Skocz do zawartości

Subaru Legacy III 2001 sedan 2.0


BeQuiet

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, BeQuiet napisał:

Myślałem, mam nawet siatke, tylko myślę jak się do tego zabrać.

 

received_2370552946558196.thumb.jpeg.62b7ffd4158edbdc5c8fa1cbea986074.jpegreceived_1224720781066139.thumb.jpeg.0e0fd3c8eb4da9a9c2f8653bdf4ec5d9.jpeg

Przerabiałem temat w moim EX-Legasiu. Na stronie 6, 7 jakieś fotki wpadły (link poniżej). Na pewno przygotuj się na to, że stare śruby mocujące grill najzwyczajniej na świecie się urwą, są nie do odkręcenia, sugeruję od razu nabyć nowe. Ja w starym grillu wyciąłem ten poziomy plastik ze znaczkiem, tak aby została sama obramówka grilla. Następnie po bokach i na dole grilla zakleiłem powstałe dziury/ubytki. Troszkę szlifowania i szpachli i podkład oczywiście. Od razu sugeruję, że nie warto wyrównywać dołu grilla z jego górą, straci swoją głębię. Ja zacząłem mocowanie siatki od dołu, a następie od góry ją z wyczuciem zaginałem tak, aby wyszedł kąt 90* a przy tym nie było widoczne zagięcie, następnie mocowałem ją górą (zapewne będziesz wiedział o co chodzi jak zdejmiesz grill). Na sam koniec wzmocniłem grill klejem do szyb, tak aby miejsca gdzie zamontowałem siatkę mocniej trzymały. Później malowanie czarnym matem i znaczek "B4". :)

Co do otwierania maski, nastaw się na to, że będziesz musiał delikatnie wygiąć koniec tej blaszki do otwierania maski (nie wiem jak to nazwać).

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No i trafiłem na policjanta co się przyczepił do świateł, na nic zdało sie tłumaczenie, że jest soczewka etc.. Poleciał dowód i mamy problem, bo muszę ogarnąć oryginalne lampy ☹️. Czy lampa polift wejdzie do przedlifta?

Edytowane przez BeQuiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, BeQuiet napisał:

No i trafiłem na policjanta co się przyczepił do świateł, na nic zdało sie tłumaczenie, że jest soczewka etc.. Poleciał dowód i mamy problem, bo muszę ogarnąć oryginalne lampy ☹️. Czy lampa polift wejdzie do przedlifta?

Przepraszam, że Ci "wykrakałem" tę kontrolę, ale Policja stała się bardzo czujna ostatnio na takie tematy... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola była spowodowana tym, że miałem tablice pod szybą, bo ktoś miły mi przywalił w przód i ramka na tablicę została połamana. Nie podobały mu się także naklejki na szybie. Zaczął zaglądać pod maskę i wyczail przetwornice. "Miły" pan policjant napisał mi również zakaz dalszej jazdy a jakoś pozwolił mi jechać choć pewnie przy następnej kontroli byłoby dużo gorzej. Nalozyl mi także mandat za stan techniczny.  Powiem szczerze że do tej pory spotykałem bardziej "ludzkich" policjantow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, miewałem już takie akcje, że się mundurowy dowalał do wszystkiego. Jak miałem Daihatsu Charade (silnik 1.0 3-cyl na gaźniku ;) ) to się czepiał, że mam niby poszerzane błotniki z przodu i nie bardzo chciał przyjąć do wiadomości, że to auto normalnie tak ma. A dowód zabrał mi za brak poszycia kierownicy :P .

 

Z drugiej zaś strony, bez urazy, ale ja też byłem zdania, że takie kombinacje z lampami przednimi to proszenie się o kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dymian napisał:

w sensie za brak obudowy tej plastikowej?

Nie, za brak poszycia kierownicy. Jak skórzaną kierownicę obedrzesz ze skóry to zostaje sama ta pianka. I tak wedle prawa być nie może.

Dowód można stracić nawet za rozdarcie skóry na kierownicy, albo jak jest gumowa i oddzieli się od rdzenia. Tak samo za gałkę do kręcenia jak w widłaku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, DETT napisał:

Nie, za brak poszycia kierownicy. ...Tak samo za gałkę do kręcenia jak w widłaku. ;)

To ciekawy mod zrobiłeś z tym poszyciem;)

 

A co do gałki- chyba w tej samej serii programu z tvn turbo, co z tego forum Carlos (kiedy to było...) swoim WRX'em wygrał 2 miejsce, był w eliminacjach koleś co na płytę przyjechał omegą b z taką w/w gałką- już wtedy w ludzkość zacząłem wątpić:krecka_dostal:

Edytowane przez Dymian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...