Skocz do zawartości

Czarny STI '06 EU


elcukro

Rekomendowane odpowiedzi

Daaawno temu, w czasach młodości, zakochałem się w Evo. Zaowocowało to nabyciem pięknego czarnego egzemplarza Evo 9, do którego dodałem firmowy pakiet 340KM. Byłem nim kilka razy na Ułężu i w Tychach, jednak nie dane mi było się wjeździć porządnie w to auto, gdyż sytuacja życiowa zmusiła mnie do sprzedaży ewci zaledwie po 7 miesiącach od jej zakupu i wyjechania nią z salonu. Od tamtej pory miałem różne auta, raczej cywilne, ale zawsze chciałem wrócić do tych emocji, które towarzyszyły jeździe czarnulką.

 

Gdy w tym roku nadarzyła się okazja, postanowiłem że przetestuję konkurencję. Do tej pory z STI na żywo miałem kontakt raz, na Ułężu właśnie, w egzemplarzu Wróbla, z którym zrobiliśmy parę kółek. Długo szukałem zdrowego egzemplarza i gdy go znalazłem, decyzja zapadła szybko i stałem się posiadaczem pięknego czarnego STI 06 EU ze ślicznym wnętrzem.

 

56275967_227598848104717_6626773047510564864_o.thumb.jpg.fe07badc00c1c4512af1d0f7c53600e2.jpg

 

IMG_6401.JPG.3c58d9e95a1ac39ec5adfcdc4d6324cf.thumb.jpg.eded216404b7d16845297991c07fc111.jpg

 

Obecne wyposażenie i moc są stockowe, chociaż kilka modyfikacji zostało w nim dokonanych przez poprzedniego właściciela. W trakcie remontu silnika dokonanego w firmie @carfit  w aucie zostało wymienionych kilka elementów na nowe, m.in.:

  • tłoki Mahle kute z pierścieniami
  • uszczelki głowicy Cosworth
  • komplet panewek ACL Racing
  • szpilki ARP
  • pompa oleju 11mm
  • chłodnica wody Mishimoto X-Line
  • przewody hamulcowe w oplocie
  • nowy smok olejowy

 

Poprzedni właściciel dokonał również odnowienia wnętrzna - wszystkie skórzane elementy zostały obszyte na nowo (fotele, boczki, tylna kanapa, kierownica) czarną skórą z czerwoną nitką. 

Auto ma całkowicie seryjne ustawienia, sterownik nie był modyfikowany. Otrzymało również nowe amortyzatory i sprężyny z przodu i z tyłu.

 

Jeździ świetnie, praca silnika jest równa (brak falowania na jałowym biegu) i daje mi mnóstwo frajdy. Co dalej - jeszcze nie wiem. Mam w planach kilka delikatnych zmian, ale chciałbym je dokonać w konsultacji z ludźmi, którzy zajmują się tym na codzień i będą w stanie doradzić najlepsze rozwiązania. Ja na co dzień siedzę częściej przed ekranem komputera niż pod maską auta, więc wszystko planuję zlecić specjalistom.

 

Forum śledzę od pewnego czasu i cieszę się, że mogłem dołączyć do tak fajnej grupy entuzjastów. Do zobaczenia gdzieś na żywo - chętnie się z Wami zobaczę i pogadam może kiedyś na jakimś spocie lub torze! 

 

IMG_2541.thumb.jpg.282422dd3e2d25b2c6c17101e6bd37a6.jpg

 

IMG_2511.thumb.jpg.530808bfc6b3f5feb83c4d1ba806c53e.jpg

 

IMG_2502.thumb.jpg.3cfdeb041f7d54a1ae52458e5f8e4ca1.jpg

  • Super! 6
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojarze auto z wątku sprzedażowego poprzedniego właściciela ;) Gratuluje zakupu!  Uważaj na konsumpcje oleju bo poprzedni właściciel pisał, że potrafi dość sporo łyknąć ;) Żebyś nie zaczął znajomości z Subaru jak część forumowiczów, remontem na dzień dobry :)

Edytowane przez filipk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Mam na tę okazję nawet butelczynę w bagażniku ;) Sprawdzałem po trasie Waw-ŁDZ - był full. Pojeździłem trochę po mieście kilka razy (w sumie jakieś 400km nim zrobiłem) - nadal jest full.

Ale będę obserwował. Z tego co wiem to kwestia tych kutych tłoków - jest tam chyba większa tolerancja zostawiona na rozszerzanie pod wpływem temperatury.

Mam nadzieję że ten remont, który był robiony niecałe 20k temu wystarczy na moje min. 2-3 lata eksploatacji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, filipk93 napisał:

Uważaj na konsumpcje oleju bo poprzedni właściciel pisał, że potrafi dość sporo łyknąć... 

Zależy, ile dla niektórych to jest "sporo" ... 

6 godzin temu, filipk93 napisał:

 Żebyś nie zaczął znajomości z Subaru jak część forumowiczów, remontem na dzień dobry :)

Filip, nie każdy ma takie szczęście jak Ty :biglol: :P;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tommi1 napisał:

Zależy, ile dla niektórych to jest "sporo" ...

Dla mnie to sporo :D 

C802720A-C773-41BC-8632-C5232BCF7422.png

3 godziny temu, Tommi1 napisał:

Filip, nie każdy ma takie szczęście jak Ty :biglol: :P;)

Haha tej nie czepiaj się :D Pochwal sie lepiej jak STI na 19stkach wygląda :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, elcukro napisał:

Forum śledzę od pewnego czasu i cieszę się, że mogłem dołączyć do tak fajnej grupy entuzjastów. Do zobaczenia gdzieś na żywo - chętnie się z Wami zobaczę i pogadam może kiedyś na jakimś spocie lub torze! 

Gratuluję pięknego egzemplarza i zapraszamy na południe Polski latem(jakoś sam koniec lipca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, elcukro napisał:

a co tam będzie?

Zapewne chodzi o:

https://szkolajazdysubaru.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-vii-zlot-subaru-imprez/

 

Niestety zlot koliduje terminowo z RaceDay na Bednarach i z bólem serca pewnie nie dam rady uczestniczyć podobnie jak kilku innych forumowiczów...

 

Ale zapraszamy na najbliższy termin, będzie sporo forumowych aut ;):

https://www.facebook.com/events/575797872920815/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22.04.2019 o 21:26, elcukro napisał:

decyzja zapadła szybko

Nie tak szybko :P ale i tak się cieszę że zostawiłeś mojego na swoim miejscu ;) Będzie mnie cieszył całe kolejne lato :yahoo:

A Tobie gratuluję nabycia fajnego auta, mój serdeczny przyjaciel sie macał na zakupem tego egzemplarza, ale z braku czasu pewnie by nim nie jeździł, a tu spełni swoje zadanie, niech służy!! :)

 

W dniu 23.04.2019 o 22:13, elcukro napisał:

nową robotę zaczynam w maju, moze byc ciezko...

Olej SJSy, dawaj na Ułęż, nawet dizelkiem i pogdać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższa sobota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update zrobionych rzeczy po miesiacu (jak tak dalej pojdzie zostanę wymeldowany z domu):

- opony extreme vr2

- klocki RC5+

- rozporka kielichow staffa

- tylny stab whiteline

- przewody chlodnicy silikonowe mishimoto

- mocowanie chlodnicy mishimoto

- nowe laczniki stabilizatora

- downpipe toyosports 3”

- tlumik Magnex 2,5”

 

rzeczy w drodze:

- hella horns

- nakretki czerwone epman

- bialy aluminiowy korek oleju sti jdm

- sruby do regulacji cambera

 

do zamowienia centerpipe 3” -> 2,5” z vbandem

 

uff...

2E43BA71-D5D4-4AFB-8CDB-8CE6B882FE57.jpeg

 

4640868A-7880-4441-A4E4-82F1253576C8.jpeg

 

276248C0-0919-43F4-B4E8-08D80377AC1E.jpeg

 

2D6D148E-73B6-46C8-B2CE-62B63EA5A26A.jpeg

 

265EA96A-A0DA-427E-9147-D3558A18AD88.jpeg

 

E0FD79A9-FAA5-4BDF-B8F3-E644E15ABC46.jpeg

 

3EBC4C47-57FB-4FB3-AF17-E5AD230FE5BA.jpeg

 

E5F28ABF-33F8-44E9-A1BC-F1D7BC41DFCC.jpeg

 

C2CD2B9E-DEFD-429F-B85E-9CF13CF86D61.jpeg

 

 

tak się prezentuje silnik obecnie:

 

AC780D31-775D-48D8-BDC9-BDF3844F63A1.jpeg

a i czerwone chlapacze (czy jak to zwa - mud flaps) dzisiaj powinny sie tez pojawic

 

no i najwazniejszego zapomnialem - dwie nakretki m10x1,25 do przykrecenia staba do łączników ;)

notka dla siebie - nigdy więcej w życiu nie kupować chlapaczy bez zestawów montażowych. 2,5 godziny spędziłem na kolanach mocując się z nadkolami.

 

Plus tej operacji - do zestawu narzędzi w garażu dołączył gwintownik :)

 

Czerwony i czarny to motyw przewodni, który chcę utrzymać tam, gdzie się da:

 

 

21F3D9DA-2B59-42AA-B0BD-1DDE97DF55C5.jpeg

 

320052AC-2100-4609-9569-CB2AD0E644A6.jpeg

 

D9E11A1A-793C-4CEC-9290-1790758DB6A9.jpeg

 

Edytowane przez elcukro
  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2019 o 21:44, FilipeK napisał:

kojarze auto z wątku sprzedażowego poprzedniego właściciela ;) Gratuluje zakupu!  Uważaj na konsumpcje oleju bo poprzedni właściciel pisał, że potrafi dość sporo łyknąć ;) Żebyś nie zaczął znajomości z Subaru jak część forumowiczów, remontem na dzień dobry :)

 

@FilipeK skoro uważasz, że taka konsumpcja oleju to bardzo dużo polecam sobie kupić 1.2 TSI od VW tam będziesz miał konsumpcje na poziomie 1 litra na 1000 km a z biegiem czasu będzie chlał po 2 litry na 2000 km...... Normalnie krew z oczu jak to czytam..... 

 

 

W dniu 22.04.2019 o 21:44, FilipeK napisał:

kojarze auto z wątku sprzedażowego poprzedniego właściciela ;) Gratuluje zakupu!  Uważaj na konsumpcje oleju bo poprzedni właściciel pisał, że potrafi dość sporo łyknąć ;) Żebyś nie zaczął znajomości z Subaru jak część forumowiczów, remontem na dzień dobry :)

@FilipeK to, że Tobie nie poszło przy Twoim egzemplarzu to wybacz i napiszę jak wyżej kup sobie VW z TSI pod maską nie będziesz miał problemów :) 

 

@elcukro Przepraszam ale już nie mogłem i musiałem to napisać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra świnia chlać musi :D

 

6 minut temu, elcukro napisał:

może zbyt delikatnie jeżdżę :)

Nawyki z dizelka ;)

 

A swoją drogą chlapki zrobiły mega robotę, wygląda świetnie!!!:thumbup:

Ten Magnex to ten co myślę?

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BartoszN napisał:

 

@FilipeK skoro uważasz, że taka konsumpcja oleju to bardzo dużo polecam sobie kupić 1.2 TSI od VW tam będziesz miał konsumpcje na poziomie 1 litra na 1000 km a z biegiem czasu będzie chlał po 2 litry na 2000 km...... Normalnie krew z oczu jak to czytam..... 

 

 

@FilipeK to, że Tobie nie poszło przy Twoim egzemplarzu to wybacz i napiszę jak wyżej kup sobie VW z TSI pod maską nie będziesz miał problemów :) 

 

@elcukro Przepraszam ale już nie mogłem i musiałem to napisać. 

 

Tej przy piątku Cię coś bierze? Czy ja mu napisałem, że kupił trupa i zaraz się motor rozsypie? Ja mam jakoś zakuty motor i mi nie bierze oleju od wymiany do wymiany, więc nie mów, że  1 litr na 1000 km to norma. Chyba, że luźno pasowany do motosportu to ok. Napisałem chłopakowi, żeby zwrócił uwagę bo podejrzewam, że nie jeździł wcześniej autem co łyka litr oleju na tysiąc i jak nie ma nawyku sprawdzania oleju co tankowanie to może się zdziwić.  To była po prostu rada, żeby nie miał zonka jak zobaczy suchy bagnet, a nie hejt na twoje auto. Co mi nie poszło przy moim egzemplarzu? Że motor padł? Napisz jeszcze raz że mam kupić TSI to może mnie przekonasz bo dwa razy w jednym poście to mało. Bez odbioru bo szkoda mi nerwów przy początku weekendu, Salut!

 

 

Edit

Teraz sie cofnąłem do poczatku  i zauważyłem ze tam jest napisane do 500 ml, a nie 1000 ml,  nie wiem skąd mi się ten litr wziął. Mimo wszystko nie pisałem tego w ramach hejtu tylko porady dla przyszłego nabywcy. 

Edytowane przez FilipeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...