Jump to content

osłona przegubu

marek790
 Share

Recommended Posts

Jak znam życie to kupuje zamienniki JC czyt. starszna faja

:cry:

dobre osłony produkuje firma SPIDAN po ok 35 zl za caly komplet z opaskami i smarem

Zaloz cos lepszego i nie naciagaj oslony (od strony polosi ) do wewnatrz

lecz wrecz przeciwnie ... wysun ja ok 5 mm na zewnatrz .

Mieszek bedzie mniej nacicgniety i nie powinien sie targac przy pelnym skrecie ...

Mark L.A.ale w półośce są miejsca gdzie osadziś osłonę. co z nimi? nie patrzec na to tylko wysunąć o te 5mm?

osłona ma być w tym miejscu, kup dobre osłony i bedziesz miał spokój.

Zapytaj w zaprzyjaźnionym jakims warsztacie czy maja przyrząd do osłon z FORCHA, a jak maja , to napewno maja osłony tejże firmy, nie ma nic na rynku lepszego, jak te osłony, wytrzymuja dwa razy tyle co oryginały, ale musi byc specjalny przyrząd do ich zakładania, dlatego tak napisałem. A najlepiej zadzwoń do przedstawiciela FORCHA, na Twoim rynku i zapytaj go wprost, który warsztat ma zestaw do montazu osłon, pewno bedzie wiedział, przeważnie maja serwisy co robia duzo Renault, bo tam to sie najszybciej zwraca.

carfit - wiesz co mi powiedziano w serwisie subaru? (mam auto z 96r) zdejmiemy osłony pojedziemy do hurtowni i coś wybierzemy. Więc wolę sam sobie je założyć skoro tam taka sama procedura jak i w moim wykonaniu. Z tym, że kilka stówek w kieszeni.

carfit z Forchem ma racje ... dobra rzecz ...

Ciekawe ile to teraz kosztuje ???

Cały zestaw 950 zł :lol:

Za 8 gumek?

Nie no bez jaj :mrgreen: zestaw zawiera, 30 osłon, specjalny przyrząd do zakładania osłon bez ściagania przegubu z półosi, specjalne klucz do naciagania i zaciskania metalowych opasek, smary do przegubów, opaski stalowe, i inne pierdoły.

• 3 months later...

witam

moja oslona przedniego zewnetrzego przegubu podziekowala mi i rozdwoiła sie:((

wiec mam szybkie pytanie jaka jest najlepsza metoda zmiany osłony??

przegub jest rozbieralny czy trzeba przewlekać jakos??

Jak najszybciej mozna to zrobic i czy trzeba cała półoś wykrecac??

Mark L.A.ale w półośce są miejsca gdzie osadziś osłonę. co z nimi? nie patrzec na to tylko wysunąć o te 5mm?

Wygląda to tak,że na półosi jest zagłębienie z wyżłobionym rowkiem a na osłonie przegubu jest taka wypustka która pasuje do tego rowka,jak założysz obejmę to ona dociska tą wypustkę do rowka i nie ma prawa się nic przesuwać - czasami w serwisach i różnych takich mechanik robi na szybko i nie dopasuje dokładnie tej wypustki do rowka i wtedy dostaje się pod obejmę trochę smaru i wszystko lata po bokach.Sprawa jest prosta tylko trzeba się przyłożyć (dziś robiłem to samemu - naprawdę 30min. pracy i po sprawie).

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...