Skocz do zawartości

Impreza GH 1.5 bierze olej


Wojtek2008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Piszę do Was ponieważ nie dawno kupiłem swoje pierwsze Subaru, a mianowicie Subaru Impreze GH 1.5 (LPG) z 2008r, od razu po zakupie zrobiłem przegląd z wymianą filtrów, olejów itd. po kilku miesiącach użytkowania zauważyłem, że samochód bierze olej, po 3 tyś km bagnet był suchy, bardzo mnie to zaniepokoiło dlatego zwracam się z pytaniem czy to normalne, czy u kogoś także wystąpił podobny problem, co może być nie tak? Zaobserwowałem że braki na bagnecie pojawiają się szczególnie po dłuższych trasach, już dwukrotnie musiałem dolewać olej po odcinkach 800 km, 600 km. Proszę o pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Wojtek2008 napisał:

Witam!

 

Piszę do Was ponieważ nie dawno kupiłem swoje pierwsze Subaru, a mianowicie Subaru Impreze GH 1.5 (LPG) z 2008r, od razu po zakupie zrobiłem przegląd z wymianą filtrów, olejów itd. po kilku miesiącach użytkowania zauważyłem, że samochód bierze olej, po 3 tyś km bagnet był suchy, bardzo mnie to zaniepokoiło dlatego zwracam się z pytaniem czy to normalne, czy u kogoś także wystąpił podobny problem, co może być nie tak? Zaobserwowałem że braki na bagnecie pojawiają się szczególnie po dłuższych trasach, już dwukrotnie musiałem dolewać olej po odcinkach 800 km, 600 km. Proszę o pomoc! 

Pierścienie / tłoki do wymiany niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wojtek2008 napisał:

Zaobserwowałem że braki na bagnecie pojawiają się szczególnie po dłuższych trasach, już dwukrotnie musiałem dolewać olej po odcinkach 800 km, 600 km.

Jakiś czas temu posiadałem Forestera S-turbo i miałem dokładnie podobne objawy, przy dużych prędkościach na 1000km dolewka ok 0.8l, natomiast gdy jeździłem spokojnie to zużycie było niezauważalne, trzy lata temu sprzedałem auto informując o tym nabywcę i jakoś pół roku temu rozmawialiśmy na temat Forka i byłem zdziwiony że od zakupu nic z tym nie robił, do tej pory tak jeździ ( w sumie większość po mieście ) i nie dolewa oleju.

 

Piszę to na pocieszenie że jakiś czas możesz tak jeździć, ale remont i tak Cię czeka :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...