Skocz do zawartości

Lusterko z kompasem - OBK 2001


Qubu666-Baja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pytanie konkretne .Czy ktoś podmieniał u siebie zwykłe lusterko na fotochromatyczne z kompasem?  (w sumie obojętnie jaki rocznik,bo zasada montażu ta sama)

Trzeba jakoś się nakombinować,żeby podłączyć te lustro? Może wiązka jest pod podsufitka? osobna wiązka jakaś niby do kompletu była,ale może taka żeby podpiąć do drugiej wiązki w podsufitce.

Fajnie by było mieć porządek w samochodzie,bo... tel. z GPS na jajcach, czy jakieś przeszkadzające "glonojady" na szybie czołowej mnie nie kręcą. Konsola środkowa również w oryginale zostaje- jest nietykalna ,więc jedyne co wykombinowałem to te lustro.

Ps

-fotele grzane już są dołożone

-lusterka grzane dołożone

Czas na lusterko fotochromatyczne i kompas ;)

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki cofania mam zainstalowane... (ktoś wcześniej wstawiał) ,ale koncepcja samochodu jest następująca i hasło przewodnie takie " Przywracamy samochód do stanu oryginalnego" ;)

Czyli wszelakie "radosne twórczości" jak plandeka od żuka na pace, przewiercone listwy paki , przewiercony zderzak, wsadzone czujniki, rozwiercona obudowa kierownicy (jakis włącznik był ,pod odcięcie zapłonu ;P )   To wszystko wyjeżdża z samochodu... czujniki na zderzaku zastąpię listwą-czujnikiem (od wew. strony),żeby kształt zderzaka był nieskalany ;P  Plandeka wyjeżdża, listwy paki muszę znaleźć,lub je odtworzyć ,słowem oryginał i części wg nr katalogowych. Jedyna opcja ulepszenia " w oryginale" , to te lusterko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.12.2019 o 11:56, Qubu666-Baja napisał:

Czujniki cofania mam zainstalowane... (ktoś wcześniej wstawiał) ,ale koncepcja samochodu jest następująca i hasło przewodnie takie " Przywracamy samochód do stanu oryginalnego" ;)

Czyli wszelakie "radosne twórczości" jak plandeka od żuka na pace, przewiercone listwy paki , przewiercony zderzak, wsadzone czujniki, rozwiercona obudowa kierownicy (jakis włącznik był ,pod odcięcie zapłonu ;P )   To wszystko wyjeżdża z samochodu... czujniki na zderzaku zastąpię listwą-czujnikiem (od wew. strony),żeby kształt zderzaka był nieskalany ;P  Plandeka wyjeżdża, listwy paki muszę znaleźć,lub je odtworzyć ,słowem oryginał i części wg nr katalogowych. Jedyna opcja ulepszenia " w oryginale" , to te lusterko

Generalnie... na jakiej zasadzie działa to lusterko? Łączy się jakoś z GPS, ma wbudowany moduł i antenę, czy jak? I pokazuje coś więcej oprócz kierunku świata w jakim jedziemy? A lusterko nie jest też przypadkiem elektrochromatyczne? 
wiem, sporo pytań, chcę się czegoś dowiedzieć, bo ciekawy jestem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie cacko

koleś mówi,że wiązka jest ;)  ,pod "plug & play" .Jak u mnie będzie to się sprawdzi (jeszcze nie rozbierałem podsufitki)

Lustro się sciemnia automatycznie.

Pytałeś jak działa. Nie chcę w błąd wprowadzać,bo nie wiem (jeszcze nie sprawdzałem "co i jak")

Myślę,że to tylko zwykły kopas z garstą elektroniki i wyświetlaczem " wschód, północny wschód, itd"

Ps jak będę miał konkretne info , to się podzielę.

 

Jak dla mnie hit,bo można "wprogramować" pilota od bramy,garażu do tego lusterka ;) Dobre... (nie wiedziałem)

 

 

Poniżej wątek o systemie "Homelink",który jest w tym lusterku  (jak robić karuzelę, to na całego... ,a co... należy mi się ;P )

 

 

Tu kolega z Forum walczył i się udało...

Ok panowie... oprócz tego na jakiej zasadzie działa kompas,to wszystko jasne. (sprawdzę na stronie GENTEX)

Z tego co wiem. Lusterko  jest firmy GENTEX i pakowali je do przeróżnych modeli samochodów. Numer seryjny np H501SAG100 jest więc "dopisany" .

Lustro  jest fotochromatyczne. Są opcje z "Homelink" i bez.  Ogólnie z tego co patrzyłem, to w Polsce jakiś optymista podał radosną cenę 499zł, za używane i niekompletne (brak maskownicy na kabel). Na szczęście jest wolny rynek i może się ktoś ,kiedyś skusi...

Z US z podatkami ,cłem itd cena pół z tego ,co u optymisty. Opcja możliwa, do fajnej zabawy,szczególnie,że tych lusterek w US jest jak marchwi na targu.  Takie ,owakie, tańsze, droższe, kompletne , niekompletne, stare ,nowe. z "Homelinkiem" lub bez

 

Nowe,zdobyte info jest takie, że mało popularny poza US "Homelink" spokojnie  można spiąć z w pełni działającym, nowym sterownikiem za około 130zł

(ale nie jest to technologia NASA, więc u niektórych producentów gadżetów do bram, można sparować "od strzała",bez kombinacji )

 

Kolejne info

"Elektroniczny system kompasowy zawiera obwód czujnika magnetycznego posiadający co najmniej dwa elementy 
czujnikowe do wykrywania prostopadłych elementów wektora pola magnetycznego Ziemi. 
Obwód przetwarzania jest sprzężony z obwodem czujnika w celu filtrowania, przetwarzania i obliczania kursu. 
Obwód przetwarzający może określić, czy w sygnałach wyjściowych odbieranych z tego obwodu czujnika 
magnetycznego jest za dużo szumu w zależności od względnej siły wektora pola magnetycznego Ziemi. 
Obwód czujnika magnetycznego może zawierać trzy elementy wykrywające pole magnetyczne zawarte we 
wspólnym zintegrowanym pakiecie mającym wiele wychodzących z niego przewodów do montażu na płytce drukowanej. 
Elementy pomiarowe nie muszą być prostopadłe do siebie, równoległe lub prostopadłe do płytki drukowanej. 
Elektroniczny system kompasów szczególnie dobrze nadaje się do zastosowania w zespole lusterka wstecznego pojazdu." - 
Tłumaczenie z gugla,więc może lekko być niezrozumiałe,jakby słuchać kogoś mówiącego "na cyku"  . 
Zasada działania kompasu "harcerska" 

Ps zrobię operację " Bieszczady 2020" i znajdę te lusterko...

 


 

 

Edytowane przez Qubu666-Baja
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Homelink to system nadajnik-odbiornik   np pilot do bramy garażowej ---> sterownik do otarcia bramy garażowej , wjazdowej itd itp

No i bajer polega na tym,że programujesz guziki w lusterku (ikony "domek")  np pierwszy "domek" brama wjazdowa, 2 brama garażowa, 3 jak masz fantazję to możesz podpiąć iluminację tj jakieś lampy odpalające się kaskadowo ,kiedy będziesz podjeźdżać długą drogą do garażu (jak na pasie startowym) - to moja fantazja,ale rozwiązań tysiące.

Jak zaprogramujesz te "domki" , to piloty do szuflady, bo lusterko jest twoim pilotem do uruchomiania 3 opcji , wszystko skonsolidowane. Czysto , pięknie i nigdy nie zapomnisz o pilotach (i nie będzie tony plastiku przy kluczach)

Edytowane przez Qubu666-Baja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Qubu666-Baja napisał:

Homelink to system nadajnik-odbiornik   np pilot do bramy garażowej ---> sterownik do otarcia bramy garażowej , wjazdowej itd itp

No i bajer polega na tym,że programujesz guziki w lusterku (ikony "domek")  np pierwszy "domek" brama wjazdowa, 2 brama garażowa, 3 jak masz fantazję to możesz podpiąć iluminację tj jakieś lampy odpalające się kaskadowo ,kiedy będziesz podjeźdżać długą drogą do garażu (jak na pasie startowym) - to moja fantazja,ale rozwiązań tysiące.

Jak zaprogramujesz te "domki" , to piloty do szuflady, bo lusterko jest twoim pilotem do uruchomiania 3 opcji , wszystko skonsolidowane. Czysto , pięknie i nigdy nie zapomnisz o pilotach (i nie będzie tony plastiku przy kluczach)

Czaadd... A skąd pewność, że lusterko będzie współpracować z setkami systemów otwierania bram i garaży? W USA jest jakiś jednolity standard na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie komponenty muszą mieć "Homelink", bramy przesuwne, furty,bramy garażowe,piloty itd.  Gdzieś widziałem sterownik ,nowy z "Homelink" za około 130zł czy coś takiego )oczywiście do kupienia w Polsce, także jak ktoś chce się bawić z tym lusterkiem ,bramami itd to jest to spokojnie osiągalne . Widziałem gdzieś na YT wypowiedź polskiego sprzedawcy i powiedział,że już niektóre firmy (te z wyższej półki) mają  bramy obsługujące wiele systemów (takie combo),dlatego,że dużo ludzi sprowadza samochody z USA i pytają o tego "Homelinka" . Co do standardów USA to nie wiem :/ nie chcę bzdur gadać (musiałbym się wgryźć w temat)

 

Tu link poglądowy

https://allegro.pl/oferta/sterownik-2-kanalowy-homelink-do-napedu-bramy-7657062333

Specyfikacja techniczna

  • zasilanie: 12-24V AC/DC
  • pobór prądu: 10mA (przekaźniki wył.)
  • wyjścia/Wyjście: 24V-1A (przekaźniki NO)
  • częstotliwość: 433.92MHz (modulacja ASK)
  • czas pobudzenia wyjścia/wyjść: 1s

 

 

co chcesz to podpinasz,ale na 3 "domki" no to już wyjdzie 260zł,ale co tam... naciskasz trzeci "domek" i takie numery można robić... iluminacje ,czy inne cuda np ekspres do kawy. Wchodzisz do chałupy a tam kawka już czeka ;D

Edytowane przez Qubu666-Baja
  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja niestety próbowałem z takim dokładnie lusterkiem, sprowadziłem z USA. Wiązki w Foresterze już były, schowane pod schowkami na okulary, bez problemu do połączenia. Problem w tym, ze... nie działa. W wiązce jest prąd. Lusterka martwe. 

Najchętniej to bym dał komuś żeby spróbował naprawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2020 o 23:03, Game napisał:

Te lusterko z kompasem to mówiąc szczerze taki trochę bez sensu gadżet - informuje jedynie o kierunku jazdy bez stopni / odchylenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Trochę racji w tym jest,bo nie jest ,to tak jak napisałeś kompas "w teren" . Na moje potrzeby sam kompas w takiej formie będzie ok(nie jeżdżę po lasach etc.) Bardziej mi chodzi o +- orientację ,że np.jadę na północny zachód.druga sprawa to "fotochrom" ,a trzecia to ta "sterownia" w lusterku,do programowania bram etc. Ps do kolegi "enrice palazzo" . Kupiłeś te lusterko wsteczne i "fotochrom" się nie ściemnia,kiedy trzeba?  Lustro "w używce" kupiłeś?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...