Skocz do zawartości

Kryspinów - potrzebne informacje


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wspólnie z kumplami Vitarowcami pomyśleliśmy o małym wypadzie gdzieś w lekki teren. Coś obiło nam się o uszy, że w Kryspinowie jest fajnie i można pośmigać bez stresu. Moje pytanie czy są tam miejsca aby pośmigać Forkiem. Zależy mi aby zbytnio nie ryzykować uszkodzeniami. Dodam też, że jakoś wybitnie doświadczony w terenie nie jestem. Jeździłem trochę w bieszczadach po szutrówkach i leśnych duktach, niekiedy grząskich ale nie napotkałem specjalnych problemów. Porady co do samego użytkowania w terenie Forka również mile widziane. Jeżeli Kryspinów za trudny na początek to gdzie można legalnie i śmiało pośmigać, z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wspólnie z kumplami Vitarowcami pomyśleliśmy o małym wypadzie gdzieś w lekki teren. Coś obiło nam się o uszy, że w Kryspinowie jest fajnie i można pośmigać bez stresu. Moje pytanie czy są tam miejsca aby pośmigać Forkiem. Zależy mi aby zbytnio nie ryzykować uszkodzeniami. Dodam też, że jakoś wybitnie doświadczony w terenie nie jestem. Jeździłem trochę w bieszczadach po szutrówkach i leśnych duktach, niekiedy grząskich ale nie napotkałem specjalnych problemów. Porady co do samego użytkowania w terenie Forka również mile widziane. Jeżeli Kryspinów za trudny na początek to gdzie można legalnie i śmiało pośmigać, z góry dzięki

Nie jeździłem w terenie w okolicach Kryspinowa. Graf tam upalał Imprezą, więc powinien dobrze znać okolicę.

Jeżeli chodzi o jazdę w Forkiem w terenie, to pamiętaj, że Forek ma dość duży zwis z przodu i z tyłu - można przyhaczyć. Używaj też reduktora - mniejsze ryzyko spalenia sprzęgła, jest także przydatny przy zjazdach (lepsze hamowanie silnikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam kiedyś na rajdzie 4x4, na tej trasie to raczej forek polegnie, raz strome zjazdy i podjazdy i głębokie brody, ta trasa jest sztucznie wyznaczana a poza nią to ja tam niespecjalnie widzę jakieś możliwości - ot zwykłe polne drogi po polach - do tego wąsko i dużo krzaków co na lakier źle wpływa - sprawdzone empirycznie właśnie Forkiem, to rozlewisko zaś jest bardzo małe. Żeby tam specjalnie się wybierać??? Raczej słaby pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pustynie bledowska!

 

A wjazd tam legalny ?? Bo to zdaje się poligon jest. Ew. czy da się to jakoś załatwić ??

 

Co do Kryspinowa to uważaj na przejazdy przez wodę (nie wiem jak to teraz tam wygląda, bo dawno tam nie byłem), znajomi wujka ostatnio utopili tam Audi Allroad'a po deskę rozdzielczą :mrgreen: Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Mitsu L200 też poległo (tyle, że nie po deskę ;-) )

 

Wstępnie mnie to zniechęciło... ;)

 

Byłem tam kiedyś na rajdzie 4x4, na tej trasie to raczej forek polegnie, raz strome zjazdy i podjazdy i głębokie brody, ta trasa jest sztucznie wyznaczana a poza nią to ja tam niespecjalnie widzę jakieś możliwości - ot zwykłe polne drogi po polach - do tego wąsko i dużo krzaków co na lakier źle wpływa - sprawdzone empirycznie właśnie Forkiem, to rozlewisko zaś jest bardzo małe. Żeby tam specjalnie się wybierać??? Raczej słaby pomysł.

 

... a ta wypowiedź obrazuje dokładnie to co chciałem. Myślę, że wybierzemy się tam turystycznie Viertarkami aby ocenić warunki i możliwości. Jeżdżenie po drogach polnych to w sumie nic specjalnego żeby wyjazd z Katowic zrobić. Tu też są lasy i myślę, że świetna ich znajomość pozwoliłaby mi na skuteczną ucieczkę przed leśniczym w RAV4. ;)

Dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wjazd tam legalny ??

 

nie wiem :mrgreen: Jesli nie, to rajdowcy terenowi niewiele sobie z tego robia :P Poza tym sam tam bylem i spoko da sie jezdzic ;) Trzeba sie jedynie pospieszyc bo pustynia zarasta :( Wiec najlepiej po drodze jak najwiecej mlodych brzozek przejechac i polamac :twisted: Co najwyzej lesniczy sie przyczepi :P

 

Bo to zdaje się poligon jest

 

hyy? :shock: Powaznie? No to chyba testuja tam pojazdy STEALTH :mrgreen:

 

Ew. czy da się to jakoś załatwić ??

 

Zawsze flaszka pod reka moze sie do czegos przydac 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...