Skocz do zawartości

Ekspres do kawy


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Walczyłem kiedyś ze swoim bo się zacinał, robił połowę kawy, i była kwaśna. Generalnie producenci zalecają do odkamienienia ich produkty. Ale używam po prostu kwasku cytrynowego. Gdzieś w internetach poczytałem że warto przy odkamienieniu puścić na tym kwaśnym roztworze ze dwie kawy i dopiero zrobić odkamienianie. Ja tak robię, jest ok a ekspres mam już z 6-7 lat. Wtedy gdy pojawiły się problemy to puściłem dwa razy odkamienianie każde podwójna dawka tego kwasku. Wtedy się problem skończył. Dużo zależy od tego ja twardą wodę masz w krainie. Szwagier znów nalewa do ekspresu wodę odfiltrowana przez ten dzbanek Dafi. Można kupić do ekspresów filtry jeszcze wpina się je w pojemnik na wodę.

Ale parę razy "udało" mi się kupić kawę która była po prostu kwaśna. Kupiłem inna, a ta wziąłem do pracy, a tam smakowała, choć dalej była kwaśna. Specjalista nie jestem, pewnie są jakieś przeciwwskazania do takiego traktowania ekspresu, ale ja ich nie widzę po tylu latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jaszyn napisał:

 

 

 

używam sitka 14 gram, do jednej procji. Wypijam około 4-6 takich większych espresso dzienne, plus żona tez codziennie jedno wypije capu a  w weekend 2. Troche idzie zawsze na ustawianie młynka, ustawiam codziennie a czasami też w ciągu dnia, troche sie tym bawie (częśc kaw idzie do zlewu)  bo dopiero zakupilem espress a poza tym bo mam niestabilny młynek, czkam na wymianę żaren to może sie poprawi. także torche nauki, troche zabawy , sporo pije i tak wychodzi.  Zona się drze non stop że kawe marnuje :D a ja się uczę. Inna rzecz że ja głównie pije kawy o dość niskiej zawartości kofeiny , Ta czerwoaną z Lucaffe z robustą wyraźnie mocniej działała ;)

Nauka kosztuje:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, owad napisał:

Ale że co? Do naprawy czy sprawdzenia go dac?

 

 

To jest Delonghi Autentica cappuchino. Model na zdj. Zrobione do tej pory 3500 kaw.

 

Odkamienie zaraz i wyczyszcze jezcze raz.

 

Jaką tabletką czyścić ekspres?

Chodzi o tabletki ktore czyszcza, rurki przez ktore leci kawa. Od zaparzacza do wylewki. Pewnie Delonghi ma swoje dedykowane, ale jak użyjesz innej firmy to tez bedzie dobrze. W funkcjach powinien byc program.

 

1 godzinę temu, owad napisał:

thumbnail_20210223_082657.jpg

thumbnail_20210223_082633.jpg

thumbnail_20210223_082707.jpg

Klocki- ładne szczegolnie ten większy :)

Godzinę temu, owad napisał:

Ja uzywam filtra weglowego. Sprobuje kwasku tez.

 

A po co jest opcja ustawiania twardosci wody w ekspresie? Moze to musze zmienic?

Czy to tylko sluży do informacji o zużyciu filtra?

 

Po to ustawia sie twardosc wody w urzadzeniu zeby go nie zakamienic. Potem tylko serwis. Lepiej jak go częściej odkamienisz. Czyli ustawisz twardsza wode niż  jest w rzeczywistości.

 

A i pojęcie kwaśności kawy jest bardzo szerokie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam płyn delonghi. Nim odkamieniam.

 

Chodzi o to że czarna kawa żabkowa smakowała dobrze i kwasku wcale nie było. Też tak chce :-).

A nie pamiętam jak było na poczatku jak go kupiłem bo głównie piłem cappucino.

 

Kawy zmieniałem już. Najgorsza kwaśna była jakaś ekologiczna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na specyfikację tego ekspresu i powinien spokojnie dawać radę. Jeszcze się tylko upewnię, młynek regulujesz podczas jego pracy, w sensie w momencie jak mieli kawę? Zaparzacz tez wyjmujesz i czyścisz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaparzacz to jest to urzadzonko gdzie kawe zgniata w te brykieciki? Jeśli tak to tak, myje to.

 

Młynek był ustawiony prawie na najdrobniejszy (mały symbol ziarenek kawy) a ja dokręciłem na max na postoju. Powinienem to zrobić podczas mielenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, owad napisał:

Zaparzacz to jest to urzadzonko gdzie kawe zgniata w te brykieciki? Jeśli tak to tak, myje to.

 

Młynek był ustawiony prawie na najdrobniejszy (mały symbol ziarenek kawy) a ja dokręciłem na max na postoju. Powinienem to zrobić podczas mielenia?

Młynek zawsze się reguluje podczas jego pracy, inaczej możesz go nawet popsuć. Powinieneś mieć o tym w instrukcji. Zacznij robić kawę, jak młynek zacznie mielić ziarno najpierw cofnij na najgrubsze, a potem na najdrobniejsze ustawienie, zrób potem jeszcze z jedną kawę do zlewu i potem spróbuj.

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Młynek zawsze się reguluje podczas jego pracy, inaczej możesz go nawet popsuć. Powinieneś mieć o tym w instrukcji. Zacznij robić kawę, jak młynek zacznie mielić ziarno najpierw cofnij na najgrubsze, a potem na najdrobniejsze ustawienie, zrób potem jeszcze z jedną kawę do zlewu i potem spróbuj.

Jest to w instrukcji, czyram pierwyj raz;)

Najpierw go poczyszcze i dam znac.

 

Wlasnie kupilem w sklepie próbki kawy o najmniejszej kwasowosci. Zobaczymy, ma nie byc wcale kwasku.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, skwaro napisał:

Przy Twoim zużyciu nie wiem czy nie taniej się do Włoch przeprowadzić :)

racja, przy cenie 300 zł za kg, opcja wyjazdu staje się bardziej opłacalna ;) Jak podliczyć prąd i cene ekspresu, przeglady  i przyjmująć cene w barze woskim 1 euro  to już chyba trzeba zacząc myśleć o wyjeździe :D

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaszyn napisał:

racja, przy cenie 300 zł za kg, opcja wyjazdu staje się bardziej opłacalna ;) Jak podliczyć prąd i cene ekspresu, przeglady  i przyjmująć cene w barze woskim 1 euro  to już chyba trzeba zacząc myśleć o wyjeździe :D

Dokładnie, a Włochy w gratisie ;) 

A tak serio to się śmieję z Twojego zużycia, a dziś dosypując ziarna zacząłem się zastanawiać czy nam do końca tygodnia wystarczy, paczkę otworzyliśmy w piątek. Jest tak pyszna że schodzi jak woda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaszyn napisał:

dokładnie,  i u mnie jeszcze troszkę wylewam do zlewu, bo czasami nie wyjdzie

Już zamówiłem po paczce wszystkich rodzajów z allegro, na dniach może będą :)

 

Edit: oczywiście OMKAFE :)

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i d..pa

Dwa płukania i odkamienianie kwaskiem cytr, potem odkamienianie płynem de longhi, wyczyszczone wszystko w środku, młynek ustawiony w czasie mielenia. I mam wrażenie że poprawa jest, ale mała. Nawet ta nowa kawa ma kwasek, ale taki delikatny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jaszyn napisał:

zdaj relacje

Platino mieliśmy już wcześniej i do tej pory była numer jeden, ale Diamante ją zdetronizowała, jest petarda :) Reszty na razie nie próbowaliśmy.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...