Skocz do zawartości

Mitsubishi EVo VIII kontra WRX STI


Daro WRX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Myślę, że porównanie Evo 8 i STi nie jest proste. Jeżdżę Evo 8 i wiem jedno - w życiu nie jeździłem bryczką, która tak dobrze trzyma się drogi. Jeździłem STi modelami 2002, 2003, 2004 - były wspaniałe ale jednak gorsze. Na pewno dźwięk silnika jest rewelacyjny w Subaru. Niemniej podczas jazdy mało na to uwagi będziesz zwracał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że STi & Evo 8 to samochody, które stanowią klasę same dla siebie. Ze sobą konkurują ale nie da się jednoznacznie powiedzieć, który jest lepszy. Po prostu jest to sprawa osobistych preferencji. Wybór może zależeć choćby tego gdzie zamierza się jeździć.

 

Nie dowierzałbym testom w 100% Wśród dziennikarzy mało jest na prawdę dobrych kierowców, którzy mogą dokładnie sprawdzić auto. Jak gość na co dzień "testuje" jakieś wynalazki to nie dziwne, że jak siądzie do Imprezy lub Evo będzie zachwycony i w głębokim szoku. Potwierdza to test, który swego czasu porównywał Focusa ST, Alfę 147GTV i WRX - toż to był zupełny absurd.

 

Test z GT w sumie jest niczym innym jak opisem nie znajdziemy tam ani słowa porównania zachowania samochodów.

 

Problem polega na tym, że Imprezę zna prawie każdy a Evo - prawie nikt.

 

Nie ma najmniejszego sensu próbowanie wyłonienia zwycięzcy jednoznacznego ani plucie na posiadaczy tego lub tego samochodu - i tak mamy (lub ew. tylko kochamy) jeden z dwóch najlepszych samochodów na świecie (tu przepraszam zwolenników wynalzaków ze stajni Ferrari czy innych marek - ale poza jazdą po niemieckiej autostradzie lub torze nie nadają się do codziennego urzytku ani trochę - można więc je tylko podziwiać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten szef jak woli Pajero

 

Nie sadze zeby byli calkiem normalni ludzie ktorzy kupuja terenowe autko po to zeby jezdzic po asfaltowych drogach, mimo ze to sa nawet polskie dziurawe drogi :), nie znam tego co ma kupic to Pajero, ale statystycznie nigdy nie wjedzie w ciezszy teren :) Juz lepiej sobie kupic jakas limyzyne ktora bedzie miala chociaz dobre osiagi a nie takie jak Pajero :) Ale wiadomo zalezy kto co lubi :P

 

Zupełnie się z Tobą nie zgodzę. Poza EVO mam Audi Allroad i powiem Ci, że często mi się przydaje to, że ma wysokie zawieszenie - głupi wypadek na trasie - korek, a ja w nawigacji sprawdzam gdzie jest polna droga - bryczkę podnoszę i już mnie nie ma. To prawda, że nie wymiata jak Evo czy STi - jednak gdy jeździsz 10000km miesięcznie (ja tyle jeżdżę) to na prawdę odczujesz różnicę w wygodzie (na niekorzyść wymiataczy)

 

Jest jeszcze jeden czynnik - kultura kierowców - jak się zbliżysz do gościa Evo czy STi niekoniecznie musi mieć ochotę zjechać Ci - choćby ze zwykłej złośliwości. Jak podjedziesz czymś co ma światła na wysokości jego oczu - nie będzie kombinował*

 

(* - nie dotyczy kierowców TIRów - ci nie używają lusterek i wyjadą Ci przed maskę w dowolnej chwili...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zjezdzaniem to ja mam troche inne doswiadczenia.

jesli widza gt schodza dosc czesto, bez "proszenia" :D .

natomiast jezeli ktos juz patrzy w lusterka i widzi sti,

(a w zasadzie komin z doczepionym do niego autem :wink:)

to 9/10 bardzo szybko katapultuje sie na prawa strone drogi.

 

pzdr,

abt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że Imprezę zna prawie każdy a Evo - prawie nikt.

a z tym to sie zupełnie nie zgodzam :!: Tak sie tylko wydaje.

Jeśli zna sie Subaru to i zna sie Evo,bo przecież ciągle oba modele sie porównuje, więc trudno nie usłyszeć o drugim znając jeden

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dziwny ten szef jak woli Pajero

 

Nie sadze zeby byli calkiem normalni ludzie ktorzy kupuja terenowe autko po to zeby jezdzic po asfaltowych drogach, mimo ze to sa nawet polskie dziurawe drogi :), nie znam tego co ma kupic to Pajero, ale statystycznie nigdy nie wjedzie w ciezszy teren :) Juz lepiej sobie kupic jakas limyzyne ktora bedzie miala chociaz dobre osiagi a nie takie jak Pajero :) Ale wiadomo zalezy kto co lubi :P

 

Zupełnie się z Tobą nie zgodzę. Poza EVO mam Audi Allroad i powiem Ci, że często mi się przydaje to, że ma wysokie zawieszenie - głupi wypadek na trasie - korek, a ja w nawigacji sprawdzam gdzie jest polna droga - bryczkę podnoszę i już mnie nie ma. To prawda, że nie wymiata jak Evo czy STi - jednak gdy jeździsz 10000km miesięcznie (ja tyle jeżdżę) to na prawdę odczujesz różnicę w wygodzie (na niekorzyść wymiataczy)

 

Jest jeszcze jeden czynnik - kultura kierowców - jak się zbliżysz do gościa Evo czy STi niekoniecznie musi mieć ochotę zjechać Ci - choćby ze zwykłej złośliwości. Jak podjedziesz czymś co ma światła na wysokości jego oczu - nie będzie kombinował*

 

(* - nie dotyczy kierowców TIRów - ci nie używają lusterek i wyjadą Ci przed maskę w dowolnej chwili...)

 

No dobra ale raczej ciezko porownywac auto terenowe jakim jest Pajero do auta uterenowionego jakim jest Audi, takie Audi po obnizeniu zachowuje sie jak auto typowo osobowe, a Pajero nie da sie obnizyc, Audi Allroad to taki zloty srodek...

 

A co to tego zjezdzania jak ktos juz naprawde nie bedzie chcial zjechac to nie zjedzie, wystarczy ze przyciemni sobie lusterko i juz mu nie przaszkadza ze jedzie ktos za nim na dlugich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poczytać porównanie Subaru imprezy STi z Mitsubishi Lancerem Evolution VIII.

Z uwagi że różnice są subiektywne zwycięscy nie wyłoniono.

STI&EVO :)

PEPSI & COCACOLA :D

 

http://motoryzacja.interia.pl/motorelac ... t_id=23278

 

 

PS. Ile musiałoby być EVO lepsze żeby Subarocholika wyleczyć!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie sie dokladniej zaczalem przygladac temu testowi na Interii i coś mnie zaciekawilo...mianowicie w teście ( a przynajmniej w sesji zdjeciowej)udzial wzielo nie zwyczajne STi tylko Solberg Edition takie jak z topicu Mariusza :shock:

z reszta sami zobaczcie:

 

Nie wydaje mi sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...