Skocz do zawartości

Rdza na karoserii


lutek34

Rekomendowane odpowiedzi

Pany u Was też się pojawia ruda na styku tylnego błotnika ze zderzakiem? Z prawej strony jak się dobrze przyjrzę to chyba tez zaczyna się coś tam dziać, ale jeszcze nie wywinęło strupa tak jak z lewej strony. Ja wiem że trzeba się t ym zająć i będę zrzucał zderzak jak tylko znajdę wolny dzień, ale chodzi mi czy u Was też coś jest nie tak w tych miejscach?

IMG_20190224_162559.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy i obyczaje.  A w sumie to technologia. Jak mialem Mazde z 92 (wtedy 15-letnia) to nie miala grama rdzy, a nowsze modele rdzewialy juz po 2-3 latach tak jak przedstawiles. Wspolczesne Subaru sa jednak gorsze pod tym wzgledem. Ale dzis chyba juz nieweielu producentow cynkuje karoserie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak! mam dokładnie to samo w tym samym miejscu z dwóch stron. akurat dzisiaj wyłapałem w sloncu. Jutro wrzucę zdjęcia. Tribeca 2009.

Dodatkowo mam jeszcze rdzawe purchle na wewnętrznej stronie ramek okien we wszystkich drzwiach.

Gdzie w Warszawie/okolicach można to sensownie zrobić?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie Lutek !!! Ja już wstawkę robiłem z prawej strony, z lewej narazie nic. Ja myślę że zderzak jest spasowany na styk a to powoduje wycieranie się lakieru i rudy atakuje. Dodatkowo w tym rorzku od wewnątrz zbiera się brud a to zatrzymuje wilgoć, więc warunki dla rudego wyśmienite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lutek34 napisał:

 

przeżarło na wylot? 

 

Tak, na wylot !! Wcześniej lakiernik to robił bez sztukowania ale i tak wylazło. Niestety albo stety trzeba było ten trójkącik wyciąć i zrobić reperaturkę. Teraz jest OK, po zimie nic nie wylazło. Także jak to rozdrapiesz to pewnie okaże się że są dziurki na wylot, bo tak jak pisałem rdza gryzie to raczej od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, artu-44 napisał:

U mnie tylko w tym miejscu co u Ciebie Lutek, więcej nigdzie nie ma rudego - widać taka przypadłość tego modelu. Kolega ma B9 z 2006 roku i mówi że rudzielca zero.

No ja też tak myślę, tam jest wszystko na styk w tym rożku, dodatkowo w tych szczelinach gromadzi się woda i brud a dla rudzielca to wymarzone środowisko :yahoo:

Edytowane przez artu-44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kamis napisał:

U mnie niestety też to miejsce... co prawda na razie nie za dużo ale znalazłem gorszego parcha przy przedniej szybie.

33CF459A-F06A-4A17-8CBE-C3B49DDF7B81.jpeg

5A168AB5-E3DB-4F90-AC77-977047C2FB60.jpeg

Przy szybie - czyli dach. Kamyk uderzył i uszkodził lakier. Nie zabezpieczony odprysk zaprawką będzie kwitł niestety !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś korzystając że wolnego czasu, dorwałem się do tych miejsc na styku tylnego zderzaka i błotników. Po zdemontowaniu wszystkiego i wyczyszczeniu rdzy, nie wydaje mi się że przyczyną jest ciasne spasowanie zderzaka a jest to spowodowane tym że syf dostaje się pomiędzy wewnętrzne poszycie błotnika a zewnętrzne i z tego miejsca zaczyna się korozja. Jak zobaczycie na zdjęciach, największe przegnicie jest schowane pod uchwytem trzymający zderzak. ale ten uchwyt w tym miejscu nie styka się z blachą.

Nie wyrobiłem się z wszystkim i na tą chwile mam to wszystko potraktowane R-Stopem i podkładem epoksydowym.

 

 

53524755_2299374660337036_333870038668804096_n.jpg

52715515_382941899153237_1151473117080584192_n.jpg

52774158_628112560982869_7977003915176574976_n.jpg

52793007_359933901263803_1045641820077293568_n.jpg

53435169_807786119581705_4487722232788811776_n.jpg

52774274_277492806494880_7153186865196040192_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm u mnie od nowości garażowany, znam poprzednich dwóch i jedynych właścicieli, ja garażuje prawie zawsze i zero rdzy na około. Tylko bardzo bardzo niewielkie rdzawe ognisko (1cm/0.5 cm) pod tylną wycieraczką, na klapie pod tylnią szybą. 

Pzdr. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może region Polski ma na to wpływ? Jednak klimat nadmorski, górski i rejony Mazur charakteryzuje się dłuższymi zimami i bardziej wilgotnym środowiskiem niż samo centrum, Wielkopolska czy Mazowieckie. W centrum już dawno nie ma śniegu a w górach podejrzewam, ze jeszcze leży. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kamis napisał:

Może region Polski ma na to wpływ? Jednak klimat nadmorski, górski i rejony Mazur charakteryzuje się dłuższymi zimami i bardziej wilgotnym środowiskiem niż samo centrum, Wielkopolska czy Mazowieckie. W centrum już dawno nie ma śniegu a w górach podejrzewam, ze jeszcze leży. 

Dobra odpowiedź kamisa, 

Tak samo jeśli auto jest US i tam użytkowane to też region ma wpływ, z jednej strony palące słońce Florydy (popękane od słońca deski rozdzielacze), w innym regionie intensywne opady śniegu i co za tym idzie zaniedbany lakier a z Las Vegas - pustynia, czyli znowu upały. 

Polska też jest podzielona i pewnie północ, czyli regiony nadmorskie w powietrzu jest więcej wilgoci i bryza morska z solą, Mazury są polskim biegunem zimna a Wrocław i okolice - ciepła...

W górach wiadomo co... :-)

Jeśli auto ma blachę w oryginale, to jeszcze jakoś znosi to wszystko (zimowe solenie dróg lub letnie upały) ...

Edytowane przez ALVAR
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, lutek34 napisał:

Moja do 2010 była w Belgii, do 2016 mazowieckie a teraz Podkarpacie. Blachy w oryginale. I jaki z tego wniosek? Żaden.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

Może było bum, o którym nie wiesz i niestarannie naprawione ...może lekkie zalanie... 

Ciężko doradzić, to tylko gdybanie, wiadomo że teraz i z salonu odbierając auto nie ma się 100% pewności, że jest prosto z taśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ALVAR napisał:

Może było bum, o którym nie wiesz i niestarannie naprawione ...może lekkie zalanie... 

Ciężko doradzić, to tylko gdybanie, wiadomo że teraz i z salonu odbierając auto nie ma się 100% pewności, że jest prosto z taśmy...

Zła diagnoza !! Bo wszystkie beki na to cierpią , kwestia czasu kiedy wylezie rudy w tym miejscu i powie (jak mój 10 cio letni syn) helo mordo !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...