Skocz do zawartości

O ile został obniżony Forester


Bartosz Wiśniewski

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem że ktoś mi tutaj napisze że np. o 30 mm czy coś takiego. Dostałem propozycje kupienia amortyzatorów wraz ze sprężynami które pójdą -55 mm, ale nie wiem czy to dużo czy mało. Pisałem z kimś na FB to mi napisał że to bardzo dużo.. Stąd to pytanie. Ale jak widzę takie komentarze jak pana AYU to zastanawiam się czy nie zamknąć tematu i nie pytać się na FB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bartosz Wiśniewski napisał:

Myślałem że ktoś mi tutaj napisze że np. o 30 mm czy coś takiego. Dostałem propozycje kupienia amortyzatorów wraz ze sprężynami które pójdą -55 mm, ale nie wiem czy to dużo czy mało. Pisałem z kimś na FB to mi napisał że to bardzo dużo.. Stąd to pytanie. Ale jak widzę takie komentarze jak pana AYU to zastanawiam się czy nie zamknąć tematu i nie pytać się na FB

Przecież kolega ci napisał gdzie możesz poszukać inspiracji.

Na oko nikt ci nie powie ile zostało obniżone, bo nie wiadomo jaka felga i jaki profil opony na tej feldze. Cyfrowej miarki nikt nie ma w oczach i na podstawie zdjęcia nie określi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, to idź na logikę....... zmierz ile masz teraz odstępu od opony do rantu nadkola i odejmij sobie tyle ile uważasz za "odpowiednie" obniżenie budy i tyle na "minus" sobie szukaj sprężyn czy amorów w odniesieniu do serii.

A moim zdaniem 1) nie jest seryjna bo wygląda na podniesione ze 2cm (lub jest wsadzona mniejsza guma lub całe koło) Oczywiście mogę się mylić ale na oko seria tak nie wygląda.

Edytowane przez klev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzysz teraz - masz odstęp opony powiedzmy 5,5cm. Chciałbyś mieć odstęp opony od nadkola tak z 2cm (lub jak sobie tam chcesz, to tylko przykład) więc 5,5 - 3,5 = 2cm ---> więc szukasz sprężyn lub amorów ze sprężynami na -3,5cm

 

BRAWO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartosz Wiśniewski napisał:

Zrobię chyba tak że pojadę do OEM serwis i oni mi pomogą. 

I zamówią za Ciebie oczywiście OEM zestaw do Forka STI, za worek pieniędzy.

Człowieku, pewnie chciałbyś aby ktoś Ci podesłał link do zestawu obniżającego Forka?

Zero własnego zaangażowania. Zerknij do działu "Jadę nielegala" i poszukaj.

Poza tym @klev chyba prostszego sposobu nie mógł już podać.

Pamiętaj nigdy nie będzie za nisko. Kiedyś miałem VW polo obniżone 100mm z przodu i 80mm z tyłu. Do tego 13" szerokie na 7 cali i opona 165/55.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz Wiśniewski, zanim założysz wątek, poświęć chwilę czasu na znalezienie odpowiedzi na The Forum. Ten temat był wielokrotnie poruszany, a jeżeli chcesz o coś zapytać, zadaj swoje pytanie w wątku już istniejącym. Zakładanie nowych wątków za każdym razem tworzy bałagan i utrudnia wyszukanie odpowiedzi.

Pozdrawiam 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Aga zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...