Skocz do zawartości

Błedny pomiar przejechanych km


Emil 95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.:)

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem subaru Forester XT z 2003r.

 

Chciałem przedstawić mój problem z wskazaniem przejechanych Km.

Różni się o jakieś 20%. Przykładowo jeśli przejade 80 km na liczniku mam 100 przejechanych km.

 

Chciałbym się dowiedzieć w czym jest problem i  jak to najprosciej naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg będzie prawidłowy, bo każdy kierowca to może bardzo łatwo sprawdzić, porównać z kolegą itp. Prędkości są z reguły zaniżane (nawet do 10%), żebyśmy się cieszyli z jaką to zawrotną prędkością jedziemy :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duża różnica na problem z oponami. Trzeba by się podpiąć pod sterownik i zobaczyć jaką prędkość odczytuje ECU. Licznik dostaje impulsy z czujnika prędkości. Np jeden impuls to 1/8 obwodu koła (8 impulsów na 1 obrót). Na podstawie ilości impulsów w jakimś tam czasie wyliczana jest prędkość. Bo jeśli wskaz prędkości jest zły to mógł ktoś zdemontować wskazówki i je źle założyć. Ale jeśli droga jest źle naliczana to już gdzieś indziej leży problem. Proponuje na początek j/w napisałem, podłączyć się pod ECU i sprawdzić prędkość.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Emil 95 napisał:

Okej dzięki za podpowiedź, czyli rozumiem że mogę podłączyć się przez OBD2 i po zmieniać parametry odczytu.

Postaram się sprawdzić w najblizszym czasie.

Nie do końca

Nic nie zmienisz. Porównaj odczyt prędkości. Rozpędź się do np 100km/h i sprawdź czy odczyt prędkości w programie pokrywa Ci się z tym na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem źle odczytać wczesniejszy pomiar.

Ostatnio pokonałem trasę 750km i miałem jakieś 830km na liczniku

Gps też pokazuję czasami różne prędkosci. Czasami na tempomacie prędkość Gps waha się +- 5km.

Za to zastanawiam się jaki rozmiar opon dobrać żeby pomiar był prawidłowy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jak masz na nalepce na którymś chyba słupku albo w schowku ewentualnie w instrukcji pojazdu. Poza tym Wyżej Ci podali. Albo jeździsz tak i się nie przejmujesz, albo zmień opony na właściwe. Swoją drogą pełno w internecie kalkulatorów zamienników opon, łącznie z tym ile Ci będzie wtedy prędkość przekonywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalne 215 będą jeszcze sporo za małe żeby pokazywać prawidłowo prędkość. Podejrzewam że ktoś kiedyś zmienił odczyt. Dlatego chciałem w prosty sposób go zmienić..

Ale najprosciej będzie założyc nowe koła 225/60 R18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...