Skocz do zawartości

Dojazdówka do Imprezy - pytanie co do rozmiaru


GRB

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam wersję bloba US i oryginalna dojazdówka nie wchodzi na 4-ro tłoczek (mam zmienione heble na EU), planuję zakupić taką, która wejdzie, bo ostatnio złapałem gumę i generalnie samochód uziemiony. :(

Na zimę mam opony 205/65/R16 (średnica zewnętrzna 673mm), a na lato 225/45/R17 (średnica zewnętrzna 634mm).

Z tego co patrzyłem to ori dojazdówka (rozstaw 5x100) do WRX'a EU ma 135/70/R16, co daje średnicę 595mm, natomiast od STI (również 5x100) ma 145/80/R17 (średnica 664mm).

Chyba że coś źle liczę.:blink:

 

I tu pytanie - teoretycznie powinienem kupić od WRX'a' ale mam wrażenie że małe to koło. Czy w tym wypadku lepiej kupić od STI, czy zostać przy "serii" WRX?

Wiadomo, że dojazd tylko do wulkanizacji. ;)

No i pytanie czy wejdzie dojazdówka od STI w miejsce ori z wersji US - może ktoś wie, a jak nie to sobie zmierzę w wolnej chwili jaką średnicę ma ta dziura w bagażniku. ;)

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna dojazdówka nawet ori 17" z STI GD nie wchodzi na złote brembo :angry:,  w razie potrzeby trzeba ją założyć na tylne koło a zwykłe na przód i problem rozwiązany .

Oczywiście jeśli posiada się stosowny dystans oszczędza się połowę roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to dla mnie nie problem, bo raczej złotego brembo nie będę zakładał ;)

Bardziej chodziło mi o to która średnica będzie najmniej szkodliwa przy tych rozmiarach kół które mam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica koła dojazdowego powinna być możliwie zbliżona do rozmiaru pozostałych kół czyli jeśli jeździsz na 16" to 16 , jeśli 17 to 17 itd. wtedy w przypadku konieczności jej użycia ew. obciążenie wiskozy w drodze do wulkanizacji będzie możliwie najmniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sam nie wiem. Oryginalna dojazdówka w RC06, samochód kupiony w salonie, wydawała mi się o jakieś 5 cm mniejsza w średnicy. Kupiłem felgę, wrzuciłem zimówkę i problem z głowy. STI kupiłem używanego. Też dojazdówka wydaje mi się dużo za mała. Ale 245 we wnękę nie wchodzi. Może klucz, to "nie szybciej niż, nie dalej niż ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...