego co rozumiem oczekujesz że kluczem udarowym chcesz dokładnie dokręcić określoną siłą ?

Nie znam takich kluczy

 

Parkside PASSK 20-Li A1 (akumulatorowy klucz udarowy) teoretycznie ma coś takiego ale w praktycy to nie działa. 

 

55 minut temu, SubaruLPG napisał:

Hazeta

 

:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szamot napisał:

A już miałem pisać że stary brzydki i wypadałoby kupić jakąś nową - oferta już gotowa....a tu się ludziom podoba...:rolleyes:

 

Starczy mi to co mam ;). Jak będę coś potrzebował to dam znać.

 

52 minuty temu, Orear napisał:

Po prawej stronie lodówka na browary? :D 

 

Lodówka turystyczna będzie za Hazetą tak żeby moja Kobieta nie widziała ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeśta podnieśli  mi poprzeczkę,  wielkie dzięki :wacko:

Po zakonczeniu malowania domu będę  musiał  zrobić  porządek  w garażu :biglol:

 

Dotarły wiertła  do złamanych  gwintowników  i jestem zaszokowany  bo chudsze i niższe  niż  wykałaczki (dla porownania moneta) a to najmniejsze jest najtansze a kosztowało  coś  około  70 zł :blink:

20200730_165234.jpg

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, llkuba napisał:

 

Chyba za masywna dla mnie i za mało obrotów. Myślę teraz nad młotowiertarką Metabo Link, jest mega fajna, dobra moc, mocny udar i jest dwubiegowa, drugi bieg do 2.100obr, a to by mi się przydało do wiercenia koronkami diamentowymi w betonie. Najpierw w płytce wolno, na mokro, a później w betonie opór, a te 900obr to trochę mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bikeman1 napisał:

 

Chyba za masywna dla mnie i za mało obrotów. Myślę teraz nad młotowiertarką Metabo Link, jest mega fajna, dobra moc, mocny udar i jest dwubiegowa, drugi bieg do 2.100obr, a to by mi się przydało do wiercenia koronkami diamentowymi w betonie. Najpierw w płytce wolno, na mokro, a później w betonie opór, a te 900obr to trochę mało :)

 

Hilti TE 50 tylko 550 obrotów na minutę.

Energia pojedyńczego udaru 5,2J ;).

Przy wierceniu w betonie zaleca się niskie obroty.

 

Screenshot_2020-07-30-18-07-27.thumb.png.68359a28687290f2b95796414e012afd.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...