Skocz do zawartości

Tarcze do STI MY06


chateque

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Czy możecie polecić tarcze i klocki na przód Imprezy STI MY06 do standardowych zacisków Brembo z tego auta? Auto używane raczej do codziennej jazdy. Zaśpiewano mi 6.000 zł w ASO :cry: więc może kupię coś lepszego i przy okazji w lepszej cenie.

 

Z tego co przeszukałem forum to standardowe Brembo wydają się być ok (koszt ok 500 zł sztuka za tarcze). Znalazłem też rekomendację Performance Friction, ale nie wiem czy nie zbyt wyczynowe i nie wiele informacji o nich znalazłem. 

 

Z góry dzięki za podpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze gładkie Brembo.

Klocki Ferodo DS2500 do codziennej jazdy dadzą radę.

Mam osobiście klocki CL5+, są mega dobre, ale głośno piszczą. Miałem Hawk Ceramic i też piszczały. Tyle, że ja jeżdżę okazjonalnie. Przy codziennym użytku ten pisk jest irytujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aktualnie tarcze brembo xtra dziurkowaną koszt około 600 zł sztuka, i do tego klocki Hawk HPS 5.0 koszt kolo 700 chyba. Nie hamuje to jakos rewelacyjnie, ale nie piszczy i na codzień raczej wystarcza :) Miałem HP+ to piszczy jak pociąg towarowy, na co dzień mnie to zmęczyło i zmieniłem na HPS 5.0. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz spoko ofertę od GC8.pl https://allegro.pl/oferta/zestaw-hamulcowy-dba-subaru-impreza-sti-01-17-7680706391

Możesz tez napisać np. do Pizza Brakes albo WRK Brakes, którzy cos Ci dobiorą.

2 godziny temu, chateque napisał:

Zaśpiewano mi 6.000 zł w ASO

Taaa.... Oni ten temat hamulców średnio ogarniają :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MDsuperstar napisał:
4 godziny temu, chateque napisał:

Zaśpiewano mi 6.000 zł w ASO

Taaa.... Oni ten temat hamulców średnio ogarniają :biglol:

Ja rozumiem, że w ASO jest wyższa marża, ale ta cena jest zaporowa... Albo ktoś coś źle policzył. Choć nawet za komplet przód i tył to dużo za dużo. Spokojnie można zmieścić się w 3000zł i to za fajne komponenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MDsuperstar napisał:

Ale to się serio dzieje, sam dostałem podobną propozycję, mam gdzieś nawet wydruk "kosztorysu"

 

Potwierdzam, widziałem faktury z jednego ASO na podobną kwotę do Hawka STi :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2019 o 11:00, Tomasz_555 napisał:

Tarcze gładkie Brembo.

Klocki Ferodo DS2500 do codziennej jazdy dadzą radę.

 

Te klocki podejdą też do wentylowanych BREMBO - 09.7812.2X ?

https://www.bremboparts.com/europe/en/catalogue/disc/09-7812-2X

 

Edytowane przez chateque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki muszą przede wszystkim pasować do zacisku. 

Te tarcze, które podałeś podejdą do STi. Pytanie tylko czy to potrzebne do codziennej jazdy ? Wydaje mi się, że różnicy w hamowaniu specjalnie nie odczujesz, a klocek z reguły szybciej się zużywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobione ok.20 kkm na zwykłych niewierconych i nienacinanych tarczach Brembo. Przed założeniem, oczyściłem dokładnie piasty, tarcze od wewnątrz przesmarowałem smarem ceramicznym, tylko nie nawalone a smar na szmatę i tylko natłuszczenie tarczy od wewnątrz. Jedna, według czujnika zegarowego miała ok. +/- 0,02 mm bicia i została nieruszona, druga miała ok. +/- 0,07 mm i po ponownym wytarciu wnętrza, ale tylko wytarciu tą samą natłuszczoną szmatą i przekręceniu o 180 stopni też usiadła na +/- 0,02 mm. Ostre hamowania, czasami na mokrym i nic się nie dzieje. Przypadkiem nawet ranty miały pomalowane w czarnym kolorze, a więc ładnie pasujące do 61K nadwozia. Jak napisałem wcześniej, za dwie zapłaciłem ok. 900 zł. I mam podejrzenia, że polskiej produkcji !!!. To jak z garbami na asfalcie lub szutrówce. Nigdy się nie wygładzają a zawsze pogłębiają. Dlatego tak istotne jest ich prawidłowe założenie. Czujnik zegarowy to podstawa. Rdzy nie widać, zużycie prawie niewidoczne, bicia brak, czego więcej chcieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 17.04.2019 o 18:16, LeszekQQ napisał:

Jaki byłyby najsensowniejszy zestaw na tył do codziennego auta (STi MY07)? Również najkorzystniejsze będą gładkie tarcze Brembo? Klocki ds2500 czy nie ma sensu?  

do codziennej jazdy wg. mnie to niema sensu . Na tył można dać serie albo Ferodo ds performance. Ja teraz mam u siebie zestaw na przodzie Brembo gładkie i ds2500 i tył tarcza seryjna i klocek Ds perpormance , wcześniej miałem założone na przodzie ds performance i jest dość spora różnica na plus w hamowaniu jednak ds 2500 piszczą i pylą.  ds performance do codziennej jazdy nie są uciążliwe i wystarczą napewno na dłużej jednak coś za coś  gorzej hamują.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...