Skocz do zawartości

Akcja serwisowa hamulca postojowego


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu dostałem zaproszenie na akcje serwisową hamulca postojowego, na którą chwilowo nie mam czasu podjechać. Czy ktoś z szanownych forumowiczów dostał podobne zaproszenie i na nie już zareagował? Czy wiecie czym grozi jazda z tego typu usterką?

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie informujemy, że Subaru Corporation, producent samochodów Subaru, poinformował nas o konieczności wymiany siłownika hamulca postojowego w pewnej partii wyprodukowanych samochodów Subaru.

Istnieje możliwość wystąpienia uszkodzenia elementu układu elektronicznego. Zjawisko to może doprowadzić do zablokowania hamulca postojowego w czasie postoju jak i przy małej prędkości pojazdu. Nie odnotowaliśmy w pojazdach wprowadzonych przez nas na polski rynek takiego przypadku, jednakże aby zabezpieczyć te pojazdy przed taką ewentualnością, podjęliśmy decyzje o rozpoczęciu akcji przywoławczej. Grupa pojazdów przeznaczonych do akcji została wyselekcjonowana i dostarczona nam przez Producenta.

Taki komunikat dostałem na maila z SIP z moim nr VIN.

Pewnie jeśli kupiłeś swoje auto w ASO to mają namiar do Ciebie i dadzą znać w razie czego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na akcji w moim OBK 2010. Nie było żadnych objawów. Hamulec działał jak należy, ale w komputerze były 3 błędy dotyczące hamulca postojowego. Po akcji naprawczej wszystko działa jak należy i zero błędów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, qrizo napisał:

Byłem na akcji w moim OBK 2010. Nie było żadnych objawów. Hamulec działał jak należy, ale w komputerze były 3 błędy dotyczące hamulca postojowego. Po akcji naprawczej wszystko działa jak należy i zero błędów. 

 Długo trwała cała procedura, grzebali w hamulcu czy tylko podpięcie pod komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, qrizo napisał:

Około dwóch godzin. Coś wymieniali, chyba związane z elektryką hamulca. Bo błędy były spowodowane brakiem komunikacji z modułem hamulca. Co dziwne, auto nie wyświetlało żadnych komunikatów.

Dzięki za informacje. Przynajmniej wiem ile muszę czasu na to poświecić. :)

59 minut temu, Kuba Więcek napisał:

Ja też dostałem SBD OBK MY 11 - w poniedziałek będę w ASO dowiem się może czegoś i dam znać ;)

Dzięki, info się przyda choć już sporo wiemy od forumowicza qrizo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

39 minut temu, Szmiglo napisał:

tylko na mail czy pocztą też? jest możliwość kontaktu z Aso i ustalenie czy auto się łapie?  w poniedziałek będę załatwiał. 

Ja dostałem maila, pocztą nie wiem bo zmieniłem adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

28 minut temu, Michał Górski napisał:

A jak ja mam OBK MY10 z drugiej ręki to jak moge sprawdzić czy podlega ono tej akcji? 

Zadzwoń może do ASO z nr vin lub napisz do Działu Technicznego w godzinach ich pracy. Pewnie wszystko Ci sprawdzą. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2019 o 23:03, Kuba Więcek napisał:

Ja też dostałem SBD OBK MY 11 - w poniedziałek będę w ASO dowiem się może czegoś i dam znać ;)
 

 

Tyle się dowiedziałem co już chyba wiecie :) 

Czas naprawy 2-3 h

Wymiana siłownika hamulca postojowego.

Jeśli po VIN auto się łapie to nie ma znaczenia który właściciel.

Dziwne że na stronie Subaru nie ma informacji o akcji - zazwyczaj można było VIN sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje. Zadzwonione i umówione. Auto podlega akcji akcji mimo braku listownego powiadomienia 

17 godzin temu, Michał Górski napisał:

Napisałem do Działu Technicznego ale nie odpisali :/ Trzeba będzie może zadzwonić do ASO bo szkoda chyba przegapić. 

 

sprawdź sobie VIP na stronie SIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie sprawdzić można auta podlegające akcji naprawczej, ale z rynku polskiego. Auta sprowadzane również podlegają w/w akcji, ale to sprawdzać należy bezpośrednio w serwisie. Moje auto, z rynku szwajcarskiego przeszło akcję u nas w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...