Skocz do zawartości

Sodoma Red Pearl czyli drenaż portfela spod znaku Plejad


WueM

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Danko napisał:

Jak ja otwieram maskę, to z workiem ma wymiociny.. Super efekt, jakies uwagi po pierwszym myciu? 

U mnie było dokładnie tak przed myciem :biglol:

 

I szczerze na prawdę nie spodziewałem się takiego efektu... Łał :yahoo:

 

Zeszła taka śniedź i bardzo mocny brud z plastików...Nie chciałem spamować setką zdjęć każdej śrubki ale na prawdę - patrząc na obudowę chłodnicy np kiedyś a teraz...masakra jaka różnica :)

 

Teraz już wiem że zabieg ten będę powtarzał...A teraz po prostu po myciu auta będę przecierał na bieżąco elementy pod maską i utrzymywał jako taką czystość :)

 

Nie jestem pedantem :ph34r:

Ani takim świrem, który restauruje każdy element z pietyzmem ;)

 

To moje daily...Stare nie idealne Subaru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmalowałem sobie wczoraj przedni znaczek jdm :ph34r:

 

 

Oryginalnie był różowy - ale z czasem się zużył :wacko:

Postanowiłem więc zrobić jego mod...

 

Zmieniłem tylko kolor tła...Na grafitowy bo taki akurat miałem pod ręką :biglol:

 

 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1560359246272.jpeg

received_912933162488566.jpeg

IMG_20200424_152402.jpg

IMG_20200424_152355.jpg

  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ćwiczyłem wcześniej na oryginalnym znaczku (który nawiasem mówiąc także był z wersji jdm- różowej)

 

I tak wyszedł :mrgreen:

 

Nie jest idealny ale to pionierska ciężka orka była...Wacik aceton i jazda...Nie polecam :)

 

 

15877365456216651011900719847175.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2020 o 15:55, WueM napisał:

Pojechałem dziś do znajomego na myjnie...

 

Pierwszy raz w życiu myłem silnik- przy okazji kolega trochę i z zewnątrz ogarnął mi auto :)

 

Czemu umyłem komorę?

 

Nie dla lokalizacji wycieków...

Chciałem po prostu mieć czysto...

 

 

i jak dla mnie wyszło mega :wub:

 

Drobiazgi poprawie już sam ;)

 

received_341068526854731.jpeg

received_767019423829749.jpeg

received_241123063935525.jpeg

received_1624274477711156.jpeg

received_251504889376561.jpeg

Ile i gdzie taka przyjemność? bo mój od miesiąca w garażu brudny siedzi a do Gliwic nie mam daleko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaciski i koła muszą być czyste...Koniec i kropka :)

 

 

Niby pada...Niby się chmurzy- zaraz znowu wychodzi słońce...Dziwna ta pogoda :)

 

 

A jak u Was?

 

Dbacie o swoje Subarki?

IMG_20200504_150305.jpg

IMG_20200504_150257.jpg

IMG_20200504_150249.jpg

IMG_20200504_150229.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Danko napisał:

Zazdroszczę zapału :biglol: Moje zaciski sa w odcieniu pylu z klocków. Felgi ze złotego plynnie przechodzą w ten sam kolor :evil2:

Dlatego staram się do tego nie dopuścić....Choć ostatnio zaniedbałem...z tydzień bez ich umycia :blink: 

 

Kiedyś jak w gf'ie miałem białe felgi to myłem je codziennie :ph34r:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien? Ja auta tak czesto nie myje :mrgreen: Co jak co.. Lubię uczyć sie nowych rzeczy, kocham samą w sobie jazdę. Auto umyć mogę. Ale ciężko mi się zebrać do czegokolwiek związane z detailingiem. Sam nie wiem czemu. Moze przez brak miejsca, bo pod blokiem jakieś qd nakładać albo fdlgi myc to chyba nie przyjemność 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Danko napisał:

Tydzien? Ja auta tak czesto nie myje :mrgreen: Co jak co.. Lubię uczyć sie nowych rzeczy, kocham samą w sobie jazdę. Auto umyć mogę. Ale ciężko mi się zebrać do czegokolwiek związane z detailingiem. Sam nie wiem czemu. Moze przez brak miejsca, bo pod blokiem jakieś qd nakładać albo fdlgi myc to chyba nie przyjemność 

Ja też mieszkam w blokowisku i nie mam sposobności do tego typu akcji...Ale pyłu z klocków nienawidzę...I najzwyczajniej w świecie szkoda mi po prostu zniszczyć zbyt szybko świeżo odrestaurowane felgi :)

 

 

Detailingiem też się nie zajmuje w żaden sposób...Umyję auto przelece szmatką...I tyle :biglol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mattipk napisał:

Wstyd się przyznać ale ja już nie pamiętam kiedy myłem swojego subaraka :-( szacun za dbałość o takie szczegóły :-) to daje efekty ;-)

Hahaha...Ja też nie myje za często auto...Tylko felgi :mrgreen:

 

Ale z usług znajomego myjni będę korzystał częściej :P

 

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Yaros napisał:

 

Tak z ciekawości, dlaczego Akebono? Wiem, że te zaciski są produkcji Sumitomo, Akebono też takie produkowało?

 

No właśnie tak jak Dett napisał...Bo Brembo mają wszyscy a napisu Sumitomo nie znalazłem...Trafiło się Akebono więc takie najleiłem ;)

 

 

Poważnie...Tym się kierowałem- chciałem coś innego niż Brembo :)

 

a ten producent rzucił mi się w oczy...i pasuje :)

 

Poza tym to tylko naklejki...jak mi się znudzą to je zdejmę....Na szczęście nie lakierowałem ich :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś bez fotek bo trochę się spieszyłem (deszcz nadchodził a ja dłubie głównie na placu pod blokiem)

 

Ale jestem mega happy i muszę się pochwalić...

 

Zamontowałem sobie instalację antenową do radia :yahoo:

 

Pomyślicie ale jak to? 

 

Ano tak, że od chwili zakupu w moim robalu wyposażonym w bat na słupku A (usunę to dziadostwo jak tylko będę robił blacharke) nie działała owa antena...

 

Dodatkowo gwoździem do trumny był zakup jdm'owego radia wraz z konwerterem fal, który właściwie...Nic nie dał :biglol:

 

Na nic najlepsze (na rynku) uniwersalne anteny zewnętrzne...Aż ostatnio na szrocie szabrujac Forestera - wyciągnąłem cała instalacje anteny do tylnej szyby...

 

I jakież było moje zdziwienie gdy się okazało że moja szyba (jdm) była z wtykiem pod taką właśnie antenę :wub:

 

Trochę więc demontażu...Trochę gimnastyki...i jest...i działa :)

 

Na postoju testowana- złapała czysto grających kilka stacji :clapping:

 

Wiem , że to może mało znaczące...Ja też jakimś wybitnym fanem audio nie jestem...Ale wkurza mnie gdy coś nie do końca działa tak jak powinno...Więc tym bardziej cieszy mnie ot taki drobiazg :ph34r:

 

No o dobra...Wygadałem sie- dzięki za uwagę :)

 

 

A tak poza tym to wymieniłem sobie większość śrubek pod maską na te (ocynkowane) fabryczne...

 

Teraz jest tak łaaaadnie :biglol:

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie słucham radia w samochodzie. Muzyka z kasety/CD/zmieniarki/MP3 tak, ale radio (jakiekolwiek) jakoś mnie drażni podczas prowadzenia.

Ale rozumiem Twoją nerwice natręctw. :mrgreen: Skoro coś w samochodzie jest - to powinno działać.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia słucham tylko, jak dziewczyna ma dość mojej muzyki, albo jak jadę z familią, która raczej ma inny gust :biglol:tak to Spotify, ale też płyty - segregator mam jak w latach 90-2000:faja:

Ale w innym aucie nie mam zmieniarki i antenę tata wyciągnął z gwintem, więc znam ból braku radia :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, DETT napisał:

Ja w ogóle nie słucham radia w samochodzie. Muzyka z kasety/CD/zmieniarki/MP3 tak, ale radio (jakiekolwiek) jakoś mnie drażni podczas prowadzenia.

Ale rozumiem Twoją nerwice natręctw. :mrgreen: Skoro coś w samochodzie jest - to powinno działać.

Ja również nie słucham...Nie słuchałem nie dla tego , że nie odbierało :)

Odtwarzam muze z iPoda albo słucham Subaru sound :)

 

Ale dokładnie jest tak jak napisałeś...Wkurzało mnie to, że miało a nie działało :)

Teraz muszę kupić Sony z2 lub Z3 i jakieś lepsze głośniki...Te Hertz to jakaś padaka :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Danko napisał:

Radia słucham tylko, jak dziewczyna ma dość mojej muzyki, albo jak jadę z familią, która raczej ma inny gust :biglol:tak to Spotify, ale też płyty - segregator mam jak w latach 90-2000:faja:

Ale w innym aucie nie mam zmieniarki i antenę tata wyciągnął z gwintem, więc znam ból braku radia :biglol:

Moje radio nie ma żadnego napędu :ph34r:

 

Tylko iPod i smartfon obsługujący protokoły MHL (dlatego też chce kupić Sony z2 jako główną jednostkę sterującą)

 

A z anteną też się dokładnie to stało...się wyciągnęła się :biglol:

 

Na razie chce kupić płytkę z włókna węglowego i wyciąć z niej zaślepkę anteny...a gdy ruszy blacharz (czyt.jesli w ogóle) to ją usuniemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DETT napisał:

Po prostu potrzebujesz czegoś takiego:

https://www.grimmspeed.com/antenna-delete-plate-subaru/

Si...Ale nie dam 27baksow za kawałek plastiku tym bardziej, że docelowo i tak usunę całą antenę ;)

 

A lubię takie Handmade...Więc sobie coś wyrzeźbie :mrgreen:

 

Ale dzięki Bartosz za zainteresowanie :bowdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...